19.05.2019
TERRAVORE
Thrashmetalová formace z Bulharska navazuje na dva roky ..více

19.05.2019
OPERUS
Kanadská symfo-powermetalová kapela zveřejnila více

18.05.2019
MAJESTY
Heavy-powermetalová formace z Německa chystá na závěr ..více

17.05.2019
ARAKAIN
Aktuální album "Jekyll & Hyde" vydává mateřská firma ..více

17.05.2019
DEVASTATION INC.
Thrashmetalová kapela z Itálie vypustila singl "Spear Of ..více

17.05.2019
HOLLOW HAZE
Italští prog-powermetalisté vypustí 12. července ..více


WHITESNAKE - Flesh & Blood
Bingo, i hudbu "jako na pohřbu" lze označit za " ..

SOULFLY - Prophecy
Za mně nejslabší deska Soulfky, tak za 7. Toho ..

WHITESNAKE - Flesh & Blood
Budu asi jedinej … Jsem odkojenej Blind Guardian ..

WHITESNAKE - Flesh & Blood
Mě tedy ukázky na netu navnadili natolik, že CD ..

WHITESNAKE - Flesh & Blood
skutečně velmi, ale velmi zvědav, desítka?!?! ..

WHITESNAKE - Flesh & Blood
Nazvat jakoukoliv desku Whitesnake sračkou může ..

WHITESNAKE - Flesh & Blood
...neposlouchat elnou sračku ... jsem se neodváž ..

WHITESNAKE - Flesh & Blood
No dobře, jdu si poslechnout. Ale ještě mám v ..

WHITESNAKE - Flesh & Blood
Je mi jasné, že do stejné řeky po 30 letech ne ..

WHITESNAKE - Flesh & Blood
Z toho, co jsem zatím slyšel, bych to na tak vys ..
Za poslední měsíc:
KREYSON MEMORIAL - Strážci plamenů
2247x

DEVIN TOWNSEND - Empath
974x

WHITESNAKE - Flesh & Blood
888x

NIRVANA - Live At The Paramount
845x

LEVERAGE - DeterminUs
745x

SOULFLY - Soulfly
707x31.05.2019
NAŠROT, AGGRESSIVE TYRANTS, EJAKULUJÍCÍ KOKOS, NONSENSE, BARRICADE, UNDERSIDE..
Havlíčkův Brod - Oko ( bar ), začátek od:19:00, vstupné: 200

01.06.2019
PUNK FLOID, INSEMINAČNÍ STANICE, TASS, VISION DAYS, BABY SECONDHAND, BLIKAJÍC..
Havlíčkův Brod - Oko Klub ( sál ), začátek od:14:00, vstupné: 300

22.06.2019
TEETHGRINDER (NL) , DEVANGELIC (ITA) , SKINNED (USA) , SPASM (CZ), MINCING FURY ..
Žabčice u Brna, začátek od:11:50, vstupné: -článků celkem: 6958
recenzí: 5682
reportů: 547
rozhovorů: 369

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

komentáře k článku OVERKILL - The Wings Of War


To Kolík - Losers and Winners

Dobrá. Já tvou poznámku stran Horrorscope pochopil dobře. Ještě počátkem roku 2010 bych s ní naprosto souhlasil, neboť tvorba Overkill mezi lety 93-07 mně příliš nekonvenovala. Velkým překvapením tohoto období byl pro mne fakt, když se na postu kytaristy zjevil Joe Comeau , jehož jsem si pamatoval jako zpěváka z výtečného alba Master Control od Liege Lord. Ač zpíval odlišnou technikou, jeho tehdejší témbr připomínal Dickinsonův(později u Annihilator zněl jeho hlas naprosto odlišně)...V současnosti je pro mne výše uvedené tvrzení o posledním slušném albu pasé, jelikož počínaje Ironbound považuji všechna alba za kvalitnější než Horrorscope...Krátce k Exodus. První album vynikající, poté kvalita zvolna klesala, po reunionu většinou lepší průměr, hráčsky vždy vynikající na všech postech, Dukese jsem nemusel, divize nikdy nehrozila...Kreator je kapitolou sám o sobě. První čtyři alba? Vždyť páté je jejich nejlepším. Nyní už definitivně nejzásadnější kapela celé historie evropského thrashe. Příklon k větší melodičnosti osobně vítám, kytarová práce je místy doslova požitkem. Živá vystoupení mocně zastiňují jejich někdejší zámořské vzory, čemuž bych kdysi vůbec nevěřil...Jo, a to Undercover Animal mělo skvělou produkci, to uznávám...Sorry, že jsem to tak namastil, sloužím...

