28.02.2020
TRIVIUM
24. dubna, to je datum, kdy se na trhu objeví novinka ..více

28.02.2020
MÖTLEY CRÜE
V létě by se konečně na trhu měla objevit sólová ..více

28.02.2020
ARMORED SAINT
Kytarista Jeff Duncan, který je členem této americké ..více

28.02.2020
EXTREME
Kytarista Nuno Bettencourt promluvil o novém albu kapely, ..více

28.02.2020
SKYFOREST
Atmosférickým post-black metalem se prezentuje tento ..více

28.02.2020
XIV DARK CENTURIES
Devět let trvalo těmto německým folkmetalistům než ..více


SEPULTURA - Quadra
"nejlepší zářez post-Cavalerovs ké etapy" za 7 ..

DEBUSTROL - Rwanda
Možná nejslabší album Debustrolu. Zahuhlaný z ..

DEBUSTROL - Válka
Nátěr, skvělej zvuk, úderné refrény (i zde t ..

SEPULTURA - Quadra
Po prvním poslechu to zní velmi dobře, je skvě ..

VAN HALEN - Van Halen
Mě to více táhne k Davidovi,ale zase Sami zpív ..

SEPULTURA - Quadra
Už se těším na koupi CD a přesvědčím se s ..

SEPULTURA - Quadra
Skvělá deska! ..

VAN HALEN - Van Halen
To je sporna otazka. Kdyz mi bylo 15 az 20 mel jse ..

VAN HALEN - Van Halen
Dobrá, jsem na ně zvědav.A kdo podle tebe Pepsi ..

VAN HALEN - Van Halen
S těmi Holanďany opatrně, jejich matka je z Ind ..
Za poslední měsíc:
Dan HORYNA (MERLIN, VITACIT) - Nemám s Danem ze sedmdesátých let žádný problém
1719x

DEBUSTROL - Pád do hrobu mrtvol
1689x

DEBUSTROL - Apokalismus
1284x

Ozzy OSBOURNE - Ordinary Man
1264x

Aleš BRICHTA (ALEŠ BRICHTA PROJECT) - Voda teče v Labi a ve Vltavě
1074x

DEBUSTROL - Steak
1068x07.03.2020
POWER 5 - heavy/power metal, Bad Jokers Cream - hair metal..
ZLÍN, Bamboo club, Nad Stráněmi 4512, Zlín, začátek od:20:30, vstupné: 110.-

13.03.2020
DEAD DANIELS (Praha), ERAR EŠUS (Ostrava)..
RC KAIN, Praha, začátek od:20:00, vstupné: 150 Kč

14.03.2020
POPPY SEED GRINDER - deathmetal / HC Praha (poslední koncert s frontmanem Eddie..
Praha - Modrá Vopice, začátek od:18:00, vstupné:článků celkem: 7477
recenzí: 6134
reportů: 571
rozhovorů: 390

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

ankety

Pražský Výběr

1. Pražský výběr nyní slaví 25 let… Co pro tebe tato kapela znamená?
2. Co tě jako první napadne, když se řekne Pražský výběr?
3. Myslíš, že hlavně zákazy v osmdesátých letech z kapely udělaly tak velký kult?


VENCA (Metal Forever, Dark Angels)

1. PRAŽSKÝ VÝBĚR je pro mě legenda. Musím se přiznat, že jsem Výběr ještě relativně nedávno nemusel, ale čím víc jsem začal do hudby této neobyčejné formace pronikat, tím víc jsem si ji začal zamilovávat...


2. Vilda Čok a Na václavský Václaváku... To je první skladba, kterou jsem od nich slyšel a vždycky jsem jí měl rád, hlavně pro Vildův "šílený" zpěv... Výběr měla a má samozřejmě hromadu skvělých věcí, ale tahle je první, co mi přirostla k srdci... A Vilda je jedna z našich největších osobností. To bezesporu...


3. Tak určitě... Je možné, že nebýt zákazů, tak dneska kapela hraje někde po vesnicích jako klasická tancovačka. Na druhou stranu, možná je to tenkrát dost zbrzdilo... Těžko říct. Nutno však říct, že Výběr nebyl jediná zakázaná kapela, takže pokud by zákazy vyráběly kulty, tak by jich dneska bylo moc...JANA (Metal Forever, Four Roses)

1. Přiznám se, že když „jela“, tak jsem v tý době poslouchala úplně jiný věci… Každopádně pro mě znamená pár pecek, který jsem znala „od slyšení“, které se mi líbily, a především pro mě osobně dvě postavy – když nepočítám velezajímavou bytost Michaela Kocába, tak také jednoho z nejlepších, neli nejlepšího, z českých kytaristů Michala Pavlíčka, a také Viléma Čoka, se kterým mimo jiné poslední leta hraje můj manžel (poslední zbrusu nové CD – „Běž pro ty šproty“).


