24.03.2018
LEE AARON
Kanadská zpěvačka, svého času nazývaná Metal Queen ..více

24.03.2018
THE BEATLES
Stejně jako jeho spoluhráč Paul McCartney, je od ..více

24.03.2018
MISERY LOVES CO.
Kdysi vlivní industriálně metaloví Švédové to se ..více

24.03.2018
BAD WOLVES
Hvězdný metalcorový projekt, který se skládá ze ..více

24.03.2018
CO-OP
Hardrockeři z amerického Phoenixu, které vede syn ..více

23.03.2018
LAMB OF GOD
Pod svým původním názvem Burn The Priest vydají tito ..více


BON JOVI - New Jersey
Předně, díky za tyto díly!! Na přelomu 80. a ..

VOODOO CIRCLE - Raised On Rock
desky a můj letošní favorit. Pro mě o půl bod ..

PRIMAL FEAR - Black Sun
S tímto albem to mám jak s Jaws. Chtělo by to v ..

BON JOVI - New Jersey
Jen trochu Savu doplním, co se týče Blaze Of Gl ..

VOODOO CIRCLE - Raised On Rock
Kvůli Herbiemu určitě zkusím. Jeho hlas je jak ..

BON JOVI - New Jersey
to Franta: nech se překvapit ;-), btw, tu desku n ..

BON JOVI - New Jersey
Jersey mam rád.Napišete i blaze of glory? Bonjov ..

BON JOVI - New Jersey
Mám to taky tak :-) ..

PRIMAL FEAR - Black Sun
Velmi dobré album, které trpí tím, že přišl ..

PRIMAL FEAR - Black Sun
Výborná deska. Je tam sice pár slabších věc ..
Za poslední měsíc:
JUDAS PRIEST - Firepower
2171x

SYMPHONIC METAL NIGHT 2018 (SERENITY, VISIONS OF ATLANTIS, SLEEPING ROMANCE, EVENMORE) - 21.2.2018, Praha, Nová Chmelnice
1410x

JUDAS PRIEST - Od Painkiller k Firepower: Jízda na horské dráze
1205x

BON JOVI - Bon Jovi
1023x

PRIMAL FEAR - Primal Fear
930x

REACH - The Great Divine
795x24.03.2018
Mass Cremation Fest vol:2 ULVEGR-Black Metal (UA), KZOHH-Black Metal (UA), NAPA..
Plzeň-Klub Parlament., začátek od:19:00, vstupné: 200 Kč

29.03.2018
ZÁVIŠ, ILLNESS, ŽIRAFIČKA...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

30.03.2018
NOCTEM (Spa)-Death/Bla ck, DYSANGELIUM-Dea th Metal, 1000BOMBS-Thras h Metal...
Plzeň-Klub Parlament., začátek od:19:00, vstupné: 200 Kččlánků celkem: 6214
recenzí: 5030
reportů: 518
rozhovorů: 346

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax

České kapely.cz - Nabízej a nakupuj českou hudbu


Dizzy REED - Rock N`Roll Ain`t Easy

Dnes čtyřiapadesátiletý Dizzy Reed bude asi navždy blahořečit ten den na začátku roku 1990, kdy zavolal svému známému Axlu Roseovi, s tím, že je úplně na mizině, že se musí vystěhovat z bytu a nebude proto k zastižení. Rose si totiž pohrával s myšlenkou obohatit tehdy ještě neurvalou hudbu prvotních Guns N`Roses klávesami a Reed byl ten člověk, jehož hra k ostatním Pistolníkům precizně seděla. Lídr GN`R ihned zalarmoval manažera kapely, aby Reeda okamžitě zajistil a o pár dnů později už tento prakticky bezdomovec hrál v jedné z největších a taky nejbohatších kapel světa. Té zůstal věrný i v těžkých dobách, kdy se naprosto v troskách vrátila z mamutího turné „Use Your Illusion World Tour“ a ostatní členové postupně od despotického Rose utekli. Reed vydržel. Proto také při faktickém zmrtvýchvstaní původních GN`R v roce 2016 je znovu u toho. Opět jezdí po největších stadionech světa a fanouškům předvádí, proč byl tehdy na prahu devadesátých let tak důležitým členem pro tvorbu slavných alb „Use Your Illusion“. Nesložil sice pro ně ani notu, ale bez jeho hry si je člověk těžko dokáže představit.

