5.06.2020
THE SWEET
Z tábora britské glamrockové legendy sedmdesátých let ..více

5.06.2020
STONE SOUR
Zpěvák Corey Taylor oznámil, že jeho hardrocková kapela ..více

5.06.2020
NEUROSIS
Kytarista Steve Von Till, který u této sludgemetalové ..více

5.06.2020
BAADER-MEINHOF
Obskurní blackmetalový projekt losangeleského ..více

5.06.2020
BLIGHT
Po dvanácti letech existence se konečně k debutovému ..více

5.06.2020
SICKENING HORROR
Technický death metal hrající Řekové vrhnou po ..více


SARKONIA - Počátek
no Počátek tam mají správně 2016 a Cestu 2020 ..

MOONSPELL - Irreligious
Srdcovka. Doteď se tetelím při Awake, Mephisto, ..

SARKONIA - Počátek
teď jsem trochu zmatený, na webu mají rok vydá ..

AXEL RUDI PELL - Sign Of The Times
Teda, docela mě překvapuje, kolik chvály jde sm ..

Joe SATRIANI - Shapeshifting
Asi nemusím hovoriť ako je ťažké urobiť náp ..

SARKONIA - Počátek
tak prima...vyříd ím i kapele. Pořid, je to pri ..

MOONSPELL - Irreligious
Co dodat, určitě jedna z mých nejoblíbeněj ..

SARKONIA - Počátek
Že na tuhle hudbu moc nejsem, ale zaujal me klip ..

MERCYFUL FATE - Don`t Break The Oath
Jo, a dokonalý motiv na obalu, který se mi poda ..

MERCYFUL FATE - Don`t Break The Oath
Totální kult, dokonalé album a ještě více bl ..
Za poslední měsíc:
Zdeněk ČERNÝ (TITANIC) - Kluci se vyblbnou v Cradle Of Filth a v Titánech budou klidnější
1534x

MERCYFUL FATE - Mellisa
1011x

Michal PIXA (VISACÍ ZÁMEK) - Čas letí jak splašená punková kráva
945x

VAN HALEN - Van Halen III
835x

GRAVE DIGGER - Fields Of Blood
812x

PARADISE LOST - Obsidian
808x12.06.2020
GOSPEL OF THE FUTURE, DROM, OR, atd......
Dub nad Moravou, začátek od:13:00, vstupné:

12.06.2020
TASS, HAKMAK, MARASTIC BLUES, POZOR MAMUT...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

13.06.2020
KÚROVEC, VPV, SALAZAR, BANDA...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150článků celkem: 7677
recenzí: 6308
reportů: 571
rozhovorů: 412

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


MANOWAR - Gods Of War

Jelikož Amerika je zemí netušených možností, rozhodli se samozvaní králové metalu, že dost již bylo hodně muziky za málo peněz a rozhodli se přijít opět s něčím novým – speciálně pro své true a nejlepší fanoušky. Ano, za hodně peněz málo muziky. Od vydání alba „Warriors Of The World“ uplynulo už pět dlouhých let plných slibů o tom, jak bude nová deska přelomová a skvělá. V případě MANOWAR se musí obdobná prohlášení brát s rezervou, ale i tak je to myslím dost dlouhá doba na to, složit alespoň trochu slušný materiál. Nestalo se.

Pokud se jedná o hudební složku „Gods Of War“, není moc o čem mluvit. Pokud se odmyslí nekonečné minuty mluveného slova, zbude pár klasických, stokrát ohraných melodií, které nijak zvlášť nenadchnou a nabízí se tak otázka, co se v uplynulé pětiletce u MANOWAR vlastně dělo. Kromě vydání DVD „Hell On Earth IV“ v podstatě nic a tak nevidím důvod, proč „Gods Of War“ dopadlo tak jak dopadlo. Jako celek působí narychlo uplácaným dojmem a kromě několika málo světlejších momentů toho moc nenabízí. Nemá cenu se rozepisovat o tom, co všechno na albu najdete, protože na něm nenajdete v podstatě nic. Nudné, táhlé melodie ve stylu „The Crown And The Ring“ se tu neustále opakují, aniž by přinesly cokoli nového a když už se ke slovu konečně dostane i kytara, brzy zanikne. Zpočátku jsem vítal nápad zpracovat příběhy ze severské mytologie, kterým je věnovaná téměř celá část „Gods Of War“. Pokud se však tyto melodie dostaly až k uchu samotného Ódina, jistě měl jeho osminohý kůň Sleipnir co dělat, aby včas stihl svého pána odvézt zavřít brány Ásgardu, doufaje, že jsou zvukotěsné. K oněm několika málo poslouchatelným místům patří asi jen „King Of Kings“, což však není novinka jako taková, neboť se objevila už na singlu "The Sons Of Odin". „Sleipnir“ a „Loki God Of Fire“ by mohly být hity tak před patnácti lety, ale dnes je to jen další vykrádání již mnohokrát vykradeného. Protože MANOWAR nejsou jen metaloví válečníci, drsní motorkáři a sexuální maniaci, ale také jemní a romantičtí hoši, nesmí chybět nějaká ta méně či více jímavá balada. „Blood Brother“ je tuctová oblbovačka dívčích srdcí, která živě může znít vcelku dobře, ale na albu jen tak prošumí. První skladba, která mě jakž takž chytla je „The Sons Of Odin“, která se zpočátku docela dobře rozjíždí, ale v nejlepším se vše zastaví a následuje další porce zbytečných slov a fanfár. Za zmínku stojí snad ještě jen „Gods Of War“, a bonusová „Die For Metal“ s jedním z nejnaivnějších textů, co jsem kdy slyšel. Vše ostatní je jen stále stejná variace na totéž. Nutno říct, že značně nepovedená.

