17.08.2019
KALIDIA
Powermetalová kapela z Itálie stvořila singl s názvem ..více

17.08.2019
SINNER
Ukázka z desky "Santa Muerte" (13. září) k poslechu ..více

17.08.2019
TUNGSTEN
Moderní heavy-powermetalový spolek Tungsten (dříve ..více

16.08.2019
TWILIGHT FORCE
Firma Nuclear Blast podporuje dnešní vydání desky "Dawn ..více

16.08.2019
HELLOWEEN
Trailer k živáku "United Alive" více

16.08.2019
TOXIC HOLOCAUST
Americký všeumělec Joel Grind se po delší době vrací ..více


ARAKAIN - předvoj
A hlavně na Plný Energie je slyšet ještě ta z ..

ARAKAIN - předvoj
Bude to tím, že Radegast je o dvě ligy jinde. D ..

ARAKAIN - předvoj
Přesně ..

ARAKAIN - předvoj
Citron a Plni energie je plnohodnotný nadupaný h ..

ARAKAIN - předvoj
Citron to byl jen náznak metalu i když v tý dob ..

ARAKAIN - předvoj
Citron to byl jen náznak metalu i když v tý dob ..

ARAKAIN - předvoj
První ofiko metal vydaný na desce u nás byli Ci ..

ARAKAIN - předvoj
O Nerakainu jsem slyšel nebo někde četl hodně ..

ARAKAIN - předvoj
1983 vánoční Barča , 1984 Sokolov a zákaz Pra ..

ARAKAIN - předvoj
někde jsem četl, že název vznikl pozpátku cte ..
Za poslední měsíc:
MASTERS OF ROCK 2019 - Vizovice, čtvrtek (11.7.) a pátek (12.7.)
1220x

SABATON - The Great War
1180x

MASTERS OF ROCK 2019 - Vizovice, sobota (13.7.) a neděle (14.7.)
1147x

ARAKAIN - předvoj
869x

SLIPKNOT - We Are Not Your Kind
836x

HOLLOW HAZE - Between Wild Landscapes and Deep Blue Seas
826x31.08.2019
HOLY MOSES, TROLLECH, NORNIR, DYSANGELIUM, MALLEPHYR, LAID TO WASTE, DOUPOV...
Plzeň-Kalikovský mlýn., začátek od:14:00., vstupné: 399 Kč.

04.09.2019
GOSPEL OF THE FUTURE + MOBIUS..
Olomouc (SF Mini), začátek od:20:00, vstupné:

02.10.2019
PROTECTOR (Ger/Swe), DENET (Ova)..
Barrák Music Club, Ostrava, začátek od:19:00, vstupné: 250/300článků celkem: 7092
recenzí: 5792
reportů: 561
rozhovorů: 376

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


AVANTASIA - 2.4.2019 - Forum Karlín, Praha

Avantasia Tobiase Sammeta je dnes velký pojem. Na dnešní dobu nesmírně komerčně úspěšná metalová opera, na jejíž koncerty chodí tisíce lidí. Den po aprílu navštívil celý ansámbl zcela vyprodané pražské „Forum Karlín“, což představuje návštěvu zhruba čtyř tisícovek fanoušků. Avantasia stejně jako minule (16. března 2016) neměla předkapelu, neboť její show zabere tři a půl hodiny! To se může zdát jako šílená a těžko skousnutelná porce, jenže opak je pravdou. Pro tak velký projekt, jakým Avantasia je, to je ta nejlepší varianta na představení se v plné parádě. Může za to výtečná dramaturgie koncertu, Tobias Sammet totiž na turné jako obvykle přizval hned několik pěveckých es. Už tradičně byli přítomni Bob Catley, Jorn Lande, Ronnie Atkins, Eric Martin a nově i Geoff Tate. Mezi sboristy byli ostřílený Herbie Langhans, talentovaná dračice Adrienne Cowan a Ina Morgan a zazpíval si i kytarista Oliver Hartmann. Každý ze zpěváků dostal svůj prostor, nějakou svou skladbu. Na pódiu se objevovali postupně, většinou vždy po dvou písních. Když už byli všichni „představeni“ setkávali se ve společných skladbách a jejich střídání mělo za důsledek, že se stále něco dělo a koncert byl intenzivní a nestagnoval.

