Marty FRIEDMAN - Drama
...a připomenutí, rád si novinku poslechnu. Za mě...

ANETTE OLZON - Rapture
Když stála Anette Olzon za mikrofonem...

ROTTING CHRIST - Pro Xristou
Jsem spíš na blackmetalové Rotting, mám rád i...

MOTORBAND - 007
Spajk: Jaképak hledání problému? Jaký problém je...

MOTORBAND - 007
A co je na tom? Tohle není web, kde jsou nějaká...

MOTORBAND - 007
Víš proč nemá spousta hudebníků rádo...

MOTORBAND - 007
Odosobněné recenze by jistě skvěle zvládla umělá...

Lenny KRAVITZ - Blue Electric Light
Skvělá deska. Nedejte na recenzi. Jdu do...

MOTORBAND - 007
To je tupej alibismus jak z bulváru, Pepsi. Stačí...

MOTORBAND - 007
Nedá mi to, abych se alespoň stručně nevyjádřil....
Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax
SERENITY - Nemesis AD

Je dobře, že dvakrát do jedné řeky nevstoupíš. Když se objevily zprávy o tom, že Serenity novou desku „Nemesis AD“ věnují osobě malíře Albrechta Dürera, chtě nechtě se objevila paralela na desku „Codex Atlanticus“, jejíž hlavní postavou byl Leonardo Da Vinci. Cesta do stejného oboru lidské činnosti a velmi blízkého časového období (částečně se prolínajícího) se jevila celkem logicky, „Codex Atlanticus“ patří k nejsilnějším položkám diskografie rakouských hudebních elegánů, nicméně obava z toho, aby se Serenity s typickými postupy a melodikou nezačali příliš opakovat (tahle myšlenka s minulou deskou „The Last Knights“ začala pomaličku dostávat výraznější obrysy), přijít mohla. Serenity na ní vyzráli, i když na tradičních elementech nemuseli vůbec nic změnit, rozšíření sestavy o Marca Pastorina, který se již aktivně zapojil do komponování, s ohledem na předchozí spolupráci, jež dočasně vyvrcholila v rámci projektu Fallen Sanctuary, nepřekvapí a jeví naprosto logické, i hostovská účast Roye Khana je očekávatelná, i když je asi jedním ze splněných snů party kolem Georga Neuhausera.

Pomalu najíždějící intro „Memoriae Alberti Dureri“ ještě plně neodhalí fakt, že symfonická bombastičnost zase jednou značně ovládne dění v Serenity. To se naplno projeví v dynamicky nadýchané „The Fall of Man“ - vtípek, při kterém je na albu jako první ke slyšení Roy Khan místo Georga Neuhasera pozornějšího posluchače (hlasy obou zpěváků nejsou od sebe až tak zásadně vzdálené) může trochu zmást v tom, co že se v Serenity odehrálo za personální rošádu, ale zcela typická melodika v dokonale vygradovaném refrénu, příjemně dramatické zvolnění prozradí a hlavně suverénní Neuhaserův vokál, že staré pořádky se nemění a Serenity jsou ve skvělé formě. Podobně strhujícím způsobem zafunguje i s němčinou lehce koketující „Ritter, Tod und Teufel (Knightfall)“ (to proto, že je nazvaná podle jednoho z děl Albrechta Dürera). Ambiciózní osmiminutová titulní skladba, u jejíhož komponování jako by někde v pozadí postávali melodičtí kouzelníci z Trans-Siberian Orchestra či z Avantasie, jež v sobě dokonale zkombinuje procítěnou romantiku a zároveň nejtvrdší pasáž z alba, by se bez váhání dala označit za nejsilnější bod aktuálního programu, kdyby Serenity ještě předtím nenabídli bouři emocí v křehké „Soldiers Under the Cross“ s příjemně středověkou náladou, dokonalou melodií a pohlcující atmosférou. Na stejné vlně jede i druhá polovina alba, Serenity si stále s ohromnou lehkostí pohrávají s melodiemi, elegantní vzdušností skladeb i bohatou instrumentací, a k vypíchnutým vrcholům se nejblíž přiblíží houpavě dramatická „The End Of Babylon“.

Bombastický power metal par excelance. Serenity dělají přesně to, v čem jsou ohromně silní a „Nemesis AD“ je ideální ukázkou toho, jak to dopadne, když se sejde profesionalita, nadšení a nápaditost v luxusním balení.

Savapip             


www.serenity-band.com

YouTube ukázka - Ritter Tod und Teufel (Knightfall)

Seznam skladeb:
1. Memoriae Alberti Dureri
2. The Fall of Man
3. Ritter, Tod und Teufel (Knightfall)
4. Soldiers Under the Cross
5. Reflections (of AD)
6. Sun of Justice
7. Nemesis
8. The End of Babylon
9. Crowned by an Angel
10. Just the Sky Is the Limit
11. The Fall of Man (orchestral version)

Sestava:
Georg Neuhauser - zpěv
Chris Hermsdörfer- kytara
Marco Pastorino - kytara
Fabio D`Amore - baskytara
Andreas Schipflinger – bicí

Hosté:
Roy Khan – zpěv (2,11)

Rok vydání: 2023
Čas: 45:49
Label: Napalm Records
Země: Rakousko

Diskografie:
2007 – Words Untold & Dreams Unlived
2008 – Fallen Sanctuary
2011 – Death & Legacy
2013 – War Of Ages 2016 – Codex Atlanticus
2017 – Lionheart
2020 – The Last Knight
2023 – Nemesis (AD)

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 10.11.2023
Přečteno: 1353x
počet příspěvků: 1

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
2023Popravdě, trochu v...10. 11. 2023 15:58 Petronius


 
Metalforever.info © 2006 - 2024     RSS - články

stránka byla načtena za 0.10601 sekund.