20.09.2018
KISS
Další z legend ohlásila rozlučkové turné. Příští ..více

20.09.2018
U.D.O.
Basista Fitty Wienhold oznámil, že opouští kapelu ..více

20.09.2018
EXCITER
Kanadská heavy/thrashová legenda se smrskla už jen na ..více

20.09.2018
GORGOROTH
Bývalý frontman těchto norských blackmetalových ..více

20.09.2018
MASTER
Americká deathmetalová legenda, mající už delší dobu ..více

19.09.2018
Dion BAYMAN
Australský hudebník vydá 21. září studiovku "Better ..více


BLACK MAJESTY - Children of the Abyss
za mě zvuk bez nějakých zásadních problémů ..

EUNOMIA - The Chronicles of Eunomia Part I
Další power metal opera? Sem s ní, díky za tip ..

BLACK MAJESTY - Children of the Abyss
To jsem na ten zvuk teda zvědavý, že by to až ..

URIAH HEEP - Outsider
Diskutabilní.. . Poslední dvě desky DP jsou napr ..

URIAH HEEP - Outsider
Pod vlivem toho, že kapela vydala nové album Liv ..

WALDA GANG - Je tu léto
Přesně tak, Vláďa byl fenomenální zpěvák, ..

WALDA GANG - Je tu léto
Zemřel Vláďa Šafránek. :( Obrovská ztráta p ..

METAL ALLEGIANCE - Volume II - Power Drunk Majesty
Jasně překonávají trochu nedotaženou první d ..

Ozzy OSBOURNE - Down To Earth
Po dvoch dokonalých albumoch musel prísť pád d ..

Ozzy OSBOURNE - Down To Earth
mě poslední dobré Madmanovo album. Ta tvrdost m ..
Za poslední měsíc:
ALICE IN CHAINS - Rainier Fog
1012x

CATASTROFY - Besnota
945x

Ozzy OSBOURNE - No More Tears
917x

DORO - Force Majeure
904x

Ozzy OSBOURNE - No Rest For The Wicked
834x

U.D.O. - Steelfactory
825x29.09.2018
PANYCHIDA, MALLEPHYR, KAAR, BLOODY CREEK...
Spáňov u Domažlic, začátek od:19:00, vstupné: 200 Kč

30.09.2018
DIRT RIVER RADIO (Australia), SILENT SESSION..
Praha, Klub Vagon, začátek od:21:00, vstupné: 299,-

04.10.2018
BLACK MAJESTY (AUS), SQUEALER (DE), DEAD DANIELS (CZ)..
Cemetery Pub - Krakow, Pl, začátek od:20:00, vstupné: 10 Zlčlánků celkem: 6533
recenzí: 5312
reportů: 531
rozhovorů: 360

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Brutal Assault - 10.8.-13.8.2016, pevnost Josefov (4/4)

Čtvrtý den:
Poslední den festivalu odstartovali už v půl jedenácté tuzemští death metalisté Keep On Rotting a byl to budíček, jak se patří. Ostrá hudba, ostrý zvuk a hlas zpěvačky Daniely byl také řádně nabroušený. Její projev na pódiu byl živelný a divoký. Kapele to hrálo skvěle a kdo má rád opravdu brutální death metal s modernějším cítěním, měl by je zkusit. Jedna z top kapel žánru na festivalu. Hypno5e byli opravdu hypnotičtí. Jejich styl by se dal označit jako alternativní metal, protože hráli zvláštní kombinaci moderního metalu s řevem a post-rockovými plochami, ve kterých se stávali velmi jemnými. Občas zněli příbuzně s Katatonií a za moment se přeměnili v metalcoreovou bestii.

Eagle:
Po druhé hodině konečně vysvitlo více slunce a začali hrát Ektomorf. Charismatický zpěvák Zoli začal do fanoušků chrlit jednu pecku za druhou a i když tuhle bandu známe spíše z klubů, na otevřeném prostoru si určitě „maďarská Sepultura“ ostudu neudělala. Koneckonců ji letos v České republice ještě párkrát potkáme.

