22.06.2018
DESTINIA
Projektu japonského hudebníka Nozomu Wakaie vyjde 13. ..více

22.06.2018
ACCEPT
Živé album chystají ACCEPT - album "Symphonic Terror - ..více

22.06.2018
KING COMPANY
Finové KING COMPANY vydají své druhé album "Queen Of ..více

22.06.2018
FORGOTTEN SILENCE
FORGOTTEN SILENCE natočili lyric video k titulní skladbě ..více

21.06.2018
AUTOGEN
Zemřel zakládající člen této heavymetalové kapely ..více

21.06.2018
EAGLEHEART
Česká power-progmetalová kapela propaguje aktuální ..více


REFUGE - Solitary Men
Tyhle revivaly... :D ..

IRON MAIDEN, KILLSWITCH ENGAGE, THE RAVEN AGE - 20. 6. 2018 - Praha, letiště Letňany
fenomenální koncert. Zvukově naprostá extrakla ..

REFUGE - Solitary Men
tohle je velmi příjemné překvapení. A zvláš ..

REFUGE - Solitary Men
páni, ani mi to nedalo moc práce z Manniho uděl ..

REFUGE - Solitary Men
souhlas s předchozím příspěvkem, taky jsem na ..

IRON MAIDEN, KILLSWITCH ENGAGE, THE RAVEN AGE - 20. 6. 2018 - Praha, letiště Letňany
Předkapeli o ničem ale Iron Maiden to byla napro ..

REFUGE - Solitary Men
Za mě trochu zklamání...Pe avy mohl odlišit Ref ..

REFUGE - Solitary Men
sorry šotek se připletl ....i když je možná t ..

REFUGE - Solitary Men
Musím nesouhlasit s hodnocením. Deska je parádn ..

IRON MAIDEN, KILLSWITCH ENGAGE, THE RAVEN AGE - 20. 6. 2018 - Praha, letiště Letňany
Dokonalý zážitek ..
Za poslední měsíc:
MENTOL (ALCHEMIST) - Dělejte to, co vás baví, buďte sami sebou a nenechte si diktovat, co máte dělat.
2084x

THERION - Vovin
1465x

OZZY OSBOURNE, HOLLYWOOD VAMPIRES - 13. 6. 2018 - Praha, Letiště Letňany
995x

JUDAS PRIEST, MEGADETH - 12. 6. 2018 - Plzeň, Home Monitoring Arena
983x

ROSS THE BOSS - By Blood Sworn
953x

GHOST - Prequelle
933x23.06.2018
R.E.T., RETURN TO INNOCENCE, ELYSIUM, POPPY SEED GRINDER, PIKODEATH, RAIN SHADOW..
Benátky nad Jizerou, začátek od:16:00, vstupné: 220

23.06.2018
CYTOTOXIN (GER), DERANGED (SWE), GUTALAX, FLESHLESS, MELANCHOLY PESSIMISM, MINCI..
Žabčice u Brna, začátek od:12:00, vstupné:

04.07.2018
DARK METHODISM, SORGOTH, WIZARD INFERNAL, ŽRIEBÄDLO..
Praha - Modrá Vopice, začátek od:19:00, vstupné: 100,-článků celkem: 6391
recenzí: 5189
reportů: 525
rozhovorů: 352

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Brutal Assault - 10.8.-13.8.2016, pevnost Josefov (4/4)

Čtvrtý den:
Poslední den festivalu odstartovali už v půl jedenácté tuzemští death metalisté Keep On Rotting a byl to budíček, jak se patří. Ostrá hudba, ostrý zvuk a hlas zpěvačky Daniely byl také řádně nabroušený. Její projev na pódiu byl živelný a divoký. Kapele to hrálo skvěle a kdo má rád opravdu brutální death metal s modernějším cítěním, měl by je zkusit. Jedna z top kapel žánru na festivalu. Hypno5e byli opravdu hypnotičtí. Jejich styl by se dal označit jako alternativní metal, protože hráli zvláštní kombinaci moderního metalu s řevem a post-rockovými plochami, ve kterých se stávali velmi jemnými. Občas zněli příbuzně s Katatonií a za moment se přeměnili v metalcoreovou bestii.

