9.05.2021
Herman FRANK
21.5. května vyjde nové album Hermana FRANKA "Two For A ..více

9.05.2021
DARK GAMBALLE
Albová novinka DARK GAMBALLE "Romance panenky a kladiva" je ..více

9.05.2021
BEZ ŠANCE
Mladá parta čtyř floutků z Police nad Metují BEZ ŠANCE ..více

8.05.2021
PLEXIS
Česká punková legenda šokuje zprávou, že po odehrání ..více

8.05.2021
MARIUS DANIELSEN´S LEGEND OF VALLEY DOOM
Třetí část powermetalové opery "Legend Of Valley Doom", ..více

8.05.2021
WARDRUM
Řecká powermetalová kapela s novým zpěvákem George ..více


WITCHBOUND - The End Of Paradise
mňa potešil, lepšie by znel s Mückom, ale aj z ..

MARIUS DANIELSEN´S LEGEND OF VALLEY DOOM PART III.
Já bych si dovolil ze začátku jen malinko kriti ..

EVERMORE - Court Of The Tyrant King
Konečně si i někdo další všiml, že power sp ..

GOJIRA - Fortitude
Nezdá sa vam vokál nejak potlačený do pozadia? ..

FROZEN CROWN - Winterbane
ovšem měl jsem za to, že třetí bude alespoň ..

GOJIRA - Fortitude
Zatím nejslabší deska Gojiry. První dvě věci ..

FROZEN CROWN - Winterbane
b.wolf: předešlé album se ti přece nelíbilo, ..

WARRANT - Belly To Belly
Moje řeč, moje řeč. ..

METALITE - A Virtual World
Debutové album bylo nejvíc power, ale s dalším ..

EVERMORE - Court Of The Tyrant King
Já jsem konzerva, takže se rozhodně s kapelou s ..
Za poslední měsíc:
SAXON - Inspirations
3006x

THUNDER - All The Right Noises
2980x

WARRANT - Dog Eat Dog
2793x

WARRANT - Cherry Pie
2542x

URIAH HEEP - Look At Yourself
2367x

Ken HENSLEY - My Book Of Answer
2363x

článků celkem: 8370
recenzí: 6898
reportů: 573
rozhovorů: 484

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


KING DIAMOND - House Of God

Jen co vyšlo minulé album „Voodoo“, musel King Diamond znovu řešit menší personální krizi, jelikož začala převládat nespokojenost s kytaristou Herbem Simonsenem. Náhrada za něho se našla rychle, když King objevil mladého kytaristu Glena Drovera, který se svým bratrem Shawnem vedl od začátku devadesátých let powermetalovou kapelu Eidolon. Jen co se Drover zabydlel v sestavě, bylo nutné řešit ještě post basisty. V mezidobí Diamond vydal poslední album s Mercyful Fate, čímž skončila neuvěřitelně hektická devadesátá léta, ve kterých zpěvák paralelně fungoval se svou vlastní kapelou i s Mercyful Fate. Ti krátce po vydání počinu „9“ ukončili činnost a Diamond se v následujících letech mohl věnovat pouze vlastní tvorbě. Než si k sobě z Mercyful Fate vytáhl kytaristu Mikea Wadea, nastoupil s Droverem v sestavě do dallaského Nomad Recording Studios, aby zde rozehrál další ze svých neuvěřitelných příběhů.

Spolu se čtveřicí Diamond, Andy LaRocque, Glen Drover a John Luke Hebert (na postu bubenickém) se ve studiu objevil nový basista Paul David Harbour, kterého metaloví fanoušci znali jako pobočníka kytarového hrdiny Davida T. Chastaina, se kterým působil od konce osmdesátých let v kapele pojmenované po kytaristovi. Hráče vyčerpané z trochu rozpačité desky „Voodoo“ vystřídala nová krev a následující deska „House Of God“ dostala trochu jiné vyznění, než všechna alba z devadesátých let. U „The Graveyard“ a „Voodoo“ trend Kingovi velel k přitvrzování hudby, čemuž nakonec na druhé jmenované desce podlehlo i několik slušných nápadů, které rozmělnila zbytečně tvrdá produkce. U „House Of God“ je to trochu jinak, ale není to jediná změna, kterou tato deska zaznamenala. Trochu jiný byl tentokrát i příběh…

