14.10.2019
HATTRICK
Hudební projekt HATTRICK, který dali dohromady Aleš ..více

14.10.2019
RICHIE KOTZEN
Bývalý kytarista Poison, Mr. Big či The Winery Dogs ..více

14.10.2019
LIONHEART
Comeback této britské formace, kterou vede bývalý ..více

14.10.2019
MASVIDAL
Vědět o sobě dává bývalý kytarista Death a Cynic Paul ..více

14.10.2019
SWORD
Kanadská heavymetalová formace, která pro Metallicu ..více

14.10.2019
NULLINGROOTS
Pilná parta z Arizony hrající post-black metal/shoegaze ..více


L.A. GUNS - The Devil You Know
Já to rozseknu. Mělo vyjít v 12.10. 2018, ale v ..

L.A. GUNS - The Devil You Know
Jo jo o London.Nene nějak v říjnu 2018 jsem se ..

SAINT DEAMON - Ghost
Opravdu zbytečně dlouhému albu naštěstí pom ..

L.A. GUNS - The Devil You Know
Teď mluvíme o čem? O těch London? Ty jsou pře ..

L.A. GUNS - The Devil You Know
Pepsi bude dodatečná recenze?Sice je to z roku 2 ..

L.A. GUNS - The Devil You Know
Jirka Čáp - kdyžtak můj mail je tomstrange@sez ..

CORELEONI - II
to orre: sypu si popel na hlavu a díky za upřesn ..

CORELEONI - II
Jinak souhlasím, tohle je po velmi slabém posled ..

CORELEONI - II
Igor Gianola samozřejmě na prvním albu nehral, ..

DRAGONFORCE - Extreme Power Metal
Hudsona jsem kolem druhyho alba s nim vzal celkem ..
Za poslední měsíc:
Kolinss (DEBUSTROL) - Spěcháme maximálně jen na pivo
1700x

ARAKAIN - S.O.S
1211x

ARAKAIN - Legendy
1072x

ARAKAIN - 15 Vol.1 & 2
965x

SONATA ARCTICA - Talviö
926x

ARAKAIN - Apage Satanas
912x27.10.2019
HOUBA, POZOR MAMUT, BANDA...
Havlíčkův Brod - Oko Klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

02.11.2019
ATOMOVÁ MIHULE, ČERSTVĚ NATŘENO, NEVIDIM, GIGIGANG, APPLE SPOKESMAN...
Havlíčkův Brod - Oko Klub, začátek od:19:00, vstupné: 150

15.11.2019
Večer legend 18 - rocková muzika od A do Z Nejlepší tribute bandy AC/DC, LE..
KC SEMILASSO, začátek od:18:00, vstupné: 290článků celkem: 7188
recenzí: 5879
reportů: 564
rozhovorů: 378

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


CRASHDÏET - Rust

S Crashdïet bude vždycky problém. Ať už natočí cokoliv, vždycky zde bude srovnání s jejich debutem „Rest In Sleaze“, který se v roce 2005 stal generační výpovědí nových vlasatých kapel a základním stavebním kamenem reaktivovaného stylu, o kterém si už každý myslel, že je dávno po drnem. „Rest In Sleaze“ (spolu s alby Hardcore Superstar z té doby) dokázal znovu otevřít dávnou Pandořinu skříňku plnou šminek, laků na vlasy a svou nespoutanou energií se stal během následujících měsíců klasikou a absolutním kultem. Bohužel už u toho nebyl původní zpěvák Dave Lepard, který spáchal v lednu 2006 sebevraždu.

Od té doby jako kdyby nad Crashdïet visel černý mrak. V Lepardovi kapela ztratila nejen zpěváka, ale hlavního skladatele, čímž si lze vysvětlit i to, proč další alba byla jen odleskem „Rest In Sleaze“. Nejprve volba zpěváka padla na Olliho Hermana, dnes už dlouletého frontmana Reckless Love, ovšem jejich společná deska „The Unattractive Revolution“ nestála až na pár hitů v čele s „Falling Rain“ za nic. I když si pak Crashdïet po výměně Hermana za Simona Cruze mohli myslet, že se konečně vrátí na výsluní, alba „Generation Wild“ a „The Savage Playground“ spíše poukazovala na to, jak moc důležitý Lepard pro kapelu byl. Navíc Cruz se nezachoval zrovna kolegiálně, když zbytek členů nechal trčet někde v Japonsku uprostřed turné. To bylo v roce 2015 a od té doby bylo ticho…

Kytarista Martin Sweet mezitím rozjel svůj boční projekt Sweet Creature a stal se členem hororové party Sister, aby tak přiživil fámy o tom, že nad Crashdïet už byla zlomena hůl. Když proto management kapely oznámil v roce 2017 nového zpěváka Gabriela Keyese, byla to informace, která jen prosvištěla éterem a nic víc se nestalo. Proč by to tentokrát mělo být jiné? Pádná odpověď je na světě a nese název „Rust“. Ovšem i tahle deska, stejně jako její předchůdkyně, je postavena před těžkou otázku. Obstojí ve srovnání s „Rest In Sleaze“ nebo dopadne jako všechny tři minulé nahrávky?

