20.06.2021
MARKED AS AN ENEMY
MARKED AS AN ENEMY po vydání EP "Fire Find Me", dvou ..více

20.06.2021
JUST WÄR
JUST WÄR se po vynucené covidové pauze vrací na ..více

20.06.2021
TORTHARRY
Tuzemští TORTHARRY se po třech letech hlásí s novou ..více

18.06.2021
MEGADETH
Dusná atmosféra kolem vyhazovu basisty Davida Ellefsona ..více

18.06.2021
FOO FIGHTERS
Parta Davea Grohla připravila pro své fanoušky dárek v ..více

18.06.2021
JINJER
Ukrajinské hvězdy současného metalcoru si 27. srpna ..více


HELLOWEEN - Helloween
...Chroustovo nadšení. Schválně jsem ještě n ..

HELLOWEEN - Helloween
Jsem maximálně spokojen, celkem všechno na albu ..

HELLOWEEN - Helloween
We Are Real na albu je - pokud si koupíš jeho ja ..

HELLOWEEN - Helloween
Album bez slabiny, vlastne jednu má a to zvuková ..

HELLOWEEN - Helloween
Súhlas s recenziami.Ško da, možno im pri skladan ..

EDU FALASCHI - Vera Cruz
album, Edu patří mezi mé oblíbené pěvce a p ..

František Ringo ČECH - Jiří SCHELINGER - Hrrr na ně...
Bomba fošna!Když jsem byl malý, moje teta měla ..

František Ringo ČECH - Jiří SCHELINGER - Hrrr na ně...
záležitost, plna palba ... 10/10 ..

František Ringo ČECH - Jiří SCHELINGER - Hrrr na ně...
Tady asi není co řešit - prostě klenot! ..

DARK TRANQUILLITY - Haven
Tak 10/10 ani náhodou, sice dobrá deska před v ..
Za poslední měsíc:
ARTILLERY - X
2376x

URIAH HEEP - High And Mighty
2148x

Gary MOORE - How Blue Can You Get
1525x

Robin McAULEY - Standing On The Edge
1409x

FLOTSAM AND JETSAM - Blood In The Water
1038x

SKUPINA FRANTIŠKA RINGO ČECHA - Báječní muži
994x

článků celkem: 8432
recenzí: 6945
reportů: 573
rozhovorů: 498

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Winter Assault Tour – 20.1.2009, Roxy, Praha

Rok s rokem se sešel a na naše pódia opět zavítala britská legenda Napalm Death. Pánové si střihli rovnou pořádné turné, každý, kdo měl zájem, si vybral místo koncertu, které mu nejvíce vyhovuje. Na pražský koncert, kam jsem zavítala, byl vybrán experimentální prostor Roxy, neobvyklé to místo pro uspořádání metalových akcí. Ale budiž.

Jako předkapelu si s sebou Napalm Death přizvali švédské grindery Splitter, naši vlast zastupovali moravští Pigsty. Každý koncert doplnila pak ještě nějaká další formace. Na Prahu padla volba v podobě domácích deathařů Poppy Seed Grinder.

Začátek koncertu byl nečekaně z důvodu policejní hodiny posunut na 18:45, končit se mělo přesně ve 22:00. Absolutně nechápu tento předpis, klub Roxy je vyhlášen svými party, které pravidelně končí až v brzkých ranních hodinách, ale co naplat. Předpisy byly dodrženy, končilo se přesně na minutu.

Jako první se představili pražští Poppy Seed Grinder. Jejich historie se počítá již od roku 1997, kapela je velmi aktivní ve své koncertní činnosti, například jen do léta mají v plánu odehrát několik akcí v sousedním Německu. PSG jsem naživo dlouho neviděla, musím podotknout, že se zlepšili tak o 200%. Předvádějí naprosto perfektní death metal okořeněný prvky HC a grindu. Celý set byl nenudící show, žádné strnulé „nepohyby“. Celá kapela byla jak v jednom ohni, akční přehlídka jak na sokolském sletu. Vokalista Cifron nedělal žádné cavyky a šel rovnou na věc, brutální změny vokálu všech barev a směsí. Doma bych si je asi moc nepouštěla, ale naživo nářez jak sviňa :-).