Eagle:
Po druhé hodině konečně vysvitlo více slunce a začali hrát Ektomorf. Charismatický zpěvák Zoli začal do fanoušků chrlit jednu pecku za druhou a i když tuhle bandu známe spíše z klubů, na otevřeném prostoru si určitě „maďarská Sepultura“ ostudu neudělala. Koneckonců ji letos v České republice ještě párkrát potkáme.

Téměř každý rok je na Brutalu alespoň jedna rap metalová parta. Letos jí byli Stuck Mojo. Tihle veteráni, hrající už přes dvacet let, přijeli s novým basákem a zpěvákem. Tomu šlo rapování dobře a kapela ho doprovázela šlapavou rytmikou a groove riffy. V závěru došlo i na legrácky, když se kapela ohlásila jako ZZ Top. Fanoušci na to zareagovali a tak místo pravého jména kapely skandovali právě ZZ Top. Zvědavý jsem byl na německou thrash metalovou legendu Holy Moses, v jejímž čele stojí veteránka ženského extrémního zpěvu Sabina Classen. A přiznávám, že hlavně díky ní se mi koncert nelíbil. Její vokál byl nesrozumitelný a nepříjemný. Hudebně pak Holy Moses sypali do lidí kvalitní thrash/death a podle pořádného kotle se líbili.

Eagle:
Těsně před půl šestou začali svůj set Eskimo Callboy, stále populárnější německá kapela hrající electronicore. Bizarní zjev, duo zpěváků a disco/techno vsuvky si užívala především mladší sorta posluchačů. Zbytek jen nevěřícně koukal, co se na tom pódiu odehrává. Kapela si samozřejmě byla vědoma svého postavení vůči ostatním, a tak nabídla to nejtvrdší ze svého repertoáru („Voodoo Circus“) a zároveň stačila zpropagovat své poslední album „Crystals“. Bohužel se naplnily mé obavy ohledně čistých vokálů. Sushi se sice snažil, seč mohl, ale častou faleš a zpěv pod tónem zamaskovat nedokázal. Vše pak doháněla instrumentální složka podpořená samply a naopak perfektními growly. Pig squealy pak byly naprosto luxusní záležitostí a běhal z nich mráz po zádech. Jako bizár a podvečerní oddechovka Eskima zafungovali. Velká míra zklamání ze zpěvu však převládá.

Insomnium už jsou velkou kapelou, což dokládalo ohromné množství lidí, kteří přišli na jejich show. Melodičtí death metalisté z Finska hráli především skladby ve středním tempu a sem tam až zavanula doom metalová atmosféra. Jindy se zase zdáli především díky šikovným kytarovým sólům až prog metaloví. Škoda nepříliš výrazného vokálu, který mě od dalšího poslechu této kapely odrazuje a brzy jejich set, alespoň pro mě, ztratil šťávu. To jejich krajané z Finska, to byla jiná energie. Moonsorrow přinesli na Brutal svůj pohanský black metal a i když si libují převážně ve veledlouhých skladbách, dokázali být nesmírně zábavní a energičtí. Přispíval k tomu i velmi pěkný zvuk a samotný výkon kapely. Především vokály zněly perfektně. Ať už ty extrémní nebo čisté. Rovněž sborové zpěvy se poslouchaly jedna radost. Jejich necelá hodinka utekla jako nic. A to platí i pro celý festival.

Možná teď budete nadávat, proč sakra nepíšu o Behemoth, Destruction nebo proč jsem minul Satyricon, Immolation nebo Abbatha. Jenže po Moonsorrow jsem již odjížděl a v předchozích dnech jsem prostě více kapel nestihl. Člověk musí i jíst nebo se bavit s přáteli, protože i o tom festival je. Potkávat fajn lidi a vychutnávat si festival jako takový. Letošní Brutal Assault se opět povedl. Pořád má skvělou atmosféru a jde vidět, že organizátoři na něm pořád pracují. Ne vše se povedlo, jako elektronické čipy, ale to se snad na příští rok vypiluje, aby nebyly takové fronty. Jinak však nemám, co bych vytkl. Tenhle festival je prostě velký metalový svátek a doporučuji ho každému navštívit.

Supermartonátor             


Foto: Black Nikko


Vydáno: 20.08.2016
Přečteno: 1663x
počet příspěvků: 2

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
To mám na...22. 08. 2016 15:56 Supermartonátor
V sobotu byli...22. 08. 2016 15:40 Rainmaker


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.19162 sekund.