MOTÖRHEAD - 1916
Deska velmi dobrá, jednu dobu mnou často...

MOTÖRHEAD - 1916
Velmi dobrá deska, to každopádně, ale já jako...

MOTÖRHEAD - 1916
...je to velmi dobrá deska, ale ne nejlepší. Ta...

AMARANTHE - The Catalyst
Já to třeba pochopil asi správně a respektuju, že...

MOTÖRHEAD - 1916
Nejlepší deska Mötorhead navždy.

MOTÖRHEAD - 1916
Nejlepší deska - 10 z 10

MOTÖRHEAD - 1916
Tak dnes ráno som si pustil túto dosku po veľmi...

CRADLE OF FILTH - Thornography
Po ohavnosti s názvem Nymphetamine přichází...

AMARANTHE - The Catalyst
Tady vážně někdo neumí číst, anebo chápat...

F.K.Ü. - The Horror and the Metal
Jakmile se objeví kapela s názvem složeným s tří...
Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax
Thrashmetalové novinky roku 2022 - část XII. - kapely FUGITIVE, EXKIL a REDIMONI

FUGITIVE - Maniac
Jestli si někdo pokládá otázku, co bude s kapelou Power Trip po skonu frontmana Riley Galeho, jedna varianta možné odpovědi je na světě. Kytarista Blake Ibanez totiž založil s několika dalšími kumpány těleso Fugitive, jež má za cíl navázat na tvorbu jeho texaské formace a zároveň nabídnout vlastní díl tvůrčí osobitosti. Prvním výsledkem je EP „Maniac“, které vyšlo v půli tohoto roku a jež v podstatě do puntíku splňuje výše popsanou ambici. Dvouminutové intro „Javelin“, které zve k poslechu čtvrthodinové nahrávky, je z celkového pohledu lehce matoucí. Jeho obsah tvoří southern-metal, tedy jižanský groove s notami obutými do zablácených a smrdutých venkovských holínek. Od takových alb většinou dávám uši pryč, zde se však vyplatí počkat, jelikož navazující obsah důvtipně posadí celé intro na hlavu a rozjede groovu-prostý hudební děj. Úvodní titulka do toho přihodí pořádnou porci hardcoru a také rozverné heavíkové sólo. Ve zvuku alba se prolíná industriální špinavost blízká Power Trip, stejně jako deathmetalová hutnost, která si začne usurpovat čím dál větší prostor ke svému vyjádření. Bude to hlavně díky zpěvákovi Sethu Gilmorovi, jehož hlas je něčím jako mixem mezi Johnem Tardym z Obituary a Martinem van Drunenem z Asphyx (pravda, Seth není tak strhující, ale kdo je?). Právě tím je položen osobitý základ tvorby Američanů, když pak do skladeb vstoupí chytlavé thrashové pasáže, je zřejmé, že fanoušci Power Trip našli (alespoň dočasnou) náhradu za svoji oblíbenou kapelu.
7,5/10
YouTube ukázka - Maniac

EXKIL - Between Death and Chaos
Uhádnout, kdo je největší modlou nové brazilské bandy Exkil, není nijak těžké. Stylizace do raných počinů Metalliky probíhá od samotného začátku debutového EP “Between Death and Chaos” a ve větší či menší míře pokračuje až do konce dvacetiminutové nahrávky. Snaží se o to instrumentální složka i zpěvák Daniel Ferrante, který ovšem moc nestíhá, nejen na Jamese Hetfielda, ale vlastně na jakéhokoli dobrého vokalistu. Důvody, proč se touto kapelou zabývat, nicméně existují. Prvním z nich je zvuk, který dodává riffům přesnou porci řezavé agrese. Takhle mají thrashmetalové kytary znít, aby srdce starších fanoušků mohla zaplesat radostí. Přidá-li se k tomu podobně výrazná basa, jež se stává naprosto rovnocenným partnerem ostatních nástrojů vytvářejícím chytlavé figury, jsme zase o kousek blíž k tomu, abychom akceptovali případné slabiny kapely. Další špetku smířlivosti dodají atraktivně podsekané pasáže i sólující kytarista, který se nebojí vniknout do heavymetalových nebo speedových končin. Povedené šestistrunné trylky zdobí úvodní song “No Time”, stejně jako finální kousek “Strike N Kill”. Ve zbývajících dvou skladbách zaujmou temně vyklidněné nástupy připomínající další velikány Slayer, hodnotu daných písní ale výrazněji snižují nevyrovnané zpěvy. Brazilci Exkil nabírají inspiraci, kde můžou, díky dobrému zvuku a několika slušným nápadům jim to ale můžeme celkem v pohodě prominout.
6/10
YouTube ukázka - Rotten World

