17.06.2019
GHOST
Tobias Forge, čili Cardinal Copia, se asi nedrží ..více

17.06.2019
MAGNUM
Neúnavní průkopníci britského progresivního hard rocku ..více

17.06.2019
BLACK VEIL BRIDES
Kalifornské hvězdičky chystají oslavu deseti let od ..více

17.06.2019
PAVEMENT PRINCESS
Smutná zpráva přichází od této holandské hardrockové ..více

17.06.2019
CARNIFEX
Deathcorová parta ze Sain Diega naváže 2. srpna na tři ..více

17.06.2019
THUNDERFUCK AND THE DEADLY ROMANTICS
Kanaďané, kteří o sobě tvrdí, že hrají mix Ramones, ..více


VLÁĎA ŠAFRÁNEK - Buccaneer
Vzpomínkové album bude, ovšem Příliv asi ne. ..

VLÁĎA ŠAFRÁNEK - Buccaneer
Je v plánu recenze vzpomínkové desky Brainu?A c ..

PANTERA - Metal Magic
A tobe by mozna pomohlo na chvili vysadit zobani . ..

PANTERA - Metal Magic
Ta sekera to ale trochu kazí, to je fakt. Možná ..

PANTERA - Metal Magic
Brutálně podhodnoceno! Za mě jasná desítka. S ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Má očekávání toto album nenaplnilo. Místy se ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Hodnocení 10/10 absolutně sedí, konečně se ne ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Takové kapely ani neposlouchám, nemám na to ča ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Nuda ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Tak jsem si pustil Gloryhammer.Hod ně v nich cít ..
Za poslední měsíc:
RAMMSTEIN - Rammstein
1540x

ARAKAIN - Jekyll & Hyde
1191x

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
759x

MINORITY SOUND - Toxin
676x

DIAMOND HEAD - The Coffin Train
662x

PANTERA - Metal Magic
644x22.06.2019
TEETHGRINDER (NL) , DEVANGELIC (ITA) , SKINNED (USA) , SPASM (CZ), MINCING FURY ..
Žabčice u Brna, začátek od:11:50, vstupné: -

22.06.2019
ŠLINC FEST 2019 // benefiční festival - FVTVRE, ★HISATAKA★ (JP), Thanx, H..
lesní divadlo Řevnice, začátek od:13:00, vstupné: 250,- (předprodej 20

13.07.2019
Eternal Hate Fest vol:17. KRODA, WHITE DEATH, SEKHMET, BERGRIZEN, LEICHENZUG, T..
Nýrsko-areál Pod Sjezdovkou., začátek od:14:00., vstupné: 500 Kč.článků celkem: 7020
recenzí: 5738
reportů: 552
rozhovorů: 369

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


AVANTASIA - 2.4.2019 - Forum Karlín, Praha

Avantasia Tobiase Sammeta je dnes velký pojem. Na dnešní dobu nesmírně komerčně úspěšná metalová opera, na jejíž koncerty chodí tisíce lidí. Den po aprílu navštívil celý ansámbl zcela vyprodané pražské „Forum Karlín“, což představuje návštěvu zhruba čtyř tisícovek fanoušků. Avantasia stejně jako minule (16. března 2016) neměla předkapelu, neboť její show zabere tři a půl hodiny! To se může zdát jako šílená a těžko skousnutelná porce, jenže opak je pravdou. Pro tak velký projekt, jakým Avantasia je, to je ta nejlepší varianta na představení se v plné parádě. Může za to výtečná dramaturgie koncertu, Tobias Sammet totiž na turné jako obvykle přizval hned několik pěveckých es. Už tradičně byli přítomni Bob Catley, Jorn Lande, Ronnie Atkins, Eric Martin a nově i Geoff Tate. Mezi sboristy byli ostřílený Herbie Langhans, talentovaná dračice Adrienne Cowan a Ina Morgan a zazpíval si i kytarista Oliver Hartmann. Každý ze zpěváků dostal svůj prostor, nějakou svou skladbu. Na pódiu se objevovali postupně, většinou vždy po dvou písních. Když už byli všichni „představeni“ setkávali se ve společných skladbách a jejich střídání mělo za důsledek, že se stále něco dělo a koncert byl intenzivní a nestagnoval.

