23.03.2019
BATTLE BEAST
Videoklip ke skladbě "Endless Summer", který finská ..více

22.03.2019
DEATH ANGEL
Jedna z nejzásadnějších formací thrashmetalové ..více

22.03.2019
MURDER IN THE FRONT ROW
Na nový dokument zaobírající se thrashmetalovou scénou ..více

21.03.2019
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 hlásí další dvě ..více

21.03.2019
MINORITY SOUND
Minority Sound představují lyric video k titulní skladbě ..více

21.03.2019
Paul GILBERT
Kytarista Mr. Big Paul GILBERT chystá nové sólové album, ..více


QUEENSRŸCHE - The Verdict
"La Torre je opravdu výborný zpěvák, ale když ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Souhlas s recenzí, Současná podoba RCH mi sedí ..

KREYSON - Návrat krále
Tak já se určitě nachytat nenechám, protože c ..

QUEENSRŸCHE - The Verdict
...v minulosti byli Chris DeGarmo a Geoff Tate. Ch ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Židia potlačia aj taký odpad, hlavne, ze to je ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Fajn recenze vidím to podobně jako recenzent jen ..

ROTTING CHRIST - The Heretics
Jo je to lehká metalová exotika, duní to, bicí ..

CHILDREN OF BODOM - Hexed
Mě přijde novinka ještě o něco horší než p ..

RHAPSODY OF FIRE - The Eighth Mountain
Já bohužel s novým zpěvákem spokojený nejsem ..

SEPULTURA - Nation
Hodnotenie autora znovu jeden nepekný vtip, ale ..
Za poslední měsíc:
RHAPSODY OF FIRE - The Eighth Mountain
1130x

BEAST IN BLACK - From Hell With Love
999x

SEPULTURA - Chaos A.D.
917x

SWALLOW THE SUN - When A Shadow Is Forced Into The Light
854x

SEPULTURA - Roots
796x

SPIRITS OF FIRE - Spirits Of Fire
782x23.03.2019
NAHUM, INNERSPHERE, PURNAMA, SUBURBAN TERRORIST, MORDUM..
KOŠICE - COLLOSEUM, začátek od:18:00, vstupné: 6 €

05.04.2019
ZÁVIŠ, KOHOUT PLAŠÍ SMRT, LOUTY. ..
Havlíčkův Brod - Oko ( bar ), začátek od:20:00, vstupné: 150

12.04.2019
PINK FLOYD revival Distant Bells JANIS JOPLIN revival JIMI HENDRIX revival S..
BRNO - SEMILASSO, začátek od:18:00, vstupné: 290 KČčlánků celkem: 6855
recenzí: 5592
reportů: 543
rozhovorů: 365

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

komentáře k článku OVERKILL - The Wings Of War


To Kolík - Losers and Winners

Dobrá. Já tvou poznámku stran Horrorscope pochopil dobře. Ještě počátkem roku 2010 bych s ní naprosto souhlasil, neboť tvorba Overkill mezi lety 93-07 mně příliš nekonvenovala. Velkým překvapením tohoto období byl pro mne fakt, když se na postu kytaristy zjevil Joe Comeau , jehož jsem si pamatoval jako zpěváka z výtečného alba Master Control od Liege Lord. Ač zpíval odlišnou technikou, jeho tehdejší témbr připomínal Dickinsonův(později u Annihilator zněl jeho hlas naprosto odlišně)...V současnosti je pro mne výše uvedené tvrzení o posledním slušném albu pasé, jelikož počínaje Ironbound považuji všechna alba za kvalitnější než Horrorscope...Krátce k Exodus. První album vynikající, poté kvalita zvolna klesala, po reunionu většinou lepší průměr, hráčsky vždy vynikající na všech postech, Dukese jsem nemusel, divize nikdy nehrozila...Kreator je kapitolou sám o sobě. První čtyři alba? Vždyť páté je jejich nejlepším. Nyní už definitivně nejzásadnější kapela celé historie evropského thrashe. Příklon k větší melodičnosti osobně vítám, kytarová práce je místy doslova požitkem. Živá vystoupení mocně zastiňují jejich někdejší zámořské vzory, čemuž bych kdysi vůbec nevěřil...Jo, a to Undercover Animal mělo skvělou produkci, to uznávám...Sorry, že jsem to tak namastil, sloužím...