REDIMONI - Downfall and Penance
Pokud někdo zavadil o EP „On the Brink of Existence“, které loni vydala španělská smečka Redimoni, dobře ví, že čas strávený s těmito hudebníky nepatří mezi ztracený. Letošní EP „Downfall and Penance“ tento názor jenom potvrzuje, když na čtvrthodinové ploše nabízí velmi chytlavou dávku rychlého thrashe. Nasazení španělských borců, kteří se skrývají za (pravděpodobně) nejdelšími přezdívkami v hudební historii, je opravdu neuvěřitelné a hlavně silně návykové. Koho dříve nebo později nestrhne jeden z pětice nových songů, měl by možná přemýšlet o polykání nějakých antidepresiv. Někdo může oponovat, že jihoevropský kvintet nepřináší na scénu zhola nic originálního, tady ovšem nejsme na filatelistické výstavě, abychom neustále hledali jedinečnou práci. Na poli thrashe se cení porce přenositelné energie, a v tomto ohledu těleso Redimoni funguje na výbornou. Střelhbité kytarové figury doprovází vydatné sólové mapy, které z poslechu činí bezmála rock´n´rollovou záležitost. Třešní na dortu je projev týpka zvaného Thy Mighty Apocalyptic Hermit Foreteller of Doom, jenž rozdírá sluchovody poťouchlým krákorem evokujícím démony, kteří škodí v hororové sérii Evil Dead. Když dozní závěrečný štěk „The Last Man to Enter Hell“, zbývá nám jediná volba, a to spustit celou pekelnou show hezky nanovo.
7,5/10
YouTube ukázka - celé EP

Petr Štěpnička             


FUGITIVE

FB FUGITIVE

Seznam skladeb:
1. The Javelin
2. Maniac
3. Hell´s Half Acre
4. Neutralized
5. Raise the Dead

Sestava:
Seth Gilmore - zpěv
Victor Gutierrez - kytara
Blake Ibanez - kytara, baskytara
Andrew Messer - baskytara
Lincoln Mullins - bicí

Rok vydání: 2022
Čas: 16:53
Země: USA
Žánr: thrash/death metal

Diskografie:
2022 - Maniac (EP)

--------------------------------------------------------------

EXKIL

FB EXKIL

Seznam skladeb:
1. No Time
2. War
3. Rotten World
4. Strike N Kill

Sestava:
Daniel Ferrante - zpěv, kytara
Gabriel Bunho - kytara
Evandro Tapia - baskytara
Evandro Kandalaft - bicí

Rok vydání: 2022
Čas: 19:50
Země: Brazílie
Žánr: thrash metal

Diskografie:
2022 - Between Death and Chaos (EP)

--------------------------------------------------------------

REDIMONI

FB REDIMONI

Seznam skladeb:
1. Portents Of The End Times
2. The Book Of Deeds
3. Gog Et Magog
4. Rapture
5. The Last Man To Enter Hell

Sestava:
The Mighty Apocalyptic Hermit Foreteller Of Doom - zpěv
Fiendish Warrior 666 Wicked Executioner Bringer Of Mayhem - kytara
Ruthless Conquering Warlord Scourge of the Peoples of the Earth - kytara
Storming Death Riding Bufal Victimizer of the Gruesome Human Plague - baskytara
The Thundering Drum Basher Summoner of the Eternal Legions Of Chaos - bicí

Rok vydání: 2022
Čas: 14:44
Země: Španělsko
Žánr: thrash metal

Diskografie:
2008 - Into the Coiling Arms of Mayhem
2012 - Standing Before the End of Time
2022 - Downfall and Penance (EP)

Související články - Redimoni
Související články - Thrashmetalové novinky roku 2022


Vydáno: 30.12.2022
Přečteno: 825x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2024     RSS - články

stránka byla načtena za 0.24499 sekund.