17.06.2019
GHOST
Tobias Forge, čili Cardinal Copia, se asi nedrží ..více

17.06.2019
MAGNUM
Neúnavní průkopníci britského progresivního hard rocku ..více

17.06.2019
BLACK VEIL BRIDES
Kalifornské hvězdičky chystají oslavu deseti let od ..více

17.06.2019
PAVEMENT PRINCESS
Smutná zpráva přichází od této holandské hardrockové ..více

17.06.2019
CARNIFEX
Deathcorová parta ze Sain Diega naváže 2. srpna na tři ..více

17.06.2019
THUNDERFUCK AND THE DEADLY ROMANTICS
Kanaďané, kteří o sobě tvrdí, že hrají mix Ramones, ..více


VLÁĎA ŠAFRÁNEK - Buccaneer
Vzpomínkové album bude, ovšem Příliv asi ne. ..

VLÁĎA ŠAFRÁNEK - Buccaneer
Je v plánu recenze vzpomínkové desky Brainu?A c ..

PANTERA - Metal Magic
A tobe by mozna pomohlo na chvili vysadit zobani . ..

PANTERA - Metal Magic
Ta sekera to ale trochu kazí, to je fakt. Možná ..

PANTERA - Metal Magic
Brutálně podhodnoceno! Za mě jasná desítka. S ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Má očekávání toto album nenaplnilo. Místy se ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Hodnocení 10/10 absolutně sedí, konečně se ne ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Takové kapely ani neposlouchám, nemám na to ča ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Nuda ..

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
Tak jsem si pustil Gloryhammer.Hod ně v nich cít ..
Za poslední měsíc:
RAMMSTEIN - Rammstein
1540x

ARAKAIN - Jekyll & Hyde
1191x

GLORYHAMMER - Legends from Beyond the Galactic Terrorvortex
759x

MINORITY SOUND - Toxin
676x

DIAMOND HEAD - The Coffin Train
662x

PANTERA - Metal Magic
645x22.06.2019
TEETHGRINDER (NL) , DEVANGELIC (ITA) , SKINNED (USA) , SPASM (CZ), MINCING FURY ..
Žabčice u Brna, začátek od:11:50, vstupné: -

22.06.2019
ŠLINC FEST 2019 // benefiční festival - FVTVRE, ★HISATAKA★ (JP), Thanx, H..
lesní divadlo Řevnice, začátek od:13:00, vstupné: 250,- (předprodej 20

13.07.2019
Eternal Hate Fest vol:17. KRODA, WHITE DEATH, SEKHMET, BERGRIZEN, LEICHENZUG, T..
Nýrsko-areál Pod Sjezdovkou., začátek od:14:00., vstupné: 500 Kč.článků celkem: 7020
recenzí: 5738
reportů: 552
rozhovorů: 369

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Devin TOWNSEND - 6.4.2019, La fabrika, Praha

"An evening with Devin Townsend" se odehrál šestý dubnový den v Pražském divadle La Fabrika. Šlo o akustický koncert, také stand up comedy, ale hlavně setkání s Devinem Townsendem. Ve dnech, kdy kanadskému hudebnímu inovátorovi vyšla nová deska „Empath“ nejede klasické turné k této desce, ale vyrazil na sérii akcí, kde vystupuje skromně, sám, jen za doprovodu akustické kytary a ambientu. Rovněž odpovídá na dotazy fanoušků a celkově více povídá, než hraje.

Vstupenky byly vyprodány za jediný den, ale i tak jsem byl upřímně překvapen, kolik lidí na tuto speciální akci přišlo - odhaduji návštěvu na tři stovky diváků, očekával jsem o něco komornější akci. Devin přišel v osm hodin a nejprve předvedl hrdinný souboj s computerem, který nechtěl fungovat. Už od začátku se ale ukázalo, že bavit se budou především ti, kteří umí dobře anglicky (přiznávám, občas jsem prostě nestíhal a nerozuměl). Když počítač alespoň trochu poslouchal, začal Devin hrát. Townsend pořadí skladeb na každém z koncertů mění a tak v Praze jako první zazněly odpočinkové „Funeral“ a „Deadhead“. Obě písně zněly akusticky spíše experimentálně. Devin si hrál se svým hlasem a musím říci, že právě v akustickém setu si člověk mohl jeho zpěv užít daleko více než u metalových show (které nejsou vždy skvěle nazvučené). Rovněž zvuk kytary (s využitím echa) byl náramný. Člověk se mohl ponořit do hudby a rozjímat.

Naopak hitová „In-ah“ publikum probudila. Zároveň se projevilo, že skladby, které i v originále se blíží akustické hudbě, fungují daleko lépe, než ty přepracované. V některých písních Devin totiž velice improvizoval (měnil slova, dělal si legraci...) a například cover od Strapping Young Lad „Love“ působil spíš jako parodie sebe sama, někdy ze skladeb zahrál spíše jen fragmenty jako například v „Lucky Animals“ přitom by takový živý kompletní kousek lidem udělal radost. Nicméně skladby jako „Divine“, „Coast“ či „Terminal“ zněly nádherně a byly pohlazením po duši. Rovněž si člověk nemohl nevšimnout Devinova kytarového mistrovství.

Mezi skladbami si vždy udělal Devin čas na nějaký vtípek a mnohdy reagoval na aktuální dění v sále. Ono totiž když jste v divadle, kde je vše slyšet, navíc na akustickém koncertě, tak v průběhu akce jasně zaslechnete rozbití pěti sklenic, mnoho padajících telefonů a především neustálé cestování lidí ze sálu na záchod (to je pochopitelné) anebo na bar (fakt se někdo musí opít na takové akci?). Devin si z toho dělal legraci, nicméně to byl rušivý element. Legrace ale byla i jinak. Velké téma byla „spacegoat“ a pak také učení slovíčka „pupík“, které si muzikant velice oblíbil a určitě o něm udělá písničku.

Důležitou součástí vystoupení byl „otázky a odpovědi“. Devin si sedl na židli a odpovídal na dotazy, které obdržel před koncertem. Člověk se tak dozvěděl, jakým způsobem tvoří, proč rozpustil DTP, jakou měl snídani, že akordy vnímá jako barvy a mnoho dalších věcí. Následovala pauza, která se tak trochu zvrhla v „podpisovku“ a focení. Po pauze opět následovalo několik skladeb, Devin chvilku hrál i mezi publikem, a opět sada otázek a odpovědí. Koncert před jedenáctou končil skladbou „Life“, kterou si zazpívali i fanoušci. Slovo „fanoušci“ je potřeba zdůraznit, protože tahle akce byla opravdu vyloženě pro skalní fandy. Pro ty, které Devin skutečně zajímá a jeho tvorbu znají. Akce byla více o povídání, což nemuselo sednout každému. Osobně bych preferoval o něco více skladeb a méně srandiček v nich, i když od Devina prostě legraci očekáváte - a ona opravdu byla. Zároveň člověk Devina poznal více v civilní rovině a to je pro opravdového fandu neocenitelné. Po téhle vydařené akci nezbývá než se těšit na listopadový koncert, kde se tentokrát Devin představí na „klasickém“ metalovém koncertě s kapelou.

Supermartonátor             Vydáno: 09.04.2019
Přečteno: 456x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.16586 sekund.