22.02.2018
ENUFF Z`NUFF
Vůdčí postava kapely, basista a dnes už i zpěvák Chip ..více

22.02.2018
TRAITOR
Němečtí thrashmetalisté vydali v lednu prostřednictvím ..více

22.02.2018
ATHEIST
Propagátoři technického death metalu z Floridy se přece ..více

20.02.2018
FOREIGNER
Stále ještě probíhající oslavy čtyřiceti let od ..více

20.02.2018
L.A. GUNS
Návrat bubeníka Stevea Rileyho do kapely, o němž se v ..více

20.02.2018
AMERICAN TEARS
Zpěvák a multiinstrumetalista Mark Mangold se po smrti ..více


SLAUGHTER - Revolution
to Venca Votruba: Díky. :-) ..

SLAUGHTER - Back To Reality
Pro doplnění desku zdobí dokonale tragický oba ..

CHILDREN OF BODOM - Halo Of Blood
Áno návrat do starších časov,podľa mňa si t ..

SLAUGHTER - Revolution
Je možné, že to mé dílo bylo, trošku jste m ..

SLAUGHTER - Revolution
nejsi blázen, prý skutečně zmizela, tvrdí Ven ..

VISIONS OF ATLANTIS - The Deep & The Dark
Tak to jsem zvědav, protože poslední ep se znov ..

SLAUGHTER - Revolution
Určitě zmizela. Přeci nejsem blázen. Byl pod n ..

SLAUGHTER - Revolution
Vzhledem k tomu, že "Dole v dole" vyšlo v době, ..

SLAUGHTER - Revolution
Recenzi na desku Dole v dole jsem tu kdysi četl. ..

SLAUGHTER - Revolution
Snad jsem to nebyl já? :-) I když na druhou stra ..
Za poslední měsíc:
SEBASTIEN - Act Of Creation
1872x

RAMCHAT - Nepočaria!
1085x

SAXON - Thunderbolt
1060x

Andy MONS (SEBASTIEN) - Bylo pro nás velkou výzvou zajistit si ve vlastní režii skládání, aranže, texty, nahrávání, produkci, mix i mastering alba
990x

CHILDREN OF BODOM - Follow The Reaper
781x

DOGA - Hard werk
771x26.02.2018
MARCO MENDOZA BAND, PETR HENYCH & G-BOD..
Klub Vagon, pasáž Metro, Národní 25, začátek od:21:00, vstupné: 350,-

16.03.2018
TERRESTRIAL CHAOS, DYSANCHELY, ANIMAL HATE, NARCHOST..
Praha - Modrá Vopice, začátek od:19:30, vstupné: 100,-

16.03.2018
ZNOUZECTNOST, BOD VARU...
Velké Meziříčí - Depo Klub, začátek od:20:00, vstupné: 150článků celkem: 6155
recenzí: 4977
reportů: 517
rozhovorů: 344

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

České kapely.cz - Nabízej a nakupuj českou hudbu


Brutal Assault - 10.8.-13.8.2016, pevnost Josefov (4/4)

Čtvrtý den:
Poslední den festivalu odstartovali už v půl jedenácté tuzemští death metalisté Keep On Rotting a byl to budíček, jak se patří. Ostrá hudba, ostrý zvuk a hlas zpěvačky Daniely byl také řádně nabroušený. Její projev na pódiu byl živelný a divoký. Kapele to hrálo skvěle a kdo má rád opravdu brutální death metal s modernějším cítěním, měl by je zkusit. Jedna z top kapel žánru na festivalu. Hypno5e byli opravdu hypnotičtí. Jejich styl by se dal označit jako alternativní metal, protože hráli zvláštní kombinaci moderního metalu s řevem a post-rockovými plochami, ve kterých se stávali velmi jemnými. Občas zněli příbuzně s Katatonií a za moment se přeměnili v metalcoreovou bestii.

Eagle:
Po druhé hodině konečně vysvitlo více slunce a začali hrát Ektomorf. Charismatický zpěvák Zoli začal do fanoušků chrlit jednu pecku za druhou a i když tuhle bandu známe spíše z klubů, na otevřeném prostoru si určitě „maďarská Sepultura“ ostudu neudělala. Koneckonců ji letos v České republice ještě párkrát potkáme.