Reed byl vždycky muž v pozadí Axla Rose (a samozřejmě Slashe, Duffa McKagana a dalších…) a během let už asi nikdo nepočítal s tím, že by mohl mít jiné ambice než slavnějším kolegům jistit záda. Ano, byl součástí superprojektu The Dead Daisies, který ale nakonec kvůli turné „Not In This Lifetime“ opustil. Chvilkově se mihl u losangeleských streetrockových Johnny Crash, ale pupeční šňůra s GN`R byla vždy silná natolik, že se sólovým debutem přichází až po třiceti letech působení na scéně. A více než dvacet let poté, co se do podobných projektů pustili jeho spoluhráči Izzy Stradlin, Slash, Duff McKagan a Gilby Clarke. Tyto aktivity je dřív nebo později stály místo u GN`R (pardon, Stradlin odešel ještě před vstupem na sólovou dráhu). Reed nenatočil nic, takže vytrval a neupadl v nemilost. Dnes už je situace pochopitelně úplně jiná…

Jak by mohla znít sólová tvorba Dizzyho Reeda? Stylově se čekalo, že bude tak trochu spjata s Guns N`Roses, ale přece jen dodnes Reed světu nepředvedl nic ze svého skladatelského umu, takže „Rock N`Roll Ain`t Easy“ je v tomto ohledu trochu krok do neznáma. Když ovšem spolu s Reedem na desce začali pracovat předák Black Star Riders Ricky Warwick (ex-The Almighty) a letitý spolupracovník Guns N`Roses Del James, bylo jasné, že se nebude jednat o žádnou špatnou desku. Právě trojice Reed, Warwick a James je pro vyznění „Rock N`Roll Ain`t Easy“ pravděpodobně nejdůležitější. Své si samozřejmě odehrála i bytelná rytmika Mike Duda a Mike Dupke, kteří spolu léta hráli ve W.A.S.P., ovšem nejdůležitější jsou právě výše zmínění muzikanti, kteří prakticky dali celou desku dohromady.

Stylově i výrazem má „Rock N`Roll Ain`t Easy“ ke Guns N`Roses blízko, i když je s podivem, že nikdo (kromě kytaristy Richarda Fortuse) z GN`R se na tomto počinu nepodílel. A to ani Axl Rose, jehož účast se tak trochu očekávala. Celé album si totiž Reed nazpíval sám a to je možná největší překvapení desky. Na vystoupeních hodně upozaďovaný Reedův hlas zní výborně, mladě a svěže. Pravda, své kvality prokázal už jako člen Hookers N`Blow, ovšem to byla dávná osmdesátá léta. Dnes už je Reed úplně někde jinde, nechybí mu nadhled, zkušenosti a nakonec ani ty dobré nápady.

Pokud bychom „Rock N`Roll Ain`t Easy“ měli přirovnat k sólovým deskám jeho (ex)kolegů, nutně by se muselo mluvit o albech Izzyho Stradlina a Gilbyho Clarkea. Reedova tvorba je ale přece jen hardrockovější a má blíž ke GN`R z jejich nejslavnější éry než sólové počiny obou zmíněných kytaristů. Ne, nečekejte druhé „Appetite For Destruction“ ani „Use Your Illusion“. Čekejte mistrovsky sehranou, velice příjemnou hardrockovou desku, která ukáže všechny zúčastněné muzikanty, nejvíce pak Reeda samotného, jako ostřílené borce, kteří ví, která bije a umí své know how řádně zúročit.

To je slyšet hned z pilotního singlu „This Don`t Look Like Vegas“, který sice posluchače vtáhne do hry, ale neodkryje všechny karty. Kupodivu v případě této skladby se jedná o jednu z těch horších kompozic, když ji potom naprosto převálcují skvostné věci jako „Fragile Water“, dvě zpunkovatělé hitovky „Dirty Bomb“ a „Mystery In Exile“ a závěrečná, stonesovským rokenrolem načichlá titulní věc s výtečným saxofonovým sólem. Právě v těchto jmenovaných je Reed nejsilnější, ovšem ne jen zdaleka v nich. V podstatě kromě trochu chaotické „Cheers 2 R Oblivion“ se jedná o vzácně vyrovnanou kolekci, která si najde cestu k mnoha fandům Guns N`Roses. Nemůže jim sice nahradit nové, dlouho očekávané album (bůhví jestli vůbec vyjde), které Reeda představí opět po boku pánů Rose, Slashe a McKagana a dalších, ale dokáže to věčné čekání velmi, velmi příjemně ukrátit.

Pepsi Stone             


FB DIZZY REED

Seznam skladeb:
01. This Don`t Look Like Vegas
02. Mother Theresa
03. Cheers 2 R Oblivion
04. Fragile Water
05. Dirty Bomb
06. Mystery In Exile
07. I Celebrate
08. Understanding
09. Crestfallen
10. Forgotten Cases
11. Reparations
12. Rock N`Roll Ain`t Easy

Sestava:
Dizzy Reed - zpěv, klávesy
Rick Warwick - kytara
Del James - kytara
Richard Fortus - kytara
Mayuko Okai - kytara
Mike Duda - baskytara
Mike Dupke - bicí

Rok vydání: 2018
Čas: 54:43
Label: Golden Robot Records
Země: USA
Žánr: hard rock

Diskografie:
2018 - Rock N`Roll Ain`t Easy

Foto: archiv kapely


Vydáno: 14.03.2018
Přečteno: 522x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.13681 sekund.