Michael KISKE, Michael WEIKATH (HELLOWEEN) - Každá skladba na desce má své místo
Určitě v tom byl marketing. Je to výborná deska...

Michael KISKE, Michael WEIKATH (HELLOWEEN) - Každá skladba na desce má své místo
Ok, díky za vyjasnění. Tím mi ten název dává...

Michael KISKE, Michael WEIKATH (HELLOWEEN) - Každá skladba na desce má své místo
Není to tak dávno, co Weikath jasně vyjasnil...

Michael KISKE, Michael WEIKATH (HELLOWEEN) - Každá skladba na desce má své místo
Měli jsme ještě několik otázek, které se týkaly...

Michael KISKE, Michael WEIKATH (HELLOWEEN) - Každá skladba na desce má své místo
Díky za tohle interview. Akorát když přišla řeč...

HELLOWEEN - Giants & Monsters
I když nejsem žádný skalní fanoušek Helloween,...

HELLOWEEN - Giants & Monsters
To bude nějaký komplex! Trable doma, nebo malý...

HELLOWEEN - Giants & Monsters
Njn, hlavně že ty jsi ten největší borec, co tady...

FEUERSCHWANZ - Knightclub
U tohoto nevím jestli se smát nebo brečet smíchy....

WARMEN - Band of Brothers
Za mne lehké zklamání. čekal jsem po minulé desce...












Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax




CYCLOCOSMIA - Immured

Cyclocosmia je mladá kapela z Velké Británie, která má na kontě debutovou desku „Deadwood“ z roku 2016 a právě vydává nové EP „Immured“. Skupina je složená pouze ze dvou členů, kterými jsou James Scott a Aliki Katriou. James nahrál všechny nástroje a také hudbu Cyclocosmie obohacuje o extrémní vokály. Aliki je zpěvačka, ale rovněž se věnuje filmařské činnosti a tak za poslední rok,natočila pro kapelu už tři videoklipy.

Hudba, kterou kapela produkuje, by se dala označit jako symfonický doom metal, ale mnohdy se přibližuje spíš k progresivnímu metalu. „Immured“ je uceleným příběhem a tak jsou skladby pojmenované jen dle částí. Úvodní „Immured Part I.“ je necelé dvě minuty dlouhé intro, které správně navodí atmosféru - jako byste koukali na úvodní titulky hororového filmu... „Part II.“ Už spustí kytarovou palbu a ocitáte se v doom metalovém světě. Zhoubné riffy doprovázejí jednoduché orchestrace a klávesy. Poté se už rozezpívá Aliki. Zpívá poměrně klidně, což koresponduje s náladou skladby. Refrén je však výbušný, Aliki umí i growlovat a v refrénu se pěkně střídá s Jamesem. Tohle zní velmi dobře. Třetí skladba – hádejte, jak se jmenuje – začíná dost nešťastně. Aliki totiž nasadí velmi nepříjemný odstín hlasu, směřující někam k opeře, ale je to velmi nepodařené. Přitom hudebně má skladba dobrou atmosféru, pocit tajemna a čehosi starého. I když převládá doom metal, chvílemi si lze vzpomenout třeba na Opeth. Poslední část „Immured“ začíná pozvolna a Aliki opět využije ten nepříjemný odstín hlasu. Poté se skladba postupně rozvíjí a zrychluje. Přes poměrně pomalou část se dostaneme až k prog metalu.

Čtvrthodina s Cyclocosmií uteče velmi rychle a za tu dobu velmi dobře zafunguje atmosféra, kterou kapela vytvořila. Doom, symfoničnost, gotika a trochu progu. Velmi dobré nápady se však bohužel střídají s těmi slabšími. Kapela má ale potenciál k hitovosti, Aliki zpívá dobře (však se také věnuje výuce zpěvu), avšak jeden ze svých hlasových rejstříků by mohla vynechat. „Immured“ by mohla být pro doom metalového fanouška zajímavým poslechem.

Tomáš Marton             


www.cyclocosmia.com

YouTube ukázka - Immured, Pt. II

Seznam skladeb:
1. Immured, Pt. I
2. Immured, Pt. II
3. Immured, Pt. III
4. Immured, Pt. IV

Sestava:
Aliki Katriu - zpěv
James Scott - všechny nástroje, zpěv

Rok vydání: 2017
Čas: 17:26
Země: Velká Británie
Žánr: Symfonický doom metal

Diskografie:
2016 - Deadwood
2017 - Immured (EP)

Foto: archiv kapely


Vydáno: 01.04.2017
Přečteno: 2095x




K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2025     RSS - články

stránka byla načtena za 0.01598 sekund.