Téměř každý rok je na Brutalu alespoň jedna rap metalová parta. Letos jí byli Stuck Mojo. Tihle veteráni, hrající už přes dvacet let, přijeli s novým basákem a zpěvákem. Tomu šlo rapování dobře a kapela ho doprovázela šlapavou rytmikou a groove riffy. V závěru došlo i na legrácky, když se kapela ohlásila jako ZZ Top. Fanoušci na to zareagovali a tak místo pravého jména kapely skandovali právě ZZ Top. Zvědavý jsem byl na německou thrash metalovou legendu Holy Moses, v jejímž čele stojí veteránka ženského extrémního zpěvu Sabina Classen. A přiznávám, že hlavně díky ní se mi koncert nelíbil. Její vokál byl nesrozumitelný a nepříjemný. Hudebně pak Holy Moses sypali do lidí kvalitní thrash/death a podle pořádného kotle se líbili.

Eagle:
Těsně před půl šestou začali svůj set Eskimo Callboy, stále populárnější německá kapela hrající electronicore. Bizarní zjev, duo zpěváků a disco/techno vsuvky si užívala především mladší sorta posluchačů. Zbytek jen nevěřícně koukal, co se na tom pódiu odehrává. Kapela si samozřejmě byla vědoma svého postavení vůči ostatním, a tak nabídla to nejtvrdší ze svého repertoáru („Voodoo Circus“) a zároveň stačila zpropagovat své poslední album „Crystals“. Bohužel se naplnily mé obavy ohledně čistých vokálů. Sushi se sice snažil, seč mohl, ale častou faleš a zpěv pod tónem zamaskovat nedokázal. Vše pak doháněla instrumentální složka podpořená samply a naopak perfektními growly. Pig squealy pak byly naprosto luxusní záležitostí a běhal z nich mráz po zádech. Jako bizár a podvečerní oddechovka Eskima zafungovali. Velká míra zklamání ze zpěvu však převládá.

Insomnium už jsou velkou kapelou, což dokládalo ohromné množství lidí, kteří přišli na jejich show. Melodičtí death metalisté z Finska hráli především skladby ve středním tempu a sem tam až zavanula doom metalová atmosféra. Jindy se zase zdáli především díky šikovným kytarovým sólům až prog metaloví. Škoda nepříliš výrazného vokálu, který mě od dalšího poslechu této kapely odrazuje a brzy jejich set, alespoň pro mě, ztratil šťávu. To jejich krajané z Finska, to byla jiná energie. Moonsorrow přinesli na Brutal svůj pohanský black metal a i když si libují převážně ve veledlouhých skladbách, dokázali být nesmírně zábavní a energičtí. Přispíval k tomu i velmi pěkný zvuk a samotný výkon kapely. Především vokály zněly perfektně. Ať už ty extrémní nebo čisté. Rovněž sborové zpěvy se poslouchaly jedna radost. Jejich necelá hodinka utekla jako nic. A to platí i pro celý festival.

Možná teď budete nadávat, proč sakra nepíšu o Behemoth, Destruction nebo proč jsem minul Satyricon, Immolation nebo Abbatha. Jenže po Moonsorrow jsem již odjížděl a v předchozích dnech jsem prostě více kapel nestihl. Člověk musí i jíst nebo se bavit s přáteli, protože i o tom festival je. Potkávat fajn lidi a vychutnávat si festival jako takový. Letošní Brutal Assault se opět povedl. Pořád má skvělou atmosféru a jde vidět, že organizátoři na něm pořád pracují. Ne vše se povedlo, jako elektronické čipy, ale to se snad na příští rok vypiluje, aby nebyly takové fronty. Jinak však nemám, co bych vytkl. Tenhle festival je prostě velký metalový svátek a doporučuji ho každému navštívit.

Supermartonátor             


Foto: Black Nikko


Vydáno: 20.08.2016
Přečteno: 1492x
počet příspěvků: 2

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
To mám na...22. 08. 2016 15:56 Supermartonátor
V sobotu byli...22. 08. 2016 15:40 Rainmaker


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.26022 sekund.