Vrcholem všeho bylo prohlášení Erica Adamse, že se zrodil nový styl metalu, který umí jen MANOWAR. Doufám, že pokud se opravdu zrodil, tak nebude mít dlouhého trvání a nenakazí se jím i ostatní skupiny. Pokud vezmu v úvahu, jak dlouho se vše nahrávalo, míchalo a skládalo (byť kvůli zranění kytaristy se vše přece jen trochu neočekávaně protáhlo), tak mám před sebou jen navenek líbivé pozlátko a dalšího adepta na vítězství v anketě o nejzbytečnější metalovou desku. Slovy klasika: „Nápad jistě dobrý, výsledky nebyly dobré“.

Čárlie             

Tak už konečně máme, co jsme chtěli, vážení. To je pořád řečí, že všichni dělají stále to stejné a nijak se nevyvíjí. Manowar se vyvinuli. Bohužel do zdatných tvůrců filmové hudby. „Gods Of War“ by snad mohlo fungovat jako soundtrack k filmu s vikingskou tématikou. Všechno podstatné, co se na albu z hudebního hlediska děje, se prakticky kompletně objevilo na předchozím EP „Sons Of Odin“. Ukecané, rozvláčné, nudné a zbytečné album. A za zprznění válečnické modlitby si autor zaslouží pověsit do průvanu. Po prapodivných experimentech na albu minulém dokončili Manowar svůj držkopád. Nejslabší album v historii kapely a jeden z hlavních kandidátů na průser roku. Rád bych přihodil alespoň povzbudivé „uvidíme, třeba to bude fungovat naživo“, jenže v v době psaní tohohle příspěvku už vím, jak to dopadlo, takže i tohle si můžu odpustit. Do budoucna zbývá jen jásavá vyhlídka, že hůř už to snad nejde.

Savapip 3,5/10
Já tak zlý nebudu. V něčem sice s kolegy souhlasím, ale tak strašně špatně bych to neviděl. MANOWAR jsou sice megalomani a tahle nahrávka je toho jasným důkazem, ale skladby jako takové nejsou špatné. Např. "Sleipnir" nebo "Gods Of War" jsou moje oblíbené věci. Zajímavá je též bonusovka "Die For Metal". Škoda jen těch nekonečných inter a podobných kravin. Co mě ale zaráží nejvíc, je zvuk. Takhle vyměklou metalovou nahrávku jsem dlouho neslyšel. Kam se poděla stará dobrá řezavost? Tohle jenom hladí, hladí, avšak nevyhladí. Ano, souhlasím s tím, že se jedná o nejhorší nahrávku MANOWAR. Vsadím však boty, že kdyby tohle vydala nějaká tuzemská parta, tak se zde mluví o české metalové naději. A vyvraťte mi to...
Venca 6,5/10www.manowar.com

Seznam skladeb:
1. Overture To The Hymn Of The Immortal Warriors
2. The Ascension
3. King Of Kings
4. Army Of The Dead, Part I
5. Sleipnir
6. Loki God Of Fire
7. Blood Brothers
8. Overture To Odin
9. The Blood Of Odin
10. The Sons Of Odin
11. Glory Majesty Unity
12. Gods Of War
13. Army Of The Dead, Part II
14. Odin
15. Hymn Of The Immortal Warriors
16. Die For Metal (Bonus)

Sestava:
Eric Adams - zpěv
Karl Logan - kytara
Joey DeMaio - baskytara
Scott Columbus - bicí

Rok vydání: 2007
Čas: 1:13:49
Studio: Hell
Label: Magic Circle Music Ltd.
Země: USA


Vydáno: 18.03.2007
Přečteno: 5721x
počet příspěvků: 14

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Tentokrát......si recenzenti...18. 02. 2015 13:34 Kolík
Tak Manowar dneska...14. 12. 2009 10:18 Venca Votruba
Koncert byl na...14. 12. 2009 9:22 GNT
Pro mě Manowar...14. 12. 2009 9:20 GNT
obhajobaO jak tu slysim...27. 04. 2007 17:58 Edward


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.22589 sekund.