23.03.2019
BATTLE BEAST
Videoklip ke skladbě "Endless Summer", který finská ..více

22.03.2019
DEATH ANGEL
Jedna z nejzásadnějších formací thrashmetalové ..více

22.03.2019
MURDER IN THE FRONT ROW
Na nový dokument zaobírající se thrashmetalovou scénou ..více

21.03.2019
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 hlásí další dvě ..více

21.03.2019
MINORITY SOUND
Minority Sound představují lyric video k titulní skladbě ..více

21.03.2019
Paul GILBERT
Kytarista Mr. Big Paul GILBERT chystá nové sólové album, ..více


QUEENSRŸCHE - The Verdict
"La Torre je opravdu výborný zpěvák, ale když ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Souhlas s recenzí, Současná podoba RCH mi sedí ..

KREYSON - Návrat krále
Tak já se určitě nachytat nenechám, protože c ..

QUEENSRŸCHE - The Verdict
...v minulosti byli Chris DeGarmo a Geoff Tate. Ch ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Židia potlačia aj taký odpad, hlavne, ze to je ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Fajn recenze vidím to podobně jako recenzent jen ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Jo je to lehká metalová exotika, duní to, bicí ..

CHILDREN OF BODOM - Hexed
Mě přijde novinka ještě o něco horší než p ..

RHAPSODY OF FIRE - The Eighth Mountain
Já bohužel s novým zpěvákem spokojený nejsem ..

SEPULTURA - Nation
Hodnotenie autora znovu jeden nepekný vtip, ale ..
Za poslední měsíc:
RHAPSODY OF FIRE - The Eighth Mountain
1130x

BEAST IN BLACK - From Hell With Love
999x

SEPULTURA - Chaos A.D.
917x

SWALLOW THE SUN - When A Shadow Is Forced Into The Light
854x

SEPULTURA - Roots
796x

SPIRITS OF FIRE - Spirits Of Fire
782x23.03.2019
NAHUM, INNERSPHERE, PURNAMA, SUBURBAN TERRORIST, MORDUM..
KOŠICE - COLLOSEUM, začátek od:18:00, vstupné: 6 €

05.04.2019
ZÁVIŠ, KOHOUT PLAŠÍ SMRT, LOUTY. ..
Havlíčkův Brod - Oko ( bar ), začátek od:20:00, vstupné: 150

12.04.2019
PINK FLOYD revival Distant Bells JANIS JOPLIN revival JIMI HENDRIX revival S..
BRNO - SEMILASSO, začátek od:18:00, vstupné: 290 KČčlánků celkem: 6855
recenzí: 5592
reportů: 543
rozhovorů: 365

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


HUSH - Stereotypes

O kapele HUSH jsem věděl již nějakou dobu, přesto mým sluchovodům stále unikala. V zasvěcených kruzích se o ní mluví jako o velmi slušné hard rockové bandě. Jelikož je tento styl moje srdcovka, tak jsem novinkovou kolekci „Stereotype“ vkládal do přehrávače s velkým očekáváním. Bohužel jsem byl ale spíše zklamán. Ne že by HUSH hráli špatně, ale čekal jsem přece jenom něco úplně jiného než velmi uhlazený a bezzubý rock. Dobře se to poslouchá, jako kulisa k nějaké činnosti je to dobré, ale nic významného to ve mně nezanechalo. Kde je ale chyba? Vždyť nápady jsou víc než slušné, zpěv Michala bych dokonce označil za velmi dobrý a CD je jako komplet uděláno velmi slušivě. Osobně vidím chybu právě ve zvuku a v produkci. Je to prostě až moc uhlazené. Nevím, jestli to byl takový záměr, ale být trošku syrovějšího zvuku, tak by to bylo hned o něčem jiném. Co se týče samotných skladeb, tak musím uznat, že v sobě něco mají. Většinou se jedná o jednoduché popěvky, které naprosto uvolňují. Za nejslušivější bod označuji bez dlouhého přemýšlení pecku „Hollywood“, která se přece jenom, ač chcete nebo, zaryje do vaší hlavy. Všechny skladby však mají hitové ambice a jsou si takřka rovné.
Neskrývám svoje zklamání z této kolekce. Doufám, že další počin bude méně komerčněji založený..

P.S. Sympatická je velmi nízká cena nosiče. 120 Kč dneska pantofle snad nikomu nerozhodí...

Venca Votruba             

Jsou chvíle, asi tak dva až třikrát do roka, kdy na mě ze všeho toho rytmického klokotání, kytarových závodů a výškozpěvů padne lehká únava a já se odcházím schovat do houští, kde sbírám síly na další melodysilácké výlety. Právě v těchto momentech si do uší cpu muziku z mnou nepříliš probádaných končin, kde se nikam nespěchá, kde vládne klid a příměří. Obvykle mi muzika tohohle ražení v mé speedozávislosti není příliš dlouho po chuti, snad proto, že moje pozornost se toulá někde úplně jinde a muziku vnímám jen jako kulisu. Moje chyba. Anebo možná moje štěstí, protože pak by mi třeba setkání s muzikou Hush nepřišlo tak okouzlující.

