V osmdesátých letech patřila tahle parta kolem zpěváka Taimeho Downea k typickým představitelům hair metalu. A přesně jako jiné kapely tohoto stylu je spláchla vlna grunge, když se jejich desce „Whipped!“ z dvaadevadesátého dostalo v porovnání s předchůdcem „Wake Me When It´s Over“ pozornosti ani ne poloviční. Už na „Whipped!“ kapela naznačila, že se nespokojí jen s rockovým výrazem. Pak se ale na osm let odmlčela, zpěvák Taime Downe zatím rozjel svůj industriální projekt The Newlydeads, který se postupně v roce 2001 přejmenoval zpět na Faster Pussycat, když jejich řady nečekaně posílil původní kytarista Brent Muscat.
Industriální závan ale už Faster Pussycat zůstal. Jejich comebacková deska „Power And The Glory Hole“ se více než starým nahrávkám kapely podobala právě The Newlydeads, ovšem energií našlapaný předloňský živák „Front Row To Donkey Show“ ukázal Faster Pussycat zase ve starém rockovém světle. To už ovšem byl pryč Muscat, který si založil vynikající formaci Sin City Sinners. Dnes na místě sólového kytaristy působí jistý Ace Von Johnson a po poslechu desky „Hits And Covers“ je nutné přiznat, že to byla volba dobrá.
Ovšem samotná deska už tak přesvědčivá není. Začíná vlastním coverem „Bathroom Wall“, jednou z nejznámějších skladeb kapely. Zvukově je samozřejmě lepší, než ta prasečina z roku 1987, ovšem proti původní verzi jí chybí energie, kterou stará nahrávka překypovala. Dluh ale splatí následující cover od AC/DC „If You Want Blood“, kde kapela a především Downe doslova excelují. To se nedá říct o ukňourané verzi „Wonderwall“ od Oasis a naprosto příšerném remixu největšího hitu kapely „House Of Pain“.
Některé další předělávky zase kapele přičítají body. Povedla se „Don´t Change“ od INXS, „Hey Baby“ od Teda Nugenta nebo scorpionovská klasika „Lovedrive“. Jenže pak přichází závěr desky a ke slovu se opět dostává elektronika. Proti industriálu pochopitelně nic nemám, ale totální zprznění gunsovské „It´s So Easy“ je věcí, která se prostě nedělá a neodpouští. Lépe nedopadla ani „Hell Bent For Leather“ od Judas Priest, takže vlastně jedinou vcelku slušnou remixovou skladbou je „She´s Tight“ od Cheap Trick.
Podivná je i dramaturgie desky, kdy remix „House Of Pain“ jako pěst na oko trčí mezi klasicky zahranými covery a vánoční rock n´rollová kapela „Run Rudoplh Run“ zase mezi závěrečnou trojicí remixů. „Hits And Covers“ tak zůstává zbytečnou položku v diskografii Faster Pussycat. Fanoušci by rozhodně ocenili, kdyby kapela přišla s novým studiovým albem, kde bude vyloženě autorský materiál. Takhle je to všechno polovičatá práce.
|