20.06.2021
MARKED AS AN ENEMY
MARKED AS AN ENEMY po vydání EP "Fire Find Me", dvou ..více

20.06.2021
JUST WÄR
JUST WÄR se po vynucené covidové pauze vrací na ..více

20.06.2021
TORTHARRY
Tuzemští TORTHARRY se po třech letech hlásí s novou ..více

18.06.2021
MEGADETH
Dusná atmosféra kolem vyhazovu basisty Davida Ellefsona ..více

18.06.2021
FOO FIGHTERS
Parta Davea Grohla připravila pro své fanoušky dárek v ..více

18.06.2021
JINJER
Ukrajinské hvězdy současného metalcoru si 27. srpna ..více


HELLOWEEN - Helloween
Už jsme to slyšel pětkrát a stále mám rozpor ..

HELLOWEEN - Helloween
...Chroustovo nadšení. Schválně jsem ještě n ..

HELLOWEEN - Helloween
Jsem maximálně spokojen, celkem všechno na albu ..

HELLOWEEN - Helloween
We Are Real na albu je - pokud si koupíš jeho ja ..

HELLOWEEN - Helloween
Album bez slabiny, vlastne jednu má a to zvuková ..

HELLOWEEN - Helloween
Súhlas s recenziami.Ško da, možno im pri skladan ..

EDU FALASCHI - Vera Cruz
album, Edu patří mezi mé oblíbené pěvce a p ..

František Ringo ČECH - Jiří SCHELINGER - Hrrr na ně...
Bomba fošna!Když jsem byl malý, moje teta měla ..

František Ringo ČECH - Jiří SCHELINGER - Hrrr na ně...
záležitost, plna palba ... 10/10 ..

František Ringo ČECH - Jiří SCHELINGER - Hrrr na ně...
Tady asi není co řešit - prostě klenot! ..
Za poslední měsíc:
ARTILLERY - X
2376x

URIAH HEEP - High And Mighty
2148x

Gary MOORE - How Blue Can You Get
1525x

Robin McAULEY - Standing On The Edge
1409x

FLOTSAM AND JETSAM - Blood In The Water
1038x

SKUPINA FRANTIŠKA RINGO ČECHA - Báječní muži
994x

článků celkem: 8432
recenzí: 6945
reportů: 573
rozhovorů: 498

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


WITHIN TEMPTATION, FREE FALL - 11. 3. 2014 - Praha, Incheba Arena

Čekal by snad vůbec někdo, že se na Within Temptation nepoženou stovky (ba možná spíše tisíce) nadšených fanoušků? Asi těžko! Holandská star ostatně zvyšuje svou popularitu každou další deskou a ani aktuální novinka „Hydra“ není výjimkou. To, že se tedy kapele podařilo vyprodat pražskou Inchebu, nemohlo nikoho ani trochu překvapit. Člověk naopak mohl přemýšlet nad tím, zdali by nedaleká Tipsport Aréna nebyla pro kapelu takového formátu vhodnější. Nechme ale teď tyto myšlenky stranou a pojďme se věnovat samotným vystupujícím.

Večer odstartovala nadějná kapela Free Fall z Uherského Hradiště, jež to před domácím publikem neměla vůbec jednoduché. Drtivá většina přítomných totiž pouze znuděně přihlížela a jednotlivé skladby vždy ohodnotila jen skromným potleskem. A je to možná trochu škoda, protože Free Fall vlastně nepředvedli nic, za co by se měli stydět. Zatímco vokalistka Sabina Francová se prezentovala jistým (ač malinko opatrným) projevem, baskytarista a zpěvák Jindra Hráček mě zaujal svou dravostí a přímočarostí. Největší sílu jejich tvorby proto vidím v onom kontrastu mezi oběma hlasy, který nejlépe zafungoval třeba ve skladbě „Reality“.

S příchodem nizozemské hvězdy Within Temptation se v hale vytratila veškerá chladnost a atmosféra se v tu chvíli dala krájet. Hned úvodní „Let Is Burn“ ukázala, v jaké pohodě se teď kapela nachází a jak moc své nové fošně věří. Sharon den Adel byla od počátku vynikající! Zpívala čistě, se stoprocentním nasazením a i v těch nejvyšších tónech si počínala bez sebemenšího zaváhání. Její hlas navíc mrazil po zádech a fanoušci ji přímo zobali z ruky. Ostatní členové nezůstávali pozadu a po celou dobu působili uvolněně a překvapivě i odpočatě (což je vzhledem k jejich obrovskému vytížení obdivuhodné). Celkový dojem byl tradičně umocněn i vizuálním zážitkem, který zahrnoval efektní projekci či různé kouřové a ohňové efekty.

Velmi diskutovaným tématem se už před samotným vystoupením staly duety. Pokud by v nich byli přítomni partneři, koncert by měl samozřejmě úplně jiný rozměr. Nicméně vynechat skladby jako „Dangerous", „Paradise“ či „And We Run" by byla podle mě velká chyba. Osobně je totiž považuji za největší pecky z aktuální desky, takže pouštění hlasů z reproduktorů toleruji a chápu. Kromě nejnovějších kousků kapela zahrála i starší věci, které během svého minulého turné téměř nehrála. Řeč je o písních „The Cross“, „See Who I Am“ a „Jillian“. Naopak po dlouhé době nezazněla „Our Solemn Hour“. Za úplný vrchol si každopádně dovolím označit starší povinné hitovky „Mother Earth“ a „Ice Queen“, bez kterých bych si už koncert Within Temptation ani nedokázal představit. Jaká škoda, že se ale stále zapomíná na skvělý debut „Enter“. Taková „Pearls of Light“ by celý setlist neskutečně osvěžila. Jenže Nizozemci se už dávno vydali jiným (řekněme „rádiovějším“) směrem. Ze tři roky starého počinu „The Unforgiving“ proto zahráli až čtyři skladby, nechyběla ani jedna „popová“ předělávka „Summertime Sadness“ od Lany Del Rey.

Within Temptation v Praze opět potvrdili pověst nadstandardní koncertní formace, která se může chlubit zpěvačkou těch nejvyšších kvalit. Jestli má tedy metal svou královnu, je jí bezpochyby Sharon den Adel!

Setlist: Let Is Burn, Paradise (What About Us?), Faster, Silver Moonlight, Edge of the World, Shot in the Dark, In the Middle of the Night, Dangerous, And We Run, Tell Me Why, See Who I Am, Stand My Ground, Jillian (I’d Give My Heart), The Cross, Roses, Ice Queen, Fire and Ice, What Have You Done, Summertime Sadness, Mother Earth

Mikka             


www.within-temptation.com

www.free-fall.cz

Foto: Klára Kleinová


Vydáno: 17.03.2014
Přečteno: 4099x
počet příspěvků: 9

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Drobné backing...20. 03. 2014 21:22 Ray
to Hellhammer:...20. 03. 2014 18:18 Anonim
to Anonim: máš...20. 03. 2014 17:23 Supermartonátor
Tak on to nebyl...20. 03. 2014 12:48 Hellhammer
to Supermartonátor:Tak zrovna Devin...20. 03. 2014 12:07 Anonim


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.51833 sekund.