Letošní rok je ve znamení alba „Moonglow“ a tomu byla celá show vizuálně i setlistem přizpůsobena. Pódium bylo ozdobené stromy se svítícími lucernami a plátno na zadní stěně promítalo pohyblivé ilustrace. Z „Moonglow“ zaznělo hned osm skladeb a ty byly soustředěny v úvodu koncertu. Začátek v podobě desetiminutové „Ghost In The Moon“ si zazpíval principál Tobias Sammet sám a ukázal se ve výtečné pěvecké formě. V následující „Starlight“ už se objevil první z početné družiny zpěváků - Ronnie Atkins. V „The Raven Child“ předvedl své umění Jorn Lande, jako další byl představen Geoff Tate... Všichni zpěváci se ukázali ve výborném světle. Jorn nepřekvapil, ten chlap je prostě démon a jeho hlas je ozdoba každé desky. Bob Catley je můj velký oblíbenec a je neuvěřitelné, jak ve vysokém věku dokáže být agilní a schopný skvěle zpívat. Nejvíce mě však zaujal Eric Martin (ostatně i jako na minulém koncertě). Jeho hlas skvěle kontrastuje s ostatními a především dokáže zazpívat všechno. Melodicky, citlivě, ale i pořádně metalově agresivně. Navíc je nesmírně vitální a vyzařuje dobrou náladu. Skutečný showman. Velice se mi líbila i černovlasá kočka Adrienne Cowan, která zazpívala duet „Moonglow“ a prezentovala se příjemným hlasem, v téměř thrash metalové „Book Of Shallows“ se pak zhostila partu Mille Petrozzi a ukázala, že má v hrdle pořádný brousek.

Klobouk dolů i před samotným Tobiasem, který zpíval téměř v každé skladbě. Přesto přišly momenty, v nichž přenechal místo hostům, jako například v „Twisted Mind“, která patřila Geoffu Tateovi a Ericu Martinovi či v Shelter From The Rain“, kde si nejen zapívali všichni sboristé chvilku sólově, ale přidal se i Oliver Hartmann a Bob Catley. To už bylo ve druhé polovině koncertu, kdy se dostalo na starší kousky.

Publikum si show evidentně užívalo a vydatně kapelu podporovalo. Dokonce i kousky z nové desky mělo už zjevně solidně naposlouchané. Samozřejmě největší ohlas měly staré skladby jako „Reach Out For The Light“ či hymna „Avantasia“. Atmosféra byla silná a pocit, že jste na něčem opravdu velkém, nemizel. K dobré náladě fanoušků pochopitelně nejvíce napomohli samotní účinkující, ze všech byla cítit radost z hraní, ze zpívání. A když se baví vystupující, většinou své zaujetí přenesou i na diváky. Tobiasovy proslovy (k nimž se občas přiali i další) nijak nenarušily tempo nebo atmosféru koncertu, burcování lidí se také nepřehánělo, i když si Tobias jako vždy trochu pohrál, když se snažil skandování učinit poněkud systematičtějším a tak dirigoval, která strana či balkón má kdy křičet.

Nemám co vytknout. Avantasia na koncertech baví se svou silnou energií a radostí z hudby ještě víc než z desek. Na konci měl člověk pocit, že dostal skutečné maximum a že rozhodně bude chtít jít opět. Koncert Avantasie je skutečnou oslavou rockové a metalové muziky.
Playlist: Ghost in the Moon, Starlight, Book of Shallows, The Raven Child, Lucifer, Alchemy, Invincible, Reach Out for the Light, Moonglow, Maniac, Dying for an Angel, Lavender, The Story Ain´t Over, The Scarecrow, Promised Land, Twisted Mind, Avantasia, Let the Storm Descend Upon You, Master of the Pendulum, Shelter from the Rain, Mystery of a Blood Red Rose, Lost in Space, Farewell, Sign of the Cross / The Seven Angels

Supermartonátor             


Foto: ilustrační


Vydáno: 08.04.2019
Přečteno: 1617x
počet příspěvků: 12

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
ACCEPTNo úžasná...18. 04. 2019 16:02 Marek
Stepan:...12. 04. 2019 17:21 Supermartonátor
K vystoupeni...12. 04. 2019 15:59 Stepan
Re: Kiske"Kiske, ten ,...12. 04. 2019 15:53 Stepan
Michael Kiske již...11. 04. 2019 22:53 Majk


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.17392 sekund.