Miloš Dodo DOLEŽAL - Level 777
Poté, co Miloš Dodo Doležal shrnul celou éru...

BON JOVI - Forever
Asi je to lepší než předchozí řadovka, ale tak...

VADER - Revelations
Do nového milénia vstoupili Polští smrtihlavové...

BON JOVI - Forever
Jon umí pořád napsat dobré melodie a udělat...

BON JOVI - Forever
Krom nového alba vyšel i komplexní, čtyřdílný...

DOMAIN - The Artefact
A ešte jedna vec v súvislosti s Grave Digger -...

DOMAIN - The Artefact
Album som si vypočul a s čistým svedomím môžem...

MOTORBAND - 007
Obrovské ego šéfa Matejčíka opět zbytečně...

MOTORBAND - 007
Budu se asi rouhat, ale Made In Germany se mi...

MOTORBAND - 007
Sedm zpěváků .. Motorband se mi líbil v době...
Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax
DEADWOLFF - Heavy Rock n´ Roll

Vypadá to, že v Kanadě se dostává do módy osmdesátkové retro. Tedy alespoň tomu nasvědčuje fakt, že necelý měsíc potom, co vypustili svou novinku maníci Odinfist, připutovala ze země javorového listu další nahrávka plná archaického heavy metalu. Ta je dílem začínající formace Deadwolff. Už při prvním pohledu na promo fotky kapely je zřejmé, že trojice mladíků z Toronta podlehla naplno kouzlu osmdesátých let a hudbě podřídila i svou image. Stačí se podívat na jakýkoliv z jejích videoklipů a hned na vás dýchne atmosféra velkoměsta počátku osmdesátých let s už dávno zapomenutým odérem zakouřených barů a klubů, kde se hrál testosteronem napumpovaný heavy metal.

Deska s všeříkajícím názvem „Heavy Rock n´ Roll“ přináší brutálně syrový heavy metal s příchutí punku, zabalený do garážového zvuku, který navozuje mylný dojem, že vám v přehrávači uvízla nahrávka pořízená na počátku osmé dekády minulého století. I přes svou záměrnou archaičnost je každý nástroj na desce jasně čitelný a nejde přehlédnout instrumentální vyspělost všech tří muzikantů. Před tou je třeba smeknout, zvlášť pokud vezmeme v potaz, že se jedná o debut. Naléhavý frackovitý vokál zpívajícího baskytaristy Tommyho Wolffeho navozuje správnou rebelskou atmosféru, která k tomuto druhy hudby dokonale sedí.

Už v úvodu titulního otvíráku sešlápne kapela plynový pedál až na podlahu a po celých pětatřicet minut z něj nohu nesundá. Album je jedna velká zběsilá jízda, kde není prostor pro jakékoliv, byť jen chvilkové zpomalení. Gejzíry energie tryskají z každé skladby a nahrávka nemá ani jeden slabší moment. Mezi obzvláště vypečené kousky patří klipovky „Heavy Rock n´ Roll“ a „Homeward Bound“, příjemně chytlavá záležitost „Close Call“ a punk metalový náser „Wanted Man“.

Na kapelu Deadwolff můžeme nahlížet z různých úhlů pohledu. Na někoho může trio kanadských muzikantů působit jako banda recesistů, na jiného zase jako spolek vyšinutých bláznů, co se kdo ví proč vzhlédl v osmdesátkách. Ve finále je lhostejné, jak kdo kapelu vnímá. Důležité je, že se jí debutová deska povedla. Garážový retro zvuk nedává moc šancí na masivní komerční úspěch, ale i přesto se zajisté najde nemálo příznivců starého dobrého heavy metalu, co její kvality ocení.

Moloch             


FB DEADWOLFF

YouTube ukázka – Homeward Bound

Seznam skladeb:
1. Heavy Rock n´ Roll
2. Homeward Bound
3. Walking on Nails
4. Down to the Wire
5. Wanted Man
6. Close Call
7. Pedal to the Metal
8. Six to Midnight
9. Locked and Loaded
10. Gang Wracks

Sestava:
Tommy Wolffe – baskytara, zpěv
Bobby Deuce – kytara
Angus Pike– bicí

Rok vydání: 2023
Čas: 34:46
Label: Golden Robot Records
Země: Kanada
Žánr: heavy metal

Diskografie:
2023 - Heavy Rock n´ Roll

Foto: archiv kapely


Vydáno: 22.05.2023
Přečteno: 794x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2024     RSS - články

stránka byla načtena za 0.15951 sekund.