21.08.2019
SGT. SLIME
Nové EP této finské crossover-thrashmetalové party k ..více

20.08.2019
HEAVENS EDGE
Po boji s rakovinou jater zemřel basista George "G.G." ..více

20.08.2019
ALŽBĚTA
Česká bigbítová kapela upozorňuje na nové album "Duše ..více

20.08.2019
HEFAISTOVA LYRA
Svébytná metalová formace z Brna vydala novinku ..více

20.08.2019
WOLFPAKK
Německá kapela podepsala smlouvu s labelem Massacre ..více

19.08.2019
VISION DIVINE
Novinka italských melodiků ponese titul "When All The ..více


SLIPKNOT - We Are Not Your Kind
Za mě deska 9/10. Za mě společně s Iowa nej v ..

SHADOWSTRIKE - Legends of Human Spirit
Jako sorry, ale po třech youtube ukázkách tomu ..

TURILLI/LIONE RHAPSODY - Zero Gravity (Rebirth and Evolution)
Nové album mi nepřipadá jako pokračování dvo ..

ARAKAIN - předvoj
A hlavně na Plný Energie je slyšet ještě ta z ..

ARAKAIN - předvoj
Bude to tím, že Radegast je o dvě ligy jinde. D ..

ARAKAIN - předvoj
Přesně ..

ARAKAIN - předvoj
Citron a Plni energie je plnohodnotný nadupaný h ..

ARAKAIN - předvoj
Citron to byl jen náznak metalu i když v tý dob ..

ARAKAIN - předvoj
Citron to byl jen náznak metalu i když v tý dob ..

ARAKAIN - předvoj
První ofiko metal vydaný na desce u nás byli Ci ..
Za poslední měsíc:
MASTERS OF ROCK 2019 - Vizovice, čtvrtek (11.7.) a pátek (12.7.)
1247x

SABATON - The Great War
1220x

MASTERS OF ROCK 2019 - Vizovice, sobota (13.7.) a neděle (14.7.)
1178x

ARAKAIN - předvoj
1018x

SLIPKNOT - We Are Not Your Kind
977x

PORTA INFERI – Alive
718x31.08.2019
HOLY MOSES, TROLLECH, NORNIR, DYSANGELIUM, MALLEPHYR, LAID TO WASTE, DOUPOV...
Plzeň-Kalikovský mlýn., začátek od:14:00., vstupné: 399 Kč.

04.09.2019
GOSPEL OF THE FUTURE + MOBIUS..
Olomouc (SF Mini), začátek od:20:00, vstupné:

02.10.2019
PROTECTOR (Ger/Swe), DENET (Ova)..
Barrák Music Club, Ostrava, začátek od:19:00, vstupné: 250/300článků celkem: 7095
recenzí: 5795
reportů: 561
rozhovorů: 376

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

Filmový blog

THE DIRT - Patnáct let pekla s Mötley Crüe

O tom, že se jednou dostane na filmové zpracování pohnuté historie Mötley Crüe, se mluvilo už od roku 2001, kdy vyšla jejich strhující biografie „The Dirt“, ovšem tehdy to bylo asi jen zbožné přání členů kapely, jejich kariéra šla v té době pěkně do kopru. Postupem let sem tam probleskla zpráva o tom, že se přece jen něco chystá a to dokonce za účasti takových hvězd stříbrného plátna, jako jsou Johnny Depp či Val Kilmer, ale všechno vždycky vyšumělo do ztracena. Fanoušci už asi ani nedoufali… Do loňska. To totiž sám Nikki Sixx oznámil, že se kapele, která už byla v té době dva roky u ledu, povedl podepsat kontrakt se společností Netflix, a že se přece jen na filmu pracuje.

Dal se čekat docela pěkný průser. Díla, která Netflix točí, jsou ve většině případů trochu přitažená za vlasy (viz. Sapkovského „Zaklínač“), navíc uchopit historii kapely tak, aby byla zkousnutelná pro fanoušky a zároveň se dala přednášet bez toho, aby nad ní nezasvěcená veřejnost jen zdešením nelomila rukama, je přece jen docela oříšek. Filmaři i kapela (která byla přítomna natáčení) z toho nakonec vybruslili se ctí. Na rovinu si ale řekněme, že rezervy zde ještě jsou a některé nepřesnosti se daly ještě vychytat, obzvlášt když předloha je jasná a na film dohlíží samotní hlavní aktéři.