Vepříci na všech statcích, třeste se! Na pódium zrovna vystoupali moravští maséři Pigsty. Jako rychlá jízda na samochodkách s prasátkem vpředu se vyřítili na scénu tito vyškovští šílenci. Perfektní grindcore plný nadsázky a vtipu rozpohyboval celý klub. Ano, Pigsty jsou považování převážně za originál a sranda kapelu, ale i temně-tvrdé melodie se jim rozhodně nedají upřít. Vokalista Topi to vzal přímo od podlahy, a to doslovně. Svými tanečními kreacemi nakrásně zametl podium, alespoň ušetřil úklidové službě práci :-) Úžasná show, třikrát bravo! Jedna z nejvýraznějších formací na našem grindovém rybníčku.

Hlavní předskokani Napalm Death, švédští Splitter, byli hodně nahlas. Kytary byly podlazené, nepřirozený zvuk bubnů vyzníval nepříjemně a téměř jako automat. Nepochopila jsem, k čemu mají dvě kytary a basu, když všichni tři muzikanti hrají naprosto to samé, tudíž z toho vyplynul sice hutný, ale dosti hluboký a nijaký zvuk. Kontrapunkty či nějaká invence jim asi nic neříkají. Vokalista s levou rukou v sádře (následek vystoupení v Havlíčkově Brodě) sice pěkně zařval, ale to bylo tak vše. Celá produkce na mě působila nekompaktně, jako velký hluk bez jakýchkoliv pravidel. Ještě že skladby byly dost krátké. Prý dokonce bývají přirovnáváni k mlátičce Nasum, což absolutně nechápu, ale co člověk, to názor. Postupem času jsem si na Splitter zvykla, ale stejně jsem pořád jen přešlapovala a říkala si, kde jsou ti Napalm Death?!

Průkopníci žánru grindcore začali pár minut před 21. hodinou. Člověk může jen stát a divit se, kde se po čtvrt století jejich aktivity bere tolik energie... Napalm Death zahráli průřez svojí dosavadní tvorbou. Novinkové album "Time Waits For No Slaves", které oficiálně vyjde během pár dní, mělo také svojí premiéru v podobě pár skladeb. Bylo samozřejmě hráno i z prvního alba "Scum" z roku 1987, dále také cover od punkových Dead Kennedys s názvem "Nazi Punks Fuck Off!" Zpěvák Barney byl skvělý. Jeho vizáž „taťky od vedle“ a exotické pohybové kreace dobře podpořili jeho hlasový výkon – svým vokálem vynesl parádní sypačky minimálně do stratosféry. Ke všemu byl dosti výřečný, ale jeho britský akcent byl zřejmě pro našince dosti silným handicapem, bylo mu velmi špatně rozumět. Celá show byla kompaktní a uzavřený celek, muzikantsky dotažený do konce, zvuk by se dal trochu vylepšit, ale to je asi vše. Napalm Death neztratili za celou dobu svého působení nic ze své atraktivity, jejich vystoupení je vždy zážitkem, což mohu snad i posoudit, neboť jsem měla čest s touto grindovou legendou již potřetí . Napalm Death se u nás těší velké popularitě a je vidět, že se u nás cítí jako doma.

Co dodat na závěr? Jen, že celý Winter Assault utekl jak voda... Ale nikdo nemusí zoufat, jen „párkrát se vyspíme a naši“ Napalm Death tu budou znovu, tentokráte jako hvězda letního festivalu Obscene Extreme.

Ascela             


www.napalmdeath.org
www.splitter.se
www.pigsty.biz
www.poppyseedgrinder.cz
www.obscure.cz
www.klub.roxy.cz


Vydáno: 24.01.2009
Přečteno: 3142x
počet příspěvků: 2

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Policejní hodina...27. 01. 2009 11:17 dystrofie
Policejní hodina Roxy není zas...25. 01. 2009 9:29 ARCH_ENEMY


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.61114 sekund.