27.07.2021
SINNER GUARD
Nedávno tu byly uveřejněny dvě recenze kapel SkyEye a ..více

27.07.2021
METAL CHURCH
Nečekaně smutná zpráva přišla z tábora této ..více

26.07.2021
IRON MAIDEN
V některých rockových plátcích je zařazena nová deska ..více

25.07.2021
BETWEEN THE PLANETS
BETWEEN THE PLANETS v čele s producentem Martinem Spacoshem ..více

25.07.2021
THE BOOK
Nová heavy metalová kapela THE BOOK z Brna představuje ..více

25.07.2021
VICTORY
Němečtí hardrockoví veteráni připravili nový ..více


KISS - (Music From) The Elder
je to nejlepší, co Kiss kdy vyplodili ... ..

KISS - (Music From) The Elder
Kolík má pravdu. The Elder je opravdu neposlouch ..

KISS - (Music From) The Elder
1/10? Děláš si srandu?? Elder je nejen pro mě, ..

ACCEPT - Eat The Heat
...i když netypická deska. Zrovna jsem si na ni ..

ROUGH CUTT - III
House of pain, Prowler a Peyote jsou verze z Live ..

ROUGH CUTT - III
Předně bych chtěl říci, ze vlastně skoro od ..

ACCEPT - Eat The Heat
Super recenzia. Ak to porovnám s konkurenciou War ..

KISS - (Music From) The Elder
...z principu rád experimentáln věci, které ..

KISS - (Music From) The Elder
Jen malý doplněk k Pepsiho pěkné recenzi… Al ..

KISS - Unmasked
To Zoran: My se právě držíme tématu a zdobím ..
Za poslední měsíc:
KISS - Unmasked
4737x

KISS - Dynasty
2415x

Ladislav KŘÍŽEK (CITRON, KREYSON) - O konci Citronu jsme vůbec neuvažovali
2105x

AGENT STEEL - No Other Godz Before Me
1498x

TIMO TOLKKI´S AVALON - The Enigma Birth
1397x

KISS - (Music From) The Elder
1222x

článků celkem: 8493
recenzí: 7000
reportů: 573
rozhovorů: 503

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Myles KENNEDY - The Ides Of March

Hlas Mylese Kennedyho lze buď milovat nebo nenávidět, nelze ho však přehlížet. Jeho barva je natolik osobitá, že by se klidně mohl řadit do jednoho šiku s takovými ikonami, jako je Steven Tyler, Brian Johnson, Lemmy Kilmister nebo Axl Rose, ovšem k tomuto stupínku mu ještě ledacos chybí. Je mladší, takže aktivně nezažil dobu zbožňování a idealizování největších hvězd, ale také je „něco“ těžko popsatelného, co mu brání v tom, aby vkročil mezi největší smetánku. Stojí v čele respektovaných hardrockerů Alter Bridge, do své sólové kapely si jej dokonce vybral Slash z Guns N`Roses, ale pořád Kennedymu chybí více zapamatovatelná image a pověstné fluidum. To i přesto, že někomu jeho hlas zní jako harfy nebeské a druhému z něho naskakuje kopřivka. Ale to je přece známka toho, že potenciál stát se velkým pěvcem v něm je…

Jeho fanoušci, kteří jej milují až za hrob, poukazují na to, že je to nejlepší pěvec, jenž kdy stál po Slashově boku (samozřejmě, že není…) a proto už netrpělivě vyhlíželi jeho druhou sólovou desku „The Ides Of March“. To i přesto, že sólová prvotina „Year Of The Tiger“ z roku 2018 přinesla odlišný materiál než by řada z nich od tohoto zpěváka čekala. Pryč byl hřmotný hard rock, tolik známý z alb Alter Bridge. Kennedy se více nořil do vod country a blues, čímž nejednoho z příznivců dokonale zaskočil. Přestože album jako celek (při určité náladě) docela zafungovalo, zůstalo řadou lidí nepovšimnuto, navíc vyšlo nešikovně ve stejném roce, kdy Kennedy vydával se Slashem počin „Living The Dream“ a následně i s Alter Bridge „Walk The Sky“. Podobná chyba se zjevně bude opakovat i tentokrát, protože práce na comebackovém albu Guns N`Roses se dle očekávání zase nesnesitelně vlečou a Slash už oznámil brzké vydání nového sólového alba. Opět s Kennedym. I samotní Alter Bridge už pošilhávají po studiu. Jaký to bude mít vliv na „The Ides Of March“ je však zbytečné předjímat.