Nejprve si řekněme, co se až tak úplně nepovedlo (viděno očima hnidopicha). Doslova zarazí historické souvislosti, v nichž je prezentováno, že Tommy Lee poznal svou budoucí manželku, seriálovou hvězdu Heather Locklear, na večírku s kapelou Hanoi Rocks, po které došlo k tragické nehodě, při níž zemřel jejich bubeník Razzle. Postava nebohé Vincovy dcery Skylar se objevuje už někdy v době turné „Theatre Of Pain“, což je také nesmysl, protože děvče zemřelo v roce 1995, když jí bylo pět let. Odfláklá je nakonec i postava Vincova náhradníka Johna Corabiho, který byl degradován na tlemícího se blbečka, co vlastně mohl za to, že kapela s ním zahájila strmou jízdu do neúspěchu. Nejhloupěji se ale jeví klasický hollywoodský konec, kdy si trojice Nikki Sixx, Tommy Lee a Mick Mars přijdou pro Vince, který se po ztrátě dcery fláká od nevidím do nevidím po barech, a nabídnou mu znovu angažmá v kapele. Tato scéna nemohla být více vzdálená realitě, za znovushledáním lze spatřovat finanční problémy členů kapely a dychtivost jejich právníků.

„The Dirt“ je ovšem především bezmála dvouhodinová strhující jízda pekelným rock n‘rollovým životem. Je tady všechno, co si člověk pod tímto pojmem dokáže nebo chce představit. Jsou tu bezstarostné mladické začátky, kdy šla hudba ruku v ruce se zástupy lačných kurviček a horami drog, vysokých jako Mount Blanc. Právě v začátcích kapely působí film asi nejpřitažlivěji a právě zde je jasně vidět důležitá funkce Micka Marse pro její směřování. Velmi dobře působí i samotné koncerty, v nichž herci podávají výkony srovnatelné s hlavními aktéry a proto lze přehlédnout další skoro neodpustitelný kiks, kdy se koncert, kterým kapela prorazila, neodehrává na US Festivalu, jehož dobový záznam lze vidět i na youtube.

Film velice věrně vykresluje fakt, že tím jak šla kapela nahoru a dařilo se jí vyprodávat největší koncertní místa na světě, vnitřně velmi chátrala, což se podepsalo zejména na Nikkim Sixxovi (zde je i v roli vypravěče), jemuž se posedlost heroinem stala skoro osudnou. Snímek rovněž skvěle nastiňuje rozkol mezi Vincem Neilem a zbytkem kapely a i když přehlíží Neilovu následnou sólovou kariéru se dvěma skvělými alby, působí tento okamžik velmi věrohodně. Stejně jako herecké výkony všech čtyř hlavních postav (nejlépe si rozhodně vede Machine Gun Kelly jako Tommy Lee) a pak i Tonyho Cavalera, který hraje Ozzyho Osbourne ve skvělé scéně u hotelového bazénu, kdy Madman (zcela podle legendy) nejprve vyšňupe zástupy mravenců a pak vylíže své i Sixxovy chcanky.

„The Dirt“ tak představuje šílených patnáct let v životě kapely a je dobrým mustrem pro to, jak by se filmy s danou problematikou měly točit. Není bez chyby, stejně jako nebyla neustále omýlaná „Bohemian Rhapsody“, ale to už by člověk asi chtěl skutečně moc. Pokud jste tedy historií Mötley Crüe nezasaženi, nebo se tak stalo jen z části, budete se na tento snímek dívat jako na naprosto dokonalý film o čtyřech kreténech, kteří měli štěstí jako málokdo. Najdete zde všechno, co si dokážete pod pojmem rock n rolový život představit a ty dvě hodiny pro vás rozhodně nebudou ztráta času.

(Vydařil si i soundtrack k filmu, který kromě největších hitů kapely obsahuje i tři, velmi dobré autorské skladby a o poznání méně podařenou coververzi Madonny "Like A Virgin").

Pepsi Stone             


www.motley.com

YouTube ukázka - The Dirt trailer

Hlavní postavy:
Daniel Webber jako Vince Neil
Ivan Rheon jako Mick Mars
Douglas Booth jako Nikki Sixx
Machine Gun Kelly jako Tommy Lee

Rok vydání: 2019
Čas: 1:48:00
Label: Netflix

Související články

Foto: archiv


Vydáno: 30.04.2019
Přečteno: 794x
počet příspěvků: 3

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
MC jsem nikdy...3. 05. 2019 13:17 htaedas
I když......nesdílím...30. 04. 2019 18:34 Kolík
Videno několikrát...30. 04. 2019 6:59 xxx


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.2491 sekund.