Letošní rok je ve znamení alba „Moonglow“ a tomu byla celá show vizuálně i setlistem přizpůsobena. Pódium bylo ozdobené stromy se svítícími lucernami a plátno na zadní stěně promítalo pohyblivé ilustrace. Z „Moonglow“ zaznělo hned osm skladeb a ty byly soustředěny v úvodu koncertu. Začátek v podobě desetiminutové „Ghost In The Moon“ si zazpíval principál Tobias Sammet sám a ukázal se ve výtečné pěvecké formě. V následující „Starlight“ už se objevil první z početné družiny zpěváků - Ronnie Atkins. V „The Raven Child“ předvedl své umění Jorn Lande, jako další byl představen Geoff Tate... Všichni zpěváci se ukázali ve výborném světle. Jorn nepřekvapil, ten chlap je prostě démon a jeho hlas je ozdoba každé desky. Bob Catley je můj velký oblíbenec a je neuvěřitelné, jak ve vysokém věku dokáže být agilní a schopný skvěle zpívat. Nejvíce mě však zaujal Eric Martin (ostatně i jako na minulém koncertě). Jeho hlas skvěle kontrastuje s ostatními a především dokáže zazpívat všechno. Melodicky, citlivě, ale i pořádně metalově agresivně. Navíc je nesmírně vitální a vyzařuje dobrou náladu. Skutečný showman. Velice se mi líbila i černovlasá kočka Adrienne Cowan, která zazpívala duet „Moonglow“ a prezentovala se příjemným hlasem, v téměř thrash metalové „Book Of Shallows“ se pak zhostila partu Mille Petrozzi a ukázala, že má v hrdle pořádný brousek.

Klobouk dolů i před samotným Tobiasem, který zpíval téměř v každé skladbě. Přesto přišly momenty, v nichž přenechal místo hostům, jako například v „Twisted Mind“, která patřila Geoffu Tateovi a Ericu Martinovi či v Shelter From The Rain“, kde si nejen zapívali všichni sboristé chvilku sólově, ale přidal se i Oliver Hartmann a Bob Catley. To už bylo ve druhé polovině koncertu, kdy se dostalo na starší kousky.

Publikum si show evidentně užívalo a vydatně kapelu podporovalo. Dokonce i kousky z nové desky mělo už zjevně solidně naposlouchané. Samozřejmě největší ohlas měly staré skladby jako „Reach Out For The Light“ či hymna „Avantasia“. Atmosféra byla silná a pocit, že jste na něčem opravdu velkém, nemizel. K dobré náladě fanoušků pochopitelně nejvíce napomohli samotní účinkující, ze všech byla cítit radost z hraní, ze zpívání. A když se baví vystupující, většinou své zaujetí přenesou i na diváky. Tobiasovy proslovy (k nimž se občas přiali i další) nijak nenarušily tempo nebo atmosféru koncertu, burcování lidí se také nepřehánělo, i když si Tobias jako vždy trochu pohrál, když se snažil skandování učinit poněkud systematičtějším a tak dirigoval, která strana či balkón má kdy křičet.

Nemám co vytknout. Avantasia na koncertech baví se svou silnou energií a radostí z hudby ještě víc než z desek. Na konci měl člověk pocit, že dostal skutečné maximum a že rozhodně bude chtít jít opět. Koncert Avantasie je skutečnou oslavou rockové a metalové muziky.
Playlist: Ghost in the Moon, Starlight, Book of Shallows, The Raven Child, Lucifer, Alchemy, Invincible, Reach Out for the Light, Moonglow, Maniac, Dying for an Angel, Lavender, The Story Ain´t Over, The Scarecrow, Promised Land, Twisted Mind, Avantasia, Let the Storm Descend Upon You, Master of the Pendulum, Shelter from the Rain, Mystery of a Blood Red Rose, Lost in Space, Farewell, Sign of the Cross / The Seven Angels

Supermartonátor             


Foto: ilustrační


Vydáno: 08.04.2019
Přečteno: 1840x
počet příspěvků: 12

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
ACCEPTNo úžasná...18. 04. 2019 16:02 Marek
Stepan:...12. 04. 2019 17:21 Supermartonátor
K vystoupeni...12. 04. 2019 15:59 Stepan
Re: Kiske"Kiske, ten ,...12. 04. 2019 15:53 Stepan
Michael Kiske již...11. 04. 2019 22:53 Majk


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.18031 sekund.