2. No vzhledem k výše jmenovanému asi Vilču, tu úžasně nezávislou osobnost, jeho legrácky a originální humor a především to, že se jedná navzdory popularitě o pohodového nenafoukaného člověka. A samozřejmě také to, že se kapela dala zase po letech dohromady…Hm, a také to, že jsem se na jejich koncert do pražské Lucerny nedostala. Měla jsem dokonce zařízenou novinářskou akreditaci, ale jakási blondýna u vchodu nejspíš neuměla číst, takže ji nenašla, i když ji držela v ruce spolu s dalšími asi třemi obálkami. No a bohužel bylo nad její síly či spíše ochotu, aby se zkusila zeptat na jinou, když jsem jí ukazovala svůj oficielní novinářský průkaz. Jediné co mě utěšuje je fakt, že tu obálku držela asi pěkně dlouho, takže měla o večerní zábavu postaráno.:-)


3. Myslíš, že hlavně zákazy v osmdesátých letech z kapely udělaly tak velký kult? Určitě to na tom nějaký podíl mělo, ale nemyslím si, že by to bylo to jediné, co za to mohlo. PV byli sví, měli dobré písničky, byli profíci v nástrojích i v podiové show, sršeli originalitou, vypadal dobře. V té době navíc byl o rockovou hudbu několikanásobnější zájem než teď – kapely, které se tenkrát nevešli do sportovních hal, by dnes zaplnili stěží větší kulturák. Nebylo zkrátka tolik rockovejch knapj a rokáčů, rockeři neseděli u kompů. No a vzhledem k tomu, co v té době jelo z našich médií, není divu, že pokud byl někdo jen trošku rebel, musela se mu kapela nutně líbit. Částečné info o zákazu můžeš najít na oficiálních stránkách Viléma Čoka v jeho biografii, odkaz je zde: www.vilemcok.com. Když už jsi zmiňoval zákaz veřejné produkce, můžeš se i podívat, jak takový oficielní zákaz bolševika vypadal: www.vilemcok.com www.vilemcok.com Nooo, a uplně na závěr, jak takový průkaz umělce vlastně vypadal:-))) www.vilemcok.comIOANNES (Metal Forever, Interitus)

1. Musím říct, že ačkoliv PV znám, až tolik mne neoslovili. V době jejich největší slávy jsem ulítával na úplně jinej muzice. Rozhodně však jimi neopovrhuju… ale až teď se mi jejich songy zdají trošku vstřebatelnější. Možná je to víc nadčasová muzika, než si dokážeme všichni připustit. Nevím.


2. Michael Kocáb.. to je pro mne Pražský výběr… potom se mi vybaví samozřejmě Pavlíček a Čok… však první asociace je Kocáb a song Pražákům těm je tu hej..:-) a bílé rukavičky :-).


3. Upřímně řečeno (a myslím to upřímně) asi ano. Tady v naší zemi je tolik výborných muzikantů, (ale je to jen můj názor) že pakliže nemáš nějaký skandálek, nebo zákaz, nedostaneš se asi tak vysoko. Tím ovšem nechci snížit kvalitu PV a muzikantů v téhle kapele. Ale přijde mi, že třeba Vilda Čok se v poslední době ztratil ze scény (kterou mocně převálcovala Super Star a podobné soutěže s rádoby muzikanty). Ani o Pavlíčkovi už není tolik slyšet…. Asi jim chybí nějakej ten zákaz…:-).MÍRA LAGA (Flood)

1: Když se řekne Pražský výběr, tak si vždy vzpomenu na akce u kámoše, kdy jsme ty jejich „zubaté a Pražáky“ hráli dost často. No a to je asi pro kapelu dobrá vizitka….


2: Tenkrát to mělo takový ten správný protikomančský nádech byla to revolta… Něco, co se nesmělo, proto to tak náramně chutnalo….


3: Tak to tam hrálo asi tu největší roli, ale v každém případě to bylo na tu dobu dost dobré album, nadčasové, parádně zahrané s dobrými nápady …

KUBA HRUBÝ (Drsná deka, Strange Days)

1. Znamená pro mě asi tolik co Pink Floyd, ale vlastně daleko víc, protože se jedná o českou kapelu. Je to asi něco jako národní hrdost:-) Dostal jsem se k Výběru trochu později, ale i tak můžu říct, že jsem na téhle kapele vyrostl, nemluvě o inspiraci...


2. Pražákům, těm je hej:-) ba ne, jako první mi v hlavě začnou znít Pavlíčkova neskutečná sóla (jsem kytarista:-) )


3. Určitě, jak už to bylo u mnoha věcech v téhle době. Na druhou stranu si myslím, že i bez těchto zákazů by si kapela vytvořila dost silnej kult - zvlášť když by mohli pokračovat na své cestě a nebyli přerušeni v době, kdy se dostávali do té správné polohy - jak sami říkají, už se do ní později nedostaliFOTO: www.vostrov.cz a www.prazskyvyber.com

vadder             Vydáno: 21.02.2005
Přečteno: 7596x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.182 sekund.