11.05.2021
K.K.`S PRIEST
Kapela tří bývalých členů Judas Priest, ikonického ..více

11.05.2021
HELLYEAH
Bubeník Roy Mayorga, který se u této kapely stal ..více

11.05.2021
BORNHOLM
Přestože nad osudem této maďarské paganmetalové ..více

11.05.2021
SOLSTICE
S novým basistou Marcelem Salasem se o slovo hlásí tato ..více

11.05.2021
REIGN OF ATHENA
Zbrusu nová power/thrashmetalová parta ze Springfieldu v ..více

11.05.2021
STEELPREACHER
Němečtí milovníci fantasy a piva se po dvaceti letech ..více


WITCHBOUND - The End Of Paradise
Předem je třeba poděkovat za recenzi. Myslím, ..

THE PRETTY RECKLESS - Death By Rock And Roll
Recenze na Evanescence bude. Je už napsaná a če ..

THE PRETTY RECKLESS - Death By Rock And Roll
Jo, s touhle recenzí se ztotožňuji a jsem rád, ..

MARIUS DANIELSEN´S LEGEND OF VALLEY DOOM PART III.
Já jsem Helloween zmiňoval spíš jako nejbliž ..

EVERMORE - Court Of The Tyrant King
Zvukově hodně slabé, řekl bych že bubny jsou ..

MARIUS DANIELSEN´S LEGEND OF VALLEY DOOM PART III.
Tak já vkládám větší naděje do Eunomie než ..

WITCHBOUND - The End Of Paradise
prostě nedám; debutové album výborné, novinka ..

EVERMORE - Court Of The Tyrant King
Parádní deska...teda mohla být. Zpěvák to ,,z ..

O pistolnické bitvě, která už požrala své vlastní vojáky
O L.A. Guns se tu psalo, když vydali desku, jedna ..

O pistolnické bitvě, která už požrala své vlastní vojáky
...k Pepsimu: L.A.Guns patří k těm nejméně za ..
Za poslední měsíc:
SAXON - Inspirations
3046x

THUNDER - All The Right Noises
2989x

WARRANT - Dog Eat Dog
2811x

WARRANT - Cherry Pie
2564x

URIAH HEEP - Look At Yourself
2393x

Ken HENSLEY - My Book Of Answer
2384x

článků celkem: 8372
recenzí: 6899
reportů: 573
rozhovorů: 485

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Lee KERSLAKE - Eleventeen

Když v roce 2007 opouštěl šedesátiletý bubeník Lee Kerslake své domovské Uriah Heep, byl na tom zdravotně hodně špatně. Měl problémy se sdrcem i nadváhou, a vypadalo to, že hudební kariéru v tu chvíli definitivně uzavřel. Fakticky ano, od té doby se hudbě věnoval pouze okrajově, nestal se členem žádné jiné party, neměl ani vlastní projekt. Jenže Kerslake točil své sólové album. Takové, které podle svých slov měl hlavě už od dětství. Přestože během let, co působil v Uriah Heep, přispěl do jejich repertoáru řadou skladeb, některé si schovával. Těm nebylo dáno, aby za jeho života spatřily světlo světa. Až teď, půl rok po Kerslakeově skonu, vychází jediné sólové album umělce, jenž byl v sedmdesátých letech považován za jednoho z nejlepších hardrockových hudebníků.

„Doktor mi řekl, že mi zbývá osm měsíců života,“ řekl zlomeně Kerslake v prosinci roku 2018, když oznámil, že trpí rakovinou prostaty. Osud mu vyměřil o něco déle, ovšem 19. září 2020 se pro něho stalo definitivně posledním dnem. V posledních měsících svého života stihl ještě vystoupit s Uriah Heep, rok a půl před svou smrtí odbubnoval klasiku „Lady In Black“, stihl rovněž natočit dokument o svém životě, kde se kromě jeho letitého parťáka Micka Boxe z Uriah Heep ukázali i Gene Simmons z Kiss, bubeník Iron Maiden Nicko McBrain, frontman Def Leppard Joe Elliott a bubenická opora Deep Purple Ian Paice. Stihl se také usmířit s Ozzym Osbournem, jemuž nabubnoval první dvě sólové desky a další roky se spolu handrkovali o peníze. Ovšem sólový debut „Eleventeen“ už vydat nestihl. Ten přichází na svět až teď a Lee se z něho už bohužel těšit nemůže. Přitom je tato smutná deska skvělá.

