21.06.2021
CARCASS
Dlouhá doba mlžení kolem sedmé desky "Torn Arteries". ..více

21.06.2021
BULLET FOR MY VALENTINE
Padlo konečné datum vydání nové desky těchto ..více

21.06.2021
KIX
I když tato americké hairmetalová formace vydala v roce ..více

21.06.2021
BAD BOY EDDY
Zemřel David Saker, ústřední postava těchto ..více

21.06.2021
WHITE STONES
Po loňském albu "Kuarahy" se se svým progresivním ..více

21.06.2021
MOON SHOT
Nová kapela, kterou vede bývalý basista Children Of Bodom ..více


SWEET OBLIVION - Relentless
I tvorba hudby se dá vést jako firma, s podobný ..

Michael KISKE, Andi DERIS (HELLOWEEN) - Vydali jsme ze sebe to nejlepší
Díky, taková slova potěší. Je skutečně naš ..

HELLOWEEN - Helloween
okoštujem ... vratila sa mi,davno stratena, chuť ..

HELLOWEEN - Helloween
Myslím si, že by si mohol dať šancu doske Bett ..

HELLOWEEN - Helloween
:D:D:D viem toho dosť :D, chcel som tým len pov ..

HELLOWEEN - Helloween
https://m.youtu be.com/watch?v= T4lgyb3hBqM ..

HELLOWEEN - Helloween
Nejradši mám ep Helloween - Starlight a jiné. ..

HELLOWEEN - Helloween
No Greg ty si riadne zaspal dobu :D a vieš že Ca ..

Michael KISKE, Andi DERIS (HELLOWEEN) - Vydali jsme ze sebe to nejlepší
Na kluky je spolehnutí! Nejlepší český server ..

HELLOWEEN - Helloween
Treba tomu dať viac času. Ja som bol tiež sklam ..
Za poslední měsíc:
ARTILLERY - X
2396x

URIAH HEEP - High And Mighty
2169x

HELLOWEEN - Helloween
1819x

Gary MOORE - How Blue Can You Get
1559x

Robin McAULEY - Standing On The Edge
1446x

FLOTSAM AND JETSAM - Blood In The Water
1057x

článků celkem: 8438
recenzí: 6951
reportů: 573
rozhovorů: 498

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


OUT OF THIS WORLD - Out Of This World

Vloni v létě uvedl kytarista Kee Marcello, že právě dává dohromady kapelu, která nese název po klasické desce Europe, na níž hrál – Out Of This World. Neuplynul ani rok a Marcello s Out Of This World má na kontě debutovou desku. Kromě něho je u toho zpěvák Tommy Heart, bývalý frontman německých hardrockerů Fair Warning a Marcellův spoluhráč z formace Kee Of Hearts (která je dnes minulostí). Místo ní jsou zde právě Out Of This World, kteří se však od předchozího projektu nijak zvlášť neodlišují. Staví totiž na osobnostech obou muzikantů a na jejich minulosti, přičemž zejména ta Marcellova je docela slavná a významná, ať si vezmeme dávnou kapelu Easy Action, která měla velký vliv na losangeleskou hairmetalovou scénu (Poison byli dokonce napadáni za to, že ve svém hitu „I Want Action“ kopírovali právě tuto partu) anebo několikaleté Marcellovo působení v Europe. Právě u nich zanechal nesmazatelnou stopu v podobě alb „Out Of This World“ a „Prosiners In Paradise“, u kterých se dodnes fanoušci nemohou shodnout, zda lepší část práce odvedl kytarista John Norum nebo Kee Marcello.

