2.04.2020
TOKYO BLADE
Dávní britští zástupci Nové vlny britského heavy ..více

2.04.2020
MÖTLEY CRÜE
Comeback kapely se začíná komplikovat. Triumfální "The ..více

2.04.2020
STEELHEART
Současnou koronavirovou krizi tráví zpěvák Miljenko ..více

2.04.2020
STYX
Bubeník Todd Sucherman od těchto legendárních rockerů z ..více

2.04.2020
DEVIN TOWNSEND
Kanadský multiinstrumentalista připomene znovu svůj ..více

2.04.2020
DAWN OF OUROBOROS
Dva roky od založení se s debutovým albem hlásí ..více


VAN HALEN - 1984
Aha, no tak počkám no :) ..

ROYAL HUNT - Land Of Broken Hearts
Já je taky neviděl naživo. Viděl jsem kde jako ..

PSYCHOTIC WALTZ - The God-Shaped Void
Spite, tvoje teorie by fungovala, poku by šlo opr ..

ROYAL HUNT - Land Of Broken Hearts
Také chválím, že si o nich přečtu nějaké t ..

PSYCHOTIC WALTZ - The God-Shaped Void
fakt si tu niekto myslí že ktorákolvek skupina ..

ROYAL HUNT - Land Of Broken Hearts
Staženo k poslechu, no jestli se jedná o kříž ..

PSYCHOTIC WALTZ - The God-Shaped Void
Vida, další slovní válka mezi audiofily a emp ..

PSYCHOTIC WALTZ - The God-Shaped Void
vôbec ma to neirituje ... práve že sa teším a ..

Ozzy OSBOURNE - Ordinary Man
Co si budeme povídat Ozzy už je na koncertech š ..

ROYAL HUNT - Land Of Broken Hearts
díky pánové za reakce, doufám, že vás i dal ..
Za poslední měsíc:
H.E.A.T. - H.E.A.T. II
4385x

THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Aeromantic
999x

DELAIN - Apocalypse and Chill
849x

VAN HALEN - Van Halen II
797x

HARLEJ - Smutku dávám sbohem
767x

ALTARIA - Invitation
753x03.04.2020
MOTÖRHEAD Czech Republic revival JUDAS PRIEST revival Praha IRON MAIDEN reviv..
kc semilasso, začátek od:18:00, vstupné: 290

02.05.2020
SECRET OF DARKNESS, INFERNAL CULT, KATARZE, ART OF BLOOD..
Poldofka na Kladně, Petra Bezruče 1701, Kladno, začátek od:19:30, vstupné: 200,-

09.05.2020
BIGBOSS BAND (jeden z posledních koncertů), MALIGNANT TUMOUR, DEPRESY (SVK), C..
Stará ves u Rýmařova KD, začátek od:14 hod, vstupné: 200,-článků celkem: 7541
recenzí: 6192
reportů: 571
rozhovorů: 395

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Aeromantic

Hvězda švédských The Night Flight Orchestra dosud stále stoupala. Průlomu se tahle kapela, složená z veličin skandinávské deathmetalové scény, dočkala už s albem „Amber Galactic“, ovšem to nejlepší předložila s další deskou „Sometimes The World Ain`t Enough“, kde jednoznačně definovala svou tvář a frontman Björn „Speed“ Strid hlásil, že „z hudby The Night Flight Orchestra je mnohem více cítit kokain než LSD“. Tím bylo jasně řečeno, že výraz kapely se přesunul od retra první poloviny sedmdesátých let (jak bylo prezentován na prvních dvou albech), o něco blíž současnosti, a kapela se napevno uhnízdila někde na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, kdy se dařilo spolkům jako Foreigner, Journey, Survivor, ale i Abba, a Kiss tehdy překvapili svět deskou „Dynasty“. Ovšem nejdůležitější na The Night Flight Orchestra je, že nehrají žádné tupé retro, jak to bývá u většiny podobně orientovaných spolků, ale mají soudobý zvuk, energii a plný zásobník hitů.

Co na tom, že je „Sometimes The World Ain`t Enough“ přesunula trochu více k disco vyznění, když na albu měli věci typu „Paralyzed“, „Turn To Miami“, „Barcelona“, „Speedwagon“ nebo „Lovers In The Rain“, které z nich udělaly obrovskou senzaci horkého léta roku 2018? Kapela z nich žila ještě docela dost dlouhou dobu. Člověk se tak nemůže divit, že Strid a jeho stájový kolega od Soilwork kytarista David Andersson najednou dávají The Night Flight Orchestra přednost před svou mateřskou kapelou a tahle švédská AOR senzace objíždí celý svět a mohutní. Novinka „Aeromantic“ jim má v tomto trendu ještě více pomoci a je na ní slyšet, že kapela kuje železo, dokud je žhavé. Už jen v tom, že obě poslední alba od sebe dělí vlastně jen rok a půl, což je ale u ní dobrým zvykem…

Že se vítězný vzorec nemění bylo jasné už od pilotního singlu „Divinyls“, který vylétl do éteru hned po Novém roce. Skladba, ač vcelku nepřekvapivá, v sobě ukrývala opět obrovský potenciál a ukázala, že to s proklamovaným příklonem k disco soundu nebude u The Night Flight Orchestra až tak horké. Oproti prvním dvěma deskám ubrala kapela na hardrockové dravosti, přibylo více tanečnějších prvků a celkově se sound v mnohém vyčistil, ale „Divinyls“ by klidně mohla stát na minulé desce a jednalo by se o další z nepřehlédnutelných skladeb. Singl měl být výkladní skříní novinky, ale nakonec je na ní jedním z mnoha hitů. The Night Flight Orchestra jsou totiž opět výjimečně při chuti a je vidět, že na „Sometimes The World Ain`t Enough“ i na „Aeromantic“ zažívají svůj vrchol. Fanouškům prvních dvou alb možná ani tahle deska nebude úplně po chuti, ale pokud odhodí předsudky vůči změkčování soundu novinka se jim bohatě odmění.