6. 03. 2019 0:17

Geneze - Domy

Tak každý to má určitě po svém. Já jsem přišel s Over Kill do styku s albem The Years Of Decay. Horroscope už mi přišla o dost slabší a pak to jelo šupem z kopce. Vydržel jsem sledovat do Relix a potom už jsem to vzdal. Dnes mám nejraději právě Years Of Decay a Under The Influence. Ta kombinace jedné kytary a nazvoněné basy mi přišla geniální. Se dvěma kytarama už mi to nikdy tak dobrý nepřišlo. No a na novinky už jsem neměl odvahu.

5. 03. 2019 18:49

- orre

Ono hodně záleží, kdy se člověk s kapelou setká a na základě jaké desky. Podle toho většinou naposlouchá další alba kapely. Pokud něco nezabere, není zájem poznávat zbytek desek. Já slyšel první Horrorscope a Years Of Decay jako druhá mi přišla mnohem horší a dokonce nudnější! Dneska to samozřejmě vidím jinak, ale nedám dopustit na W.F.O. a The Killing Kind. Desky před The Years Of Decay jsem slyšel X krát a nebaví mě vůbec. To už raději I Hear Black.

5. 03. 2019 18:22

Overkill... - Kolík

...mám opravdu hodně rád. Déle jak 30 let. A strašně rád bych chtěl už po několikáté v tomto století napsat, že právě poslední album je konečně průlom - návrat ke kořenům. Ale nejde to, nejde, protože se Overkill skladatelsky nedaří. Stačí vzpomenout např. právě na Taking Over a nebo si pustit živá alba, kde je krásně slyšet ten rozdíl mezi kvalitou skladem z 80. let a pozdějšími songy.

5. 03. 2019 16:25

To Losers and Winners... - Kolík

...však to není v rozporu s tím, co jsem psal před lety. Overkill je pořád elita, i když dnes už těší spíše z excelentní minulosti, než současných desek. O Horrorscope jsem napsal, že je to poslední slušná deska, nikoliv nejlepší. Určitě souhlasím s tím, že nejlepší deskou Overkill je Taking, následuje Feel the Fire a The Years. Exodus a Kreator, upřímně řečeno, nemají moc z čeho těžit. Kreator trochu (první čtyři alba), Exodus hráli vždy "divizi". Undercover Animal od Steeler opravdu řadím hodně vysoko. Málokterá deska je tak chytlavá, kompozičně promakaná od začátku do konce. Když něco posloucháš průběžně 30 let a neomrzí tě to v žádné době, tak nelze hodnotit jinak. Měj se. :-)

5. 03. 2019 16:20

- orre

Tak novinka mi právě připadá chytlavější oproti posledním deskám. Zadek nakovává stejně jako svého času The Killing Kind.

5. 03. 2019 15:16

- Losers and Winners

Na podzim 2014 jsi zde uvedl, že Overkill byli a jsou elitou. Kreator a Exodus jsi zařadil do třetí ligy. Mně osobně songy z posledního alba připadají zapamatovatelné. I když s částí tvých výhrad souhlasím, ztotožňuji se s bodovým hodnocením recenzenta. Nejlepším albem Overkill dle mého soudu zůstává Taking Over, těsně následováno Feel the Fire a The Years of Decay... Horrorscope se mi vždy jevilo dosti nevýrazným, jasně nejzdařilejší kompozicí je závěrečná Soulitude...Před čtyřmi lety jsi zde za jedno z nejlepších metalových alb všech dob označil Undercover Animal od západoněmeckých Steeler, kteří pro změnu byli a jsou třetí ligou pro mne...Navzdory zjevným názorovým antagonismům chci zdůraznit, že tvé úsudky plně akceptuji.

5. 03. 2019 11:09

Poslední slušná... - Kolík

...deska Overkill je Horrorscope. Pak už se tato dříve špičková kapela víceméně vždy motala v kruhu. Ani na aktuálním albu není schopna dát dohromady srozumitelnou kompozici, ať už postavenou na silné melodii, chytlavém riffu nebo kombinaci pomalých a rychlých pasáží. Je to obrovská škoda, neboť Overkill má v rukou všechny důležité trumfy. Až na jeden - ten nejpodstatnější. Složit zapamatovatelný song, tak jako byly The Years of Decay, Hello from the Gutter, Powersurge nebo Rotten to the Core.

5. 03. 2019 8:24

1

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Předmět:
Komentář:
Ochrana proti spamu: Název dnešního dne (bez diakritiky, malým písmem)


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.1043 sekund.