Kerslake ještě stihl natočit klip k úvodní skladbě „Celia Sienna“, ve kterém vystoupil spolu s britskou herečkou Taylou Goodman. Právě tato skladba se stala výkladní skříní alba, přestože kvalitativní rozdíl mezi ní a některými ostatními je takřka mizivý. Kerslake se v této skladbě, kterou stejně jako celou desku natočil za pomoci svých přátel (mezi nimiž velký kus práce odvedl Mick Box) prezentoval jako velmi dobrý zpěvák, na němž se věk a sužující neduhy nijak zvlášť nepodepsaly. Nemá sice velký rockový hlas jako David Coverdale, Glenn Hughes nebo nebožtík David Byron (ex-Uriah Heep), ale disponuje příjemnou barvou, která se pro účely tohoto alba hodí dokonale. Díky „Celia Sienna“ vtáhne posluchače do hry velmi nenásilným způsobem, pohybuje se na hraně hard rocku a inteligentního popu, ovšem v přísně profesionálních podmínkách. Překvapí i optimistický náboj, který však není pro tuto desku směrodatný. V dalších skladbách se objevuje spíše nostalgická či sentimentální nálada, což podtrhuje okolnosti, za jakých „Eleventeen“ vychází.

Je tu posmutnělá, bluesem načichlá (sólující Boxova kytara je dokonalá) „Where Do We Go From Home“, je tu teskně baladická „You May Be By Yourself (But You`re Never Alone)“ uvozená dětským pláčem a je tu také závěrečný výtrysk emocí v dramatické instrumentálce „Mom“, prostřednictvím které se Kerslake chtěl vrátit do svého dětství. A nakonec je tu i coververze „You`ve Got A Friend“ od americké zpěvačky Carole King, která rovněž tepe na posmutnělou strunu. Protipól k těmto skladbám tvoří energická hardrocková dvojice „Také Nothing For Granted“ a „Home Is Where You Heart Is“, v nichž se Kerslake vrací do své slavné minulosti a tyto skladby připomenou jeho dlouholeté působiště. Ne nadarmo v nich velkou roli sehrála kytara Micka Boxe. A nakonec je tu skladba „Port And A Brandy“, kterou lze brát jako jediný přešlap alba, jelikož se jedná o hospodskou odrhovačku s hulákajícími hlasy a westernovým piánem. Tato skladba narušuje koncept alba a nefunguje jako zamýšlené osvěžení.

Kerslake nikdy nebyl nejviditelnějším členem Uriah Heep a ani v soupisce všech spoluhráčů Ozzyho Osbournea nepatřil k nejprotežovanějším. Nikdy neměl potřebu na sebe strhávat pozornost a upozorňovat na svůj talent. Ten byl ovšem velký, což dokazuje právě album „Eleventeen“, které je takřka kompletně jeho prací. Na začátku letošního roku vyšla tři posmrtná alba jako pocta bývalým členům Uriah Heep. Není to nic proti kvalitám desek Kena Hensleyho a Trevora Boldera, ovšem Kerslakeova „Eleventeen“ je z nich jasně nejvydařenější. Jediná z nich je totiž tak krásně smutná…

Pepsi Stone             


Twitter Lee Kerslake

YouTube ukázka - Celia Sienna

Seznam skladeb:
1. Celia Sienna
2. Take Nothing For Granted
3. Where Do We Go From Here
4. You May Be By Yourself (But You`re Never Alone)
5. Port And A Brandy
6. You`ve Got A Friend
7. Home Is Where The Heart Is
8. Mom

Sestava:
Lee Kerslake - zpěv, bicí
+ hosté

Rok vydání: 2021
Čas: 39:26
Label: Cherry Red Records
Země: Velká Británie
Žánr: classic rock

Diskografie:
2021 - Eleventeen

Foto: archiv umělce


Vydáno: 04.05.2021
Přečteno: 568x
počet příspěvků: 3

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Já nevím......začal jsem to...7. 05. 2021 8:49 Kolík
Tohle albumsi okamžitě...7. 05. 2021 5:52 b.wolf
Tohle albumsi okamžitě...7. 05. 2021 5:52 b.wolf


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.60424 sekund.