„Aeromantic“ není jednovaječným dvojčetem předchozího počinu, ale stojí hrdě vedle něho jako mladší sourozenec.Osvědčený model, který kapela využila na minulé desce a vlastně i na „Amber Galactic“ je zachován i nyní. Desku startuje nejtvrdší (ale zároveň opět jedna z nejslabších skladeb) „Servants Of The Air“, jenž může jako jediná na albu odkazovat ke kořenům téhle party, ale po ní se opět rozjíždí obrovská hitová jízda. Tu startuje právě „Divinyls“, jenž nasazuje laťku pro věci příští. „If Tonight Is Our Only Chance“ a „This Boy`s Last Summer“ jsou opět trefy do černého, kde hrají velmi důležitou roli optimisticky laděné klávesy a vysoké vokály v refrénu jako kdyby chtěly připomenout britské legendy The Sweet. Druhá jmenovaná zpočátku může připomenout zrychlenou verzi „Paralyzed“ z minulého alba, svěží tempo však vede skladbu ke strhujícímu refrénu, kde vliv „Paralyzed“ zcela mizí. Trochu nenápadně tvářící se „Curves“ hraje na volnější notu a tak trochu stojí mezi předchozími tutovkami a následující „Transmission“. Ta nejprve zaskočí podobným soundem, jaký využívali Judas Priest na albu „Turbo“, ovšem její atmosféra je spíše potemnělejší s výrazným vkladem houslí.

Optimističtěji zní titulní „Aeromantic“, která v určitých (zejména refrénových) pasážích odkazuje na „Lovers In The Rain“ z minulé desky, přestože v živelnějším podání a tvoří další ze stěžejních hitů alba. Zato „Golden Swansdown“ působí zprvu nevýrazným dojmem, nemá takovou energii jako předchozí skladby, opakovaný poslech však odhalí její silné stránky, v nichž se neklade důraz na tvrdší kytary, ale velkou roli zde hrají klávesy, připomínající romantičtější chvilky Survivor. Šest strun jde do popředí s údernou, ani ne tříminutovou silnou hymnou „Taurus“, ve které možná trochu zbytečně působí kabaretní závěr, jenž ale přirozeně přejde do „Carmencita Seven“. V ní se nejvíce ukazuje, že Strid jako vokalista velice dospěl, a pasáže, kam se v minulosti dral jen stěží, zvládá levou zadní. Skladba samotná však působí jako menší vydechnutí před skvostnou „Sister Mercurial“, kde zejména úvodní souhra kytar a kláves přivodí příjemné mrazení v zádech. Pokud jste na minulé desce obdivovali tajemně znějící kávesy, evokující slavnou „4“ od Foreigner, dostane se vám jich největší porce právě zde. Finiš v podobě „Dead Of Winter“ zní nejprve trochu potemněle a majestátně, ale nakonec tato skladba nedostane očekávaný progresivnější ráz a lehce zapadne do celého konceptu desky.

„Aeromantic“ je druhou skutečně velkou deskou The Night Flight Orchestra. V žádném případě nenaznačuje nic o stagnaci, přestože vychází ze své předchůdkyně, ale pomáhá kapele na jejich hvězdné cestě za slávou. Znovu ukazuje tuhle kapelu v nejlepší světle jako výtečné hitmakery, kteří ctí hudbu, ze které vzešli, ale dokáží ji s grácií transformovat do současnosti. A věřte tomu, že tahle šestice rozhodně neřekla poslední slovo. Dají se od ní čekat ještě velké věci.

Pepsi Stone             


FB THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA

YouTube ukázka - Transmission

Seznam skladeb:
1. Servants Of The Air
2. Divinyls
3. If Tonight Is Our Only Chance
4. This Boy`s Last Summer
5. Curves
6. Transmissions
7. Aeromantic
8. Golden Swansdown
9. Taurus
10. Carmencita Seven
11. Sister Mercurial
12. Dead of Winter

Sestava:
Björn "Speed" Strid - zpěv
David Andersson - kytara
Sebastian Forslund - kytara, bonga
Sharlee D`Angelo - baskytara
Richard Larsson - klávesy
Jonas Källsbäck - bicí

Rok vydání: 2020
Čas: 56:24
Label: Nuclear Blast
Země: Švédsko
Žánr: AOR

Diskografie:
2012 - Infernal Affairs
2015 - Skyline Whispers
2017 - Amber Galactic
2018 - Sometimes The World Ain`t Enough
2020 - Aeromantic

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 09.03.2020
Přečteno: 998x
počet příspěvků: 8

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Vylozene retro by...10. 03. 2020 18:10 Pepsi Stone
Dneska to je moda...10. 03. 2020 17:20 xxx
2adrian:tak to rozhodně,...9. 03. 2020 21:23 b.wolf
Taky bych řekl,...9. 03. 2020 19:24 ToPi
Dle vsech...9. 03. 2020 18:13 adrian


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.16716 sekund.