Ten členem Europe není už bezmála třicet let a sám si dnes neodvede představit, že by ještě k této partě někdy naskočil a ponořil se do jejich novodobé tvorby, pohybující se v mezích hard rocku, blues a moderní alternativy. Na rozdíl od svých někdejších chlebodárců si Marcello stále drží svůj styl, který definoval v osmdesátých letech. Může být snadno napadán za nedostatek vývoje, ale jeho styl je dostatečně signifikantní, takže krok do jiných sfér hudby by nemusel dopadnout úplně nejlépe. Možná kvůli tomu zněla debutová a jediná deska Kee Of Hearts trochu omšele a předvídatelně, ovšem Kee má na svém kontě také sólová alba, přičemž zejména poslední „Scaling Up“ z roku 2016 bylo nepochybně skvělým dílem, na kterém Marcello vykročil hardrockovějším směrem, aniž by popřel svou vlastní minulost a styl. O rok mladší debut Kee Of Hearts se tak jevil trochu jako krok zpět a mírné zklamání.

S debutem Out Of This Worldje to podobně jako s Kee Of Hearts, přestože nabízí o trochu přesvědčivější materiál. Stylově se jejich nová variace na osmdesátá léta neposunuje ani o píď , a i když album nabízí dostatek silných skladeb, zbytečná ukotvenost u starých postupů a formy rockové hudby je pro něho přítěží. Marcello ani Heart nikdy nebyli velcí vizionáři, a přestože zejména prvnímu jmenovanému nechybí správné hudební cítění a feeling, je jejich snaha o nový milník kariéry torpédována přílišným lpěním na minulosti. Komu tento fakt nevadí, bude pravděpodobně s Out Of This World spokojen, protože oba muzikanti nabízejí velice slušnou kolekci skladeb, stylově se pohybující někde v teritoriu Journey, Asia a klasických Europe z let 1986 až 1992. Částečně tak dokáže uspokojit příznivce tvůrců hitů „The Final Countdown“, kteří nad jejich současnou tvorbou lomí bezradně rukama.

Ovšem suplovat alba „Out Of This World“ a „Prisoners In Paradise“ tato deska nedokáže. Přestože je na ní několik potencionálních hitů, z nichž jmenujme „In A Million Years“, „Up To You“ a především „Ain`t Gonna Let You Go“, žádný z nich se nedokáže vyrovnat skvostným kouskům „Superstitious“, „Prisoners In Paradise“ či „Halfway To Heaven“. Slyšíme zde dobré nápady (přestože lze namítnout něco o stylových klišé), leckdy výborné skladby, které však nepatří mezi výjimečné. K tomu jistě přispívá i fakt, že Tommy Heart nedisponuje tak výraznou barvou hlasu a nakonec ani skladatelským géniem Joeye Tempesta a spíše patří k dělníkům rockové hudby než k jejím mistrům. Spolupráce s ním není pro Marcella přehmat nebo špatné rozhodnutí, ale i po poslechu Out Of This World je jasné, že lépe by se legendárnímu švédskému kytaristovi mohlo dařit na vlastní pěst.

Marcello a Heart přišli v podstatě s takovým albem, které se od nich čekalo. Co se týče formy, je tato deska skoro dokonalá, přičemž největší díl práce odvádí právě kytarista. Mezi současnými AOR/hardrockovými počiny je debut Out Of This World bezpochyby tím lepším dílem. Ovšem v porovnání s klasikami stylu a vlastně i Marcellovou prací pro Europe (a částečně i jeho sólovou) trochu bledne.

Pepsi Stone             


FB OUT OF THIS WORLD

YouTube ukázka - Twilight

Seznam skladeb:
1. Twilight
2. Hanging On
3. In A Million Years
4. Lighting Up My Dark
5. Staring At The Sun
6. The Warrior
7. Up To You
8. Ain`t Gonna Let You Go
9. Only You Can Teach Me How To Love Again
10. Not Tonight

Sestava:
Tommy Heart - zpěv
Kee Marcello - kytara
Ken Sandin - baskytara
Darby Todd - bicí

Rok vydání: 2021
Čas: 47:12
Label: OOTW Records
Země: Švédsko/Německo
Žánr: AOR/hard rock

Diskografie:
2021 - Out Of This World

Foto: archiv kapely


Vydáno: 08.06.2021
Přečteno: 569x
počet příspěvků: 1

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Poslouchám to...8. 06. 2021 14:05 Martin01


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.60725 sekund.