Pokud se přenesete přes příšerně kýčovitý obal a dáte desce (s vědomím, že můžete poslouchat další „The Unattractive Revolution“ nebo „The Savage Playground“) šanci, v mnohém vás může překvapit. První, co potěší, je fakt, že je konečně pryč onen špinavý sound posledních tří alb a že se „Rust“ alespoň po stránce zvukové vrací k vycizelovanosti debutu. Ve skladbách samotných se kvalit „Rest In Sleaze“ opět dosáhnout nepodařilo, i když k tomu mají Crashdïet nakročeno nejlépe za celou svou postlepardovskou kariéru. A to ani Keyes není tak skvělým zpěvákem jako byl Lepard a Sweet, London a Young nikdy nebudou tak obratní skladatelé, jako jejich dávný spoluhráč.

Ale dost srovnávání. Crashdïet se přestali hrnout do polohy, která jim až tak úplně nesedí a šílenosti jako „Garden Of Babylon“ z minulé desky jsou naštěstí zapomenuty. V případě novinky se jedná o ryzí esenci tvrdého rock n`rollu, která si bere pořád velkou inspiraci u amerického hair metalu, ale stejně tak dobře dokáže fungovat v severských klubech, kde si před dávnými lety klestili cestu Hanoi Rocks. Že takoví byli Crashdïet vždy? Ve svých začátcích ano, ale další kariéra je už zavedla do slepé uličky a experimentům s heavy metalem, smyčci či vážnější tváří rockové hudby, což jim rozhodně neslušelo. „Rust“ tak představuje návrat ke kořenům vlastní tvorby. A navíc, tentokrát i s několika výbornými hity a tryskající energií. Ta se vyvalí hned při ostrém basovém úvodu titulní „Rust“, která však jen předznamenává věci budoucí. Ale už v ní se novic Keyes osvědčil a i když nemá tak charismatický hlas jako Lepard, oba své předchůdce strčí do kapsy.

Velmi silný materiál se tentokrát ukrývá ve zpěvné „Into The Wild“, kde dominuje úderný refrén, který ve spojení s následující riffovou „Idiots“ přesně definuje současnou tvář Crashdïet jako vyspělé rock n`rollové kapely, která umí napsat dobrou skladbu a má v zásdobě velmi slušné muzikantské výkony. K její výbavě dnes už patří i balady, které se na albu skrývají dvě - „In The Maze“ a „Waiting For Your Love“ - a které lze (první asi více) považovat za položky rovněž vydařené. Ty kontrastují s údernými věcmi „Crazy“ (další adept na velký koncertní hit), „Parasite“ nebo „Reptile“ a právě to dělá z „Rust“ pestré a přesto vyvážené album.

„Rust“ představuje silnou kolekci, a Crashdïet tak znovu dotahují své někdejší souputníky Crazy Lixx, kteří jim během let neustále ukazovali záda. Kdyby album podobné kvality vyšlo hned po „Rest In Sleaze“, mohla tahle parta být dneska někde jinde. Čas na to, aby vydobyla své staré pozice, ještě má.

Pepsi Stone             


www.crashdiet.org

YouTube ukázka - Rust

Seznam skladeb:
1. Rust
2. Into The Wild
3. Idiots
4. In The Maze
5. We Are The Legion
6. Crazy
7. Parasite
8. Waiting For Your Love
9. Reptile
10. Stop Weirding Me Out
11. Filth & Flowers

Sestava:
Gabriel Keyes - zpěv
Martin Sweet - kytara
Peter London - baskytara
Eric Young - bicí

Rok vydání: 2019
Čas: 42:45
Label: Frontiers Music
Země: Švédsko
Žánr: hair metal

Diskografie:
2005 - Rest In Sleaze
2007 - The Unattractive Revolution
2010 - Generation Wild
2013 - The Savage Playground
2019 - Rust

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 08.10.2019
Přečteno: 462x
počet příspěvků: 2

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Debut je pro...12. 10. 2019 11:52 Pepsi Stone
Debutrozhodne už...8. 10. 2019 19:49 b.wolf


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.2254 sekund.