3.06.2020
PESTILENCE
Holandští deathmetalisté hlásí změnu v sestavě. ..více

3.06.2020
CANNIBAL CORPSE
Jak sdělil zpěvák George "Corpsegrinder" Fisher, ..více

3.06.2020
ST. AURORA
Poté, co basista Ero Lamberg opustil řady finských ..více

3.06.2020
JJ SAVAGE
Světu se prostřednictvím singlu "Junkyard Dogs" ..více

3.06.2020
ULTHAR
Death/blackmetalová trojice z kalifornského Oaklandu se ..více

3.06.2020
PARALYSIS
Druhým albem "Mob Justice" se prezentuje tato ..více


Joe SATRIANI - Shapeshifting
tak to sa určite zhodneme : ) ..

PARADISE LOST - Obsidian
Mě tihle dědkové prostě baví. Přijde mi, že ..

Joe SATRIANI - Shapeshifting
Aspoň na jedné věci se shodneme a to, že Super ..

Joe SATRIANI - Shapeshifting
tak mám to presne naopak :D ...WHN pokladám za j ..

NIGHTWISH - Human. :II: Nature.
u podobného alba napadne jenom jedno. Měl bych t ..

CELLADOR - Off The Grid
vn: ARMORY si dávají pauzu, vidina nového alba ..

MAD HATTER - Pieces Of Reality
Oproti povedenému debutu skutečně sešup. Zpěv ..

GRAVE DIGGER - Fields Of Blood
S alby Hrobníka to bylo v poslední době tak ně ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
Já spíš preferuju Oath. Dangeous meeting, Come ..

GRAVE DIGGER - Fields Of Blood
Pro mě je novinka spolu s Knights Of The Cross a ..
Za poslední měsíc:
Zdeněk ČERNÝ (TITANIC) - Kluci se vyblbnou v Cradle Of Filth a v Titánech budou klidnější
1465x

Adrian TĂBĂCARU - Lucifer-A rock opera
959x

MERCYFUL FATE - Mellisa
950x

Michal PIXA (VISACÍ ZÁMEK) - Čas letí jak splašená punková kráva
933x

VAN HALEN - Van Halen III
823x

TRIVIUM – What The Dead Men Say
812x12.06.2020
GOSPEL OF THE FUTURE, DROM, OR, atd......
Dub nad Moravou, začátek od:13:00, vstupné:

12.06.2020
TASS, HAKMAK, MARASTIC BLUES, POZOR MAMUT...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

13.06.2020
KÚROVEC, VPV, SALAZAR, BANDA...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150článků celkem: 7674
recenzí: 6306
reportů: 571
rozhovorů: 411

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Dušan KOLAŘÍK (DARK SEAL) - Zabýváme se převážně pohanstvím, protože je to moje životní filozofie

Je jasné, že současná situace docela nevybíravým způsobem boří a mění plány v hudební branži prakticky všemu a všem. Že i na tom špatném se však dá najít aspoň něco dobrého, ať už jde o možný návrat člověka k přírodě nebo o větší prostor a čas na přípravu nového alba, potvrzuje kytarista brněnských pohanů Dark Seal Dušan Kolařík.

Na úvod Tě chci požádat, abys kapelu Dark Seal blíž představil, kdo kapelu tvoří, které momenty z vaší již poměrně dlouhé historie považuješ za nejdůležitější, na který ze zážitků, spojených s vaší muzikou, vzpomínáš nejraději?
Vznik naší bandy datujeme do roku 2010, kdy jsem začal kapelu dávat dohromady. Od roku 2011 jsme pak začali aktivně koncertovat. Kapelu nyní tvoří a bylo tomu tak již od začátku čtyři lidé. Vokál a kytara Crudelis, doprovodný vokál a kytara Vonkollage, basa Dimi a bicí Tolbuchin. Nejdůležitější moment v naší historii asi bylo naše třetí a zatím nejvydařenější CD „Země našich předků“, které nám začalo otevírat i cesty na zahraniční pódia. Zážitky jsou pak z vydařených akcí, vypíchl bych třeba tuzemský festival Folk Metal Fest v Tišnově nebo Apocalypsa Festival, kde se vždy setkáme s partou našich přátel a skvělých fanoušků. Ve zkratce řečeno, rád vzpomínám na akce, kde jsou fajn lidi a dobrá nálada, no a pak třeba i vydařená after párty.

V letošním roce slavíte desetileté výročí. Dojde na nějakou oslavu, speciální akci?
Ano, je tomu tak a k té příležitosti proběhne naše akce Pagan Black Night , kde to oslavíme. Akci bylo nutno z důvodu koronavirové nákazy přesunout na prosinec 2020:

Co ti těch deset let dalo a vzalo, splnily se ti touhy, sny a představy, se kterými jsi kapelu zakládal?
Za těch deset let jsme ušli obrovskou cestu, dokázali jsme vytvořit tři alba a prozradím, že aktuálně máme složeno nové koncepční CD, které navazuje na „Zemi našich předků“ a ponese název „Stvoření světa“, dále to nebudu prozrazovat, ať se mají fanoušci na co těšit. Jinak mi to samozřejmě vzalo hodně času a přidalo šedin, ale je to vyváženo tím, když s námi lidé stojí pod pódiem a zpívají s námi naše songy. Je to skvělé, že jsme součástí UG scény a lidé chodí na naše koncerty a kupují si naše CD.

Máš už představu, kdy by „Stvoření světa“ mohlo vyjít?
Obávám, že díky aktuálním událostem s koronavirem budeme muset nahrávání posunout, navíc jsme chtěli v dubnu natočit i nový videoklip „Země našich předků“ a, vše je nutno odložit. Nyní nemohu nic přesného říci, vše se dostalo do fáze vyčkávání, máme připraveny pracovní nahrávky a texty, tedy snad příští rok, doufejme.