...Základ vyprávění se tentokrát opírá o historické události, v tomto případě smrt Ježíše Krista a legendu o chrámu Máří Magdalény v obci Rennes-le-Château na jihu Francie. V Kingově příběhu však nejdůležitější postava biblických dějin nezemřela na kříži, přestože na něm musela snášet příšerná muka. Vypravěč, tentokrát nejmenovaný, začíná popisovat podivnou chrámovou stavbu, která vznikla právě na místě, kde Ježíš trpěl a ke které tmavým lesem zabloudil mladý muž. Tomu znenadání cestu zastoupil vlk, který jej do chrámu lákal. V chrámu se však vlk proměňuje v krásnou mladou dívku Angel, do které se mladík bláznivě zamiluje a stráví s ní „nejlepší dny svého života“. Vše ale začíná mít stinnou stránku. Angel se mladíkovi svěří s tím, že na něho celou dobu čekala, protože právě on bude hlídat chrám místo ní, a ona získá kýženou svobodu. Láskou zaslepený mladík souhlasí, ovšem Angel z jeho života mizí a on zůstává v chrámu sám. Šílenství dostupuje vrcholu, když muž objeví v katakombách sochy s tvářemi Panny Marie a Ježíše Krista, mající společnou trnovou korunu. Mladík ztrácí zdravý rozum a volá na pomoc boha i ďábla. V tu chvíli se po chrámu rozlije ostré světlo, ve kterém mladík spatří postavy, které mu sdělují, že se dostal do míst, kam nesmí žádný smrtelník vkročit a že ony jsou těmi, kdo mají moc nad Bohem i Satanem…

Ke zpracování tohoto příběhu se King hudebně více vrací do minulosti, do osmdesátých let, až někam k legendární „Abigail“. Kytary najednou zase hrají čistěji než na „The Graveyard“ nebo „Voodoo“, přidává se větší dávka melodičnosti a hitovosti. Přestože intro „Upon The Cross“ patří v Diamondově diskografii mezi ty méně nápadité, hned otvírák „The Trees Have Eyes“ ukazuje, že Kingova forma, která se v posledních letech drolila mezi Mercyful Fate a jeho vlastní příběhy, je zpět. Do této skladby dává větší porce vokálních kreací, dokonce simuluje vlčí vytí, ale nezapomíná ani na melodičnost. Ta naprosto obejme následující dvě věci - „Follow The Wolf“ a zejména titulní „House Of God“, která se stala ultimátní hymnou této desky a vrací Diamonda k takovým klenotům jako „The Family Ghost“ nebo „Sleepless Night“. I když v některých skladbách jako „Black Devil“ nebo „The Pact“ se zase přiostřuje, zejména díky souhře LaRocquea a Drovera forma zůstává totožná.

O tom, že byl Diamond v roce 2000 při chuti svědčí i fakt, že kromě pěti skladeb, kde je spoluautorství přiznáno LaRocqueovi, vytvořil celou desku sám. Přispěl i naprosto skvělou „Just A Shadow“, která se může honosit progresivními riffy a zajímavou vokální linkou nebo závěrečnou (pokud pomineme trochu zbytečnou instrumentálku „Peace Of Mind“) „This Place Is Terrible“, v níž upoutá pozornost kombinace maidenovsky cválavého tempa, podivně nazvučených bicích a sekaných riffů, které spadají do módy devadesátých let. Celkově sice tato skladba nepatří mezi ty zásadní okamžiky desky, spíše dotváří její atmosféru, která je v tomto případě velice přitažlivá, i když trochu odlišná od ostatních Diamondových alb.

„House Of God“ tak představuje jeden z vrcholů Kingovy diskografie a patří mezi stěžejní díla mistrova post-zenitového období. Je proto škoda, že v této sestavě nevzniklo více počinů, protože takřka hned po vydání desky ze sestavy mizí Drover, který následně posílil Megadeth. Hned za ním odchází i bubeník Hebert a nakonec i basista Harbour, aby se Diamondova doprovodná kapela začala formovat do sestavy, která přetrvala další řadu let.

Pepsi Stone             


www.kingdiamondcoven.com

YouTube ukázka - House Of God

Seznam skladeb:
1. Upon The Cross
2. The Trees Have Eyes
3. Follow The Wolf
4. House Of God
5. Black Devil
6. The Pact
7. Goodbye
8. Just A Shadow
9. Help!!!
10. Passage To Hell
11. Catacomb
12. This Place Is Terrible
13. Peace of Mind

Sestava:
King Diamond - zpěv
Andy LaRocque - kytara
Glen Drover - kytara
Paul David Harbour - baskytara
John Luke Hebert - bicí

Rok vydání: 2000
Čas: 51:18
Label: Massacre Records
Země: Dánsko
Žánr: heavy metal

Diskografie:
1986 - Fatal Portrait
1987 - Abigail
1988 - "Them"
1989 - Conspiracy
1990 - The Eye
1995 - The Spider`s Lullabye
1996 - The Graveyard
1998 - Voodoo
2000 - House Of God
2002 - Abigail II: The Revenge
2003 - The Puppet Master
2007 - Give Me Your Soul... Please

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 10.09.2020
Přečteno: 1761x
počet příspěvků: 9

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Re Velmi zajímavý,...14. 09. 2020 11:06 radim
Dee je kvalitní.To Orre...13. 09. 2020 9:44 lukáš
Lukáš: To je...11. 09. 2020 20:27 orre
HoGKonečně KD jak je...11. 09. 2020 0:14 rumcajs
To orre " hudba je základ !To orre : Deska...10. 09. 2020 21:29 lukáš


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.39594 sekund.