Téměř každý rok je na Brutalu alespoň jedna rap metalová parta. Letos jí byli Stuck Mojo. Tihle veteráni, hrající už přes dvacet let, přijeli s novým basákem a zpěvákem. Tomu šlo rapování dobře a kapela ho doprovázela šlapavou rytmikou a groove riffy. V závěru došlo i na legrácky, když se kapela ohlásila jako ZZ Top. Fanoušci na to zareagovali a tak místo pravého jména kapely skandovali právě ZZ Top. Zvědavý jsem byl na německou thrash metalovou legendu Holy Moses, v jejímž čele stojí veteránka ženského extrémního zpěvu Sabina Classen. A přiznávám, že hlavně díky ní se mi koncert nelíbil. Její vokál byl nesrozumitelný a nepříjemný. Hudebně pak Holy Moses sypali do lidí kvalitní thrash/death a podle pořádného kotle se líbili.

Eagle:
Těsně před půl šestou začali svůj set Eskimo Callboy, stále populárnější německá kapela hrající electronicore. Bizarní zjev, duo zpěváků a disco/techno vsuvky si užívala především mladší sorta posluchačů. Zbytek jen nevěřícně koukal, co se na tom pódiu odehrává. Kapela si samozřejmě byla vědoma svého postavení vůči ostatním, a tak nabídla to nejtvrdší ze svého repertoáru („Voodoo Circus“) a zároveň stačila zpropagovat své poslední album „Crystals“. Bohužel se naplnily mé obavy ohledně čistých vokálů. Sushi se sice snažil, seč mohl, ale častou faleš a zpěv pod tónem zamaskovat nedokázal. Vše pak doháněla instrumentální složka podpořená samply a naopak perfektními growly. Pig squealy pak byly naprosto luxusní záležitostí a běhal z nich mráz po zádech. Jako bizár a podvečerní oddechovka Eskima zafungovali. Velká míra zklamání ze zpěvu však převládá.

Insomnium už jsou velkou kapelou, což dokládalo ohromné množství lidí, kteří přišli na jejich show. Melodičtí death metalisté z Finska hráli především skladby ve středním tempu a sem tam až zavanula doom metalová atmosféra. Jindy se zase zdáli především díky šikovným kytarovým sólům až prog metaloví. Škoda nepříliš výrazného vokálu, který mě od dalšího poslechu této kapely odrazuje a brzy jejich set, alespoň pro mě, ztratil šťávu. To jejich krajané z Finska, to byla jiná energie. Moonsorrow přinesli na Brutal svůj pohanský black metal a i když si libují převážně ve veledlouhých skladbách, dokázali být nesmírně zábavní a energičtí. Přispíval k tomu i velmi pěkný zvuk a samotný výkon kapely. Především vokály zněly perfektně. Ať už ty extrémní nebo čisté. Rovněž sborové zpěvy se poslouchaly jedna radost. Jejich necelá hodinka utekla jako nic. A to platí i pro celý festival.

Možná teď budete nadávat, proč sakra nepíšu o Behemoth, Destruction nebo proč jsem minul Satyricon, Immolation nebo Abbatha. Jenže po Moonsorrow jsem již odjížděl a v předchozích dnech jsem prostě více kapel nestihl. Člověk musí i jíst nebo se bavit s přáteli, protože i o tom festival je. Potkávat fajn lidi a vychutnávat si festival jako takový. Letošní Brutal Assault se opět povedl. Pořád má skvělou atmosféru a jde vidět, že organizátoři na něm pořád pracují. Ne vše se povedlo, jako elektronické čipy, ale to se snad na příští rok vypiluje, aby nebyly takové fronty. Jinak však nemám, co bych vytkl. Tenhle festival je prostě velký metalový svátek a doporučuji ho každému navštívit.

Supermartonátor             


Foto: Black Nikko


Vydáno: 20.08.2016
Přečteno: 1788x
počet příspěvků: 2

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
To mám na...22. 08. 2016 15:56 Supermartonátor
V sobotu byli...22. 08. 2016 15:40 Rainmaker


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.19223 sekund.