Jak bys tvorbu Dark Seal popsal a přiblížil někomu, kdo s vaší kapelou dosud nesetkal?
Jsme banda orientující se hudebně na pagan metal, tedy převážně jsou naši posluchači z řad blackmetalistů a odnoží black metalu, kam naše „hudební škatulka“ spadá, nicméně, a to je potěšující, je možno nabídnout naši hudbu daleko širšímu spektru posluchačstva metalu, protože pracujeme s melodickými linkami jak na kytarách, tak ve vokálech. No, a že dokážeme oslovit i jiné fanoušky než blackmetalisty se jasně ukázalo na minulém ročníku MOR ve Vizovicích, kde podpora fanoušků přišla, ačkoliv tento festival na black metal orientovaný není.

Na kontě máte dosud tři desky, jaké jste na ně zaznamenaly ohlasy, jak ty sám vnímáš posuny vaší tvorby, setkal ses při tvorbě těchto desek s něčím, čemu by ses v budoucnu rád vyhnul a naopak je něco, co v každém případě budeš chtít ve vašich dalších dílech využít?
Nejsem zastáncem toho, že bychom nahráli něco špatného, vše je poplatné době vzniku. Kdo má vše doma a poslouchá to, jasně zjistí, jak jsme se posunuli hudebně. Zatímco první deska bylo spíše ryze blacková, tak druhé CD bylo melodičtější a více ve středních tempech a třetí nahrávka v podstatě ukázala náš potenciál a cestu, kterou se chceme dále ubírat. Tedy melodický pagan metal, kde se objevují vlivy blacku, ale samozřejmě i jiné. Ohlasy na žádné z vydaných CD nebyly nikdy záporné a poslední album zaznamenalo slušný úspěch. Na novém albu budeme určitě chtít zase využít podobných vlivů, hudebně se bude odvíjet na vlně třetího CD, tady není asi co měnit momentálně.

Můžeš z vašich dosavadních alb vybrat to, které je ti nejbližší, pokud bys měl jednu z vašich nahrávek doporučit jako tu nejvíc reprezentativní, která by to byla a proč?
Určitě to bude „Země našich předků“. Nechci nějak hanit starší nahrávky, ale aktuální deska má prostě nejlepší zvuk a potenciál. Tedy všem doporučuji toto album, i přes to, že první CD je dávno vyprodáno a z druhého mi zbylo pár kusů.

Vaše skladby jsou v češtině, je pro tebe vyjadřování myšlenek v rodném jazyce jednodušší? Vzhledem k tomu, že jste se už představili i v zahraničí, jak na češtinu reagovali vaši zahraniční příznivci?
Ano, skládám v rodném jazyce, přiznám se, že nejsem dobrý angličtinář. Nicméně Crudelis ano, ale i tak vystupujeme s českým zpěvem. Dá se říct, že cizincům ta čeština nevadí, vnímají melodie a orchestrace a to téma z toho vycítí, dokonce mi to někdo takhle i říkal na koncertě. No a vezmi si třeba naši přední blackovou formaci Inferno, hrají po celém světě a problém s češtinou nemají.

Dark Seal mají blízko k pohanství. Čím ti je tahle filozofe blízká a máš možnost ji praktikovat i v běžném životě?
Zabýváme se v naší tvorbě převážně pohanstvím, protože je to moje životní filozofie. Naši předkové, ačkoliv zcela jistě neměli na růžích ustláno, dokázali žít v souladu s přírodou, toto žel dnešní globálně – konzumní společnost nedokáže. Návrat k přírodě musí být logickým krokem lidstva i z důvodu vlastního přežití. Jinak zásadně nic zvláštního nepraktikuji, občas se zúčastním nějakých pohanských akcí a rád si posedím či se projdu v přírodě, no a neslavím vánoce, alespoň tedy v tom tzv. tradičním duchu, jak nám to tady podsouvají média.

Je v tomto vašem myšlenkovém zaměření nějaké téma, které jsi dosud nepracoval a chtěl by ses k němu prostřednictvím své tvorby vyjádřit?
No to je zajímavá otázka, možná se trochu více do budoucna zaměříme na univerzum jako takové, drobný náznak na kosmos je již v textu „Země našich předků“ a v jednom novém songu k novému CD na to taky narážím a to zcela záměrně, protože dle mého v celém vesmíru zcela jistě nejsme sami.

Pro muziku nastalo docela zvláštní období – jak Dark Seal prožívají aktuální situaci, najdete aktuálně čas a chuť tvořit, skládat, věnovat se hudbě? Jak vnímáš situaci, kdy není možné zajít na žádný koncert, jaký to na tebe má dopad ať už jako na muzikanta nebo jak na fanouška?
Je to nyní velmi komplikované. Já mám muziku kolem sebe pořád, pouštím si ji v kanceláři, v autě a doma. Nicméně to, že se nedá nikam jít, je docela negativní věc, mělo to samozřejmě i dopad na naši akci. Chuť tvořit ale máme, to, že sedíme nyní víc doma, mělo za následek vytvoření komplet pracovních nahrávek na nové CD, protože když člověk jezdí po koncertech a chodí na různé akce, najednou zjistí, že nemá na nic čas. Tedy na současné situaci lze najít i pozitiva, člověk je tvor kreativní a dokáže se přizpůsobit. Každopádně pevně věřím, že se brzy zase s přáteli a fanoušky potkáme jak na našich, tak i na jiných koncertech a akcích.
Buďte silní a neklesejte na duchu SLAVA

Savapip             


FB DARK SEAL

Foto: archv kapely


Vydáno: 09.05.2020
Přečteno: 151x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.17051 sekund.