6. 03. 2019 0:17

Geneze - Domy

Tak každý to má určitě po svém. Já jsem přišel s Over Kill do styku s albem The Years Of Decay. Horroscope už mi přišla o dost slabší a pak to jelo šupem z kopce. Vydržel jsem sledovat do Relix a potom už jsem to vzdal. Dnes mám nejraději právě Years Of Decay a Under The Influence. Ta kombinace jedné kytary a nazvoněné basy mi přišla geniální. Se dvěma kytarama už mi to nikdy tak dobrý nepřišlo. No a na novinky už jsem neměl odvahu.

5. 03. 2019 18:49

- orre

Ono hodně záleží, kdy se člověk s kapelou setká a na základě jaké desky. Podle toho většinou naposlouchá další alba kapely. Pokud něco nezabere, není zájem poznávat zbytek desek. Já slyšel první Horrorscope a Years Of Decay jako druhá mi přišla mnohem horší a dokonce nudnější! Dneska to samozřejmě vidím jinak, ale nedám dopustit na W.F.O. a The Killing Kind. Desky před The Years Of Decay jsem slyšel X krát a nebaví mě vůbec. To už raději I Hear Black.

5. 03. 2019 18:22

Overkill... - Kolík

...mám opravdu hodně rád. Déle jak 30 let. A strašně rád bych chtěl už po několikáté v tomto století napsat, že právě poslední album je konečně průlom - návrat ke kořenům. Ale nejde to, nejde, protože se Overkill skladatelsky nedaří. Stačí vzpomenout např. právě na Taking Over a nebo si pustit živá alba, kde je krásně slyšet ten rozdíl mezi kvalitou skladem z 80. let a pozdějšími songy.

5. 03. 2019 16:25

To Losers and Winners... - Kolík

...však to není v rozporu s tím, co jsem psal před lety. Overkill je pořád elita, i když dnes už těší spíše z excelentní minulosti, než současných desek. O Horrorscope jsem napsal, že je to poslední slušná deska, nikoliv nejlepší. Určitě souhlasím s tím, že nejlepší deskou Overkill je Taking, následuje Feel the Fire a The Years. Exodus a Kreator, upřímně řečeno, nemají moc z čeho těžit. Kreator trochu (první čtyři alba), Exodus hráli vždy "divizi". Undercover Animal od Steeler opravdu řadím hodně vysoko. Málokterá deska je tak chytlavá, kompozičně promakaná od začátku do konce. Když něco posloucháš průběžně 30 let a neomrzí tě to v žádné době, tak nelze hodnotit jinak. Měj se. :-)

5. 03. 2019 16:20

- orre

Tak novinka mi právě připadá chytlavější oproti posledním deskám. Zadek nakovává stejně jako svého času The Killing Kind.

5. 03. 2019 15:16

- Losers and Winners

Na podzim 2014 jsi zde uvedl, že Overkill byli a jsou elitou. Kreator a Exodus jsi zařadil do třetí ligy. Mně osobně songy z posledního alba připadají zapamatovatelné. I když s částí tvých výhrad souhlasím, ztotožňuji se s bodovým hodnocením recenzenta. Nejlepším albem Overkill dle mého soudu zůstává Taking Over, těsně následováno Feel the Fire a The Years of Decay... Horrorscope se mi vždy jevilo dosti nevýrazným, jasně nejzdařilejší kompozicí je závěrečná Soulitude...Před čtyřmi lety jsi zde za jedno z nejlepších metalových alb všech dob označil Undercover Animal od západoněmeckých Steeler, kteří pro změnu byli a jsou třetí ligou pro mne...Navzdory zjevným názorovým antagonismům chci zdůraznit, že tvé úsudky plně akceptuji.

5. 03. 2019 11:09

Poslední slušná... - Kolík

...deska Overkill je Horrorscope. Pak už se tato dříve špičková kapela víceméně vždy motala v kruhu. Ani na aktuálním albu není schopna dát dohromady srozumitelnou kompozici, ať už postavenou na silné melodii, chytlavém riffu nebo kombinaci pomalých a rychlých pasáží. Je to obrovská škoda, neboť Overkill má v rukou všechny důležité trumfy. Až na jeden - ten nejpodstatnější. Složit zapamatovatelný song, tak jako byly The Years of Decay, Hello from the Gutter, Powersurge nebo Rotten to the Core.

5. 03. 2019 8:24

1

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Předmět:
Komentář:
Ochrana proti spamu: Název dnešního dne (bez diakritiky, malým písmem)


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.0713 sekund.