"Te Ides Of March" je jiná než byla „Year Of The Tiger“. Stylem je mnohem blíž k tomu, co staří fanoušci chtějí od Kennedyho slyšet. Zpěvák tentokrát potlačil vlivy country a folku v podstatě na minimum, a připravil kolekci, která se opírá o hardrockový základ, přestože ve své podstatě ctí především bluesový feeling. Ani akustické kytary, tak důležité na „Year Of The Tiger“, zde nehrají prim, a i když sem tam stavbu skladeb obzvláštní, působí jen jako příjemné zjemňující koření. Kennedy tentokrát kytary vytáhl do popředí a jejich barvitá hra (nahrával je on sám) skvěle doplňuje jeho typický vokální projev. Když totiž slideovaný zvuk otevře album skladbou „Get Along“, aby se na něj navázalo zatěžkanou bluesovou atmosférou, víte, že se na tři roky starý počin navazovat nebude. Podobný motiv se slide kytarou Kennedy využil i ve skladbě „In Stride“, sám dobře si vědom, nakolik je funkční, čímž z obou skladeb, doplněných o kolosální titulní bluesovku, vytvořil jasný vrchol alba.

Právě s titulní skladbou se dostavuje neuchopitelný pocit melancholie, který začne stále více pronikat do posluchačovy pozornosti. Nejsilněji se tak děje v baladické „Love Rain Down“, v níž sice rezonuje trochu alternativního rocku devadesátých let, ovšem Kennedy se zde mnohem více soustředí na americké písničkářské tradice rozervaných trubadúrů, čímž se sebe vypouští silné emoce. Podobně naléhavé jsou i hitovější „Moonshot“ a závěrečná „Worried Mind“. Zatímco v první z nich lze zaslechnout inspiraci u sólové tvorby Richieho Sambory (to frázování zpěvu ve slokách je jasně čitelné), druhá je silnou výpovědí zkušeného umělce, hrajícího na notu potemnělého blues. Právě toto je poloha, která Kennedymu sedí ze všech nejlépe. Nedere se do zbytečných výšek, ve kterých jeho hlas místy působí až nepříjemně, ale spíše promlouvá s pečlivě zvolenou citlivostí. Dokáže však zejména „Worried Mind“ gradovat a vybičovat k velkému finále.

Album má i slabší místa, ovšem výše zmíněné skladby jsou těžkou protiváhou, právě v nich ukazuje Kennedy, že je mnohem víc než zpěvák z Alter Bridge a sekundant Slashe. Jako skladatel obstál i na své druhé desce, přestože znovu natočil album, které se světovou klasikou pravděpodobně nestane. Ovšem na nějaký čas dokáže slušně zasytit a některé věci z něho mají potenciál přežít i do budoucna.

Pepsi Stone             


www.myleskennedy.com

YouTube ukázka - Get Along

Seznam skladeb:
1. Get Along
2. A Thousand Words
3. In Stride
4. The Ides Of March
5. Wake Me When It`s Over
6. Love Rain Down
7. Tell It Like It Is
8. Moonshot
9. Wanderlust Begins
10. Sifting Through The Fire
11. Worried Mind

Sestava:
Myles Kennedy - zpěv, kytara
Tim Tournier - baskytara
Zia Uddin - bicí

Rok vydání: 2021
Čas: 51:29
Label: Napalm Records
Země: USA
Žánr: blues/hard rock

Diskografie:
2018 - Year Of The Tiger
2021 - The Ides Of March

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 13.07.2021
Přečteno: 437x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.40484 sekund.