HELLOWEEN, BEAST IN BLACK - Praha, O2 aréna, 24.10.2025
Bylo to úžasný!!!

HELLOWEEN, BEAST IN BLACK - Praha, O2 aréna, 24.10.2025
Kapela bola perfektná. Oni zachránili celý večer....

HUMAN FORTRESS - Stronghold
vydali první dvě skvělá alby, třetí je bohužel...

HELLOWEEN, BEAST IN BLACK - Praha, O2 aréna, 24.10.2025
Za ten problém na Slovensku ale kapela přece...

HELLOWEEN, BEAST IN BLACK - Praha, O2 aréna, 24.10.2025
Takto sa robia koncerty!!!! Vo Zvolene to bol...

HELLOWEEN, BEAST IN BLACK - Praha, O2 aréna, 24.10.2025
Všude čtu na koncert jenom samou chválu. To to...

AC/DC - Flick Of The Switch
Nevím proč, ale na téhle desce mě baví ta...

HELLOWEEN, BEAST IN BLACK - Praha, O2 aréna, 24.10.2025
Skvělý koncert. Helloween jsou v životní formě....

HELLOWEEN, BEAST IN BLACK - Praha, O2 aréna, 24.10.2025
Už jsem viděl mraky koncertů Helloween, ale...

HELLOWEEN, BEAST IN BLACK - Praha, O2 aréna, 24.10.2025
Výborně sepsáno. Byl to ohromující zážitek. Budu...












Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax




HANGFIRE - Burn

S křížkem po funuse… Debutové album „Burn“ divoké americké heavy metalové smečky Hangfire spatřilo světlo světa 2. května, ale už 1. dubna (s upozorněním, že nejde o žert) se na vševědoucí síti objevilo prohlášení kapely o vyhazovu zpěvačky Jeney Fiore, a i přes poděkování, které zaznělo, rozchod asi nebyl úplně bezbolestný, neboť ze závěrečného povzdechnutí nad tím, že osoba, která byla z Hangfire odejita, obhospodařovala sociální sítě, ke kterým se (včetně osobních účtů) kapela nyní nemůže dostat, je patrné, že v přátelském duchu se rozpojení nejspíš neodehrálo.

Osiřelé pánské trio jej přežije, podaří-li se mu najít adekvátní náhradu, což nebude úplně jednoduchý úkol. K syrové, ostré a agresivní muzice plné akčních bicích a ostrých riffů totiž divoký a leckdy až neurvalý (byť melodický) projev Jeney dokonale pasoval, a protože Hangfire nahrnuli na desku pár velmi dobrých nápadů (nic objevného, ale kdo by v žánru, vykultivovaném v osmdesátých letech čekal nějaké novoty) a pořádnou nálož ekrazitu, je prvotina „Burn“ snadno zapamatovatelná nahrávka plná nespoutané energie, jejíž důraz je patrný už z názvů skladeb.

Vláčný úvod alba, vytažený z hodně velké hloubky, záhy exploduje do riffové honičky a ostrého seznámení s hlasovými možnostmi a zápalem zpěvačky, kousavá a jedovatá skladba s přesným názvem „Hunger“ je předzvěstí bouře, která vydatně poleví jen v těžkopádnější „White Lie“ a emotivní baladě „Faling Awake“ s výbornou gradací a dobrou ukázkou toho, že divoženka Jeney umí dobře zacházet i se smyslností. K volnějšímu a pocitovějšímu zvolňování dochází i v jiných písních, Hangire rádi a úspěšně žonglují s proměnlivostí skladeb, ale tam, kde jedou přímočaře bez odboček, tam jsou nejsilnější. Kapela zjevně dobře ví, jak posluchače chytit za ucho, zkuste úvodní trojlístek skladeb a věřím tomu, že vás bude mít plně ve své moci. Ne, že by pak kvalita šla dolů, ale muzika Hangfire postupně začíná být snadno odhadnutelná, takže drtivý efekt z úvodu alba se již nedostaví, i když energie neklesá.

Jenže co s tím, když Jeney, která tvoří dobrou polovinu kouzla Hangfire, už není součástí kapely? Když si vysloužíte z různých stran přirovnávání k Judas Priest (byť je hodně odvážné, ale určité spojnice by se najít daly), bylo by škoda, aby vám takhle silný potenciál protekl mezi prsty.

Savapip             


YouTube ukázka - The Hunter

Seznam skladeb:
1. Hunger
2. Thunder
3. Warhawk
4. White Lie
5. Headspin
6. Falling Awake
7. SOS
8. The Hunter
9. Outlaw
10. Burn
11. The Cold
12. Fire in the Night

Sestava:
Jenea Fiore - zpěv
Sean Searls - kytara
Steven Tolbeck - baskytara
Shannon Laird - bicí

Rok vydání: 2025
Čas: 48:19
Label: Rottweiler Records
Země: USA

Diskografie:
2025 - Burn

Foto: archiv kapely


Vydáno: 29.07.2025
Přečteno: 335x




K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2025     RSS - články

stránka byla načtena za 0.01793 sekund.