POHODA. To je to základní poznávací znamení, které na mě dýchlo z alba „Stereotype“ téhle skorojablonecké party. Kytarový rock stříknutý britskou scénou, chytlavé, melodické písničky s výraznými refrény, technicky a zvukově v super balení, svědčící o tom, že si zúčastnění pohráli se vším do posledního detailu. Žádná vata, ale poměrně rafinovaně zabalené čarování s jednoduchostí. V tvorbě Hush jsem postupně potkal dva hlavní hrdiny, kolem kterých se všechno točí. Ten první má podobu klauna a baviče, který si s nadhledem a rutinou pohrává se svým publikem - tak toho potkáte bez většího úsilí. K setkání s ním není potřeba žádná větší námaha, stačí zapnout „play“ a při jakékoliv jiné činnosti nechat kolem sebe protékat pohodovou vlnu muziky, kterou na školním mejdanu neurazíte popíka ani bigbíťáka, leckdo se i na tuhle zvukovou kulisu zavlní. Nevýhodou takhle povrchního přístupu je fakt, že mi Hush po několikerém poslechu (podotýkám, že jsem je v této době poslouchal jen na jedno ucho) zněli jak výrobci televizní reklamy a já marně vzpomínal, jestli se jedná o pomocníka mobilních telefonů, pracích prostředků či jiných nezbytností.

A pak je tady ten druhý. No vlastně on je to ten samý klaun. Jenže když budete trochu trpěliví a věnujete mu víc pozornosti, tak zjistíte, že si nenápadně zamačkává těžko postřehnutelné slzy a ty, které mu z očí ukápnou, si nepozorovaně utírá tak, aby si nerozmazal líčidlo. Nejen osoba producenta, ale právě tahle příchuť optimistického nádechu muziky s mrazivě posmutnělou poetikou, orientuje Hush do vod valmezské Mňágy (a dost často i Žďorpu :-). A pak ty momenty lehce přibroušených tónů, které s tím prvním panáčkem znějí poněkud zbytečně a prvoplánovitě, mají najednou své místo a logiku. Nejchytlavějším songem na albu je beze sporu „Hollywood“ (koneckonců, jako nejoblíbenější skladba je i v hodnocení na webových stránkách Hush). Hm, z něj mi ta reklamovost postupem času lezla nejvíc, i když text téhle skladby, to je syrovost reality z výroby celebrit dnešních dnů jak vyšitá. Osobně jsem se víc kochnul u nadějně pesimistické „I Believe“, smyslné „Lay Down“, uvolněné „The Sunlight“ a pamětnické „Planet Youth“. Vskutku povedenou kolekci zakončuje skladba „Appletown“, která se dle schválení radnice stala hymnou města Jablonec. Celé album je nazpíváno v angličtině, ale pokud si s tímhle jazykem příliš netykáte, nemějte žádné obavy, texty jsou natolik vstřícné, že smysl pochopí i začátečník.

Stereotype je jedna velká barevná mozaika, s vkusem poskládaná z pocitů kluků, kteří nemají potřebu si na něco hrát, prostě čistá a upřímná, a hóódně příjemná pohoda. Bráno čistě pragmaticky, když se ráno probudím, věřím tomu, že uvidím sluneční světlo a pocítím vzrušení při objevování planety mládí, kde se podělím o své smysly a vzdám se té, která tady zatím ještě není. A je mi fuk, jestli ta planeta je v Jablonci nebo Hollywoodu. Nechápete? Tak se vykašlete na stereotyp a zkuste „Stereotype“! Moc příjemné album, poskládané a zahrané s duší a nadhledem. Poslouchat s nataženýma ušima doporučují čtyři z pěti (krát dva) bodů.

PS: V duchu těch smutných klaunů a všech Hollywoodů si na závěr neodpustím jedno postesknutí. Můj kamarád, ještě nedávno prodejce cédeček, mě občas rozesmál, když mi do ruky vrazil cédečko a se slovy „podpoř domácí kapely“ se odmítal o čemkoliv bavit, dokud si cejdo nekoupím. Díky němu mám doma pár světem nedoceněných skvostů. Realita té jeho průpovídky mi docvakla s průvodním dopisem od skupiny Hush, kde kluci naráží na nezájem českých vydavatelů. Tohle je holt doba, kdy se tleská hysterickému holkovi a je to děsně prima, kdy za vydatné podpory médií se nejpopulárnější kapelou v zemi stanou majitelé čínských lyží se svým žvýkačkovým bigbítem a vrcholem zábavy je estráda zombice od zatuchlé řeky a Šutrák. Ach jo. Kluci z Hush, hlavu vzhůru, vy jste ten svůj kousek chleba napekli znamenitě. Divní nejste vy, divnej je ten svět okolo nás.

Savapip 8/10

www.hush.cz

Seznam skladeb:
1. Pragmatic
2. Feel
3. Hollywood
4. Youre away
5. I Believe
6. A thrill in the morning
7. Wake up
8. Planet Youth
9. Burdock
10. Lay Down
11. Halve my sense
12. The sunlight
13. Appletown

rok vydání: 2005
Čas: 44:43


Vydáno: 23.01.2006
Přečteno: 2315x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.15104 sekund.