20.08.2018
STEEL ATTACK
Návrat švédských melodiků byl dlouho v oblasti ..více

20.08.2018
WARBRINGER
Americká thrashová úderka vydala singl "Power ..více

19.08.2018
U.D.O.
Nové album německé kapely, v jejímž čele stojí ..více

19.08.2018
MOTOR SISTER
Superskupina, za kterou stojí Scott Ian z Anthrax a ve ..více

19.08.2018
LYNCH MOB
Kytarista George Lynch se i přes řadu dalších projektů, ..více

19.08.2018
SKULL FIST
Heavymetalová parta z kanadského Ontaria se ohlásí s ..více


Ozzy OSBOURNE - Diary Of A Madman
Obavám se, že na rozdíl od celkem podrobné fot ..

HALESTORM - Vicious
Halestorm a prumerni muzikanti? no to snad ne jez ..

HALESTORM - Vicious
Každý má nárok na svůj názor(zatím,n ež se ..

Ozzy OSBOURNE - The Ultimate Sin
Asi druhá nej Madmanova deska. Více hitovvějš ..

Ozzy OSBOURNE - The Ultimate Sin
Mě třeba No more moc neba, přijde mi až moc ko ..

Ozzy OSBOURNE - The Ultimate Sin
Blizzard of Ozz a No more tears nej... Ozzyho foš ..

GALLOGLASS - Heavenseeker
dvě fošny, ale jedna lepší druhé. škoda že ..

Ozzy OSBOURNE - The Ultimate Sin
Co dodat vždycky se najde někdo komu se nebude l ..

Ozzy OSBOURNE - The Ultimate Sin
Taky mi to hodnocení přijde mimo, po No More Tea ..

Ozzy OSBOURNE - The Ultimate Sin
Killer of Giants je nejlepší Ozzyho píseň 80. ..
Za poslední měsíc:
THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA - Sometimes The World Ain`t Enough
1122x

Ozzy OSBOURNE - Blizzard Of Ozz
1083x

DERDIAN - DNA
991x

DIONYSUS - Sign Of Truth
983x

WALDA GANG - Je tu léto
976x

Ozzy OSBOURNE - Bark At The Moon
958x26.08.2018
THE BROADCAST (USA), ŠPINAVÍ LÚZŘI..
Praha, Klub Vagon, začátek od:21:00, vstupné: 299,-

31.08.2018
S.D.I.(Germany) , MAGOTH(Germany) , PANYCHIDA, SORATH, 1000 BOMBS, INNERSPHERE...
Plzeň-Kalikovský mlýn, začátek od:17:00, vstupné:

16.09.2018
THE POODLES (SWE) & 2 special guests..
PRAHA - Nová Chmelnice, začátek od:20:00, vstupné: 450,-článků celkem: 6478
recenzí: 5264
reportů: 529
rozhovorů: 356

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Jirka SLEZÁK, Radek HAJNOVIČ (KODIAK) - Pokud víš o nějaké zpěvačce nebo zpěvákovi … dej nám echo

Škoda, že s hradeckými Kodiak jsme nestihli udělat rozhovor o nějaký ten pátek dřív. Ještě v době, kdy Kodiak vstupovali do Metalparády, bylo vše v řádku a na svém místě, v momentě, kdy dosáhli na prvenství, však již kapela byla bez zpěvačky. A jak je z následujících slov bicmena Jirky Slezáka a basáka Radka Hajnoviče zjevné, aktuální situace s dalšími plány Kodiak docela zamávala. Takže víte-li o někom, kdo by měl v krvi heavík a měl chuť si v kůži Kodiaka zařvat do mikrofonu, dejte klukům vědět.

Vzhledem k tomu, že se na vašich stránkách nedávno objevilo sdělení, týkající se personálních změn v kapele, nelze začít jinak, než otázkou, jak se vyvíjí hledání nového zpěváka či zpěvačky a jaká je aktuální situace v kapele.
Situace v kapele je taková, že hledáme novou zpěvačku nebo zpěváka, což je priorita č.1. Hledání se však nijak pozitivně nevyvíjí, jelikož „nejsou lidi“, kteří by byli pro heavy metal zapálení. Dále s námi začal zkoušet mladý a nadějný kytarista Dominik Bukovský, jakožto alternace za Aleše Roubala, jelikož Aleš se věnuje ještě jiným projektům.

Poprosím tě také o představení kapely Kodiak, jejich současných, členů a historie. Který moment z toho, co jste spolu dosud prožili, považuješ za nejdůležitější?
Současní členové kapely jsou : bicí – Jirka Slezák, kytaristi – Slávek Bleha, Aleš Roubal a Dominik Bukovský, basa – Radek Hajnovič. Kodiak vznikl na podzim v roce 2010, jako vyloženě zábavová kapela se dvěma zpěváky – Vlaďkou Pecúchovou a Petrem Slezákem. Hráli jsme jen tak pro zábavu rozmanité skladby od rock´n´rollu po heavy metal a v repertoáru jsme měli velmi známé, ale na české poměry málo hrané písničky. Chtěli jsme si zahrát skladby od těch kapel, které jsme celý život znali, poslouchali je a byli jsme a stále jsme jejich fanoušci. Asi zásadní moment byl, když do kapely přišel kytarista Aleš Roubal (dříve Agony Conscience,Distorze) a zpěvačka Klára Pretorová. S nimi jsme se začali posouvat na jinou úroveň a začali jsme dělat i vlastní skladby. Ačkoliv někteří z nás již před nějakými dvaceti lety hráli a dělali vlastní tvorbu (bicí, basa -Undertakers posléze Atrocious Crimes), nikdy nás nenapadlo, že dostaneme chuť znovu dělat vlastní věci.

Pominu-li aktuální situaci se sestavou, Kodiak hrají od svého založení v poměrně stálém složení. Jak se vám daří udržet sestavu bez personálních změn, co je tím hlavním „lepidlem“, které spojuje vaši kapelu?
Jádro kapely a její zakladatelé jsou Jirka Slezák, Radek Hajnovič a Slávek Bleha. Mezi námi panuje určité souznění, cit pro muziku a pochopení.

V roce 2017 se mluvilo o chystaném nahrávání alba „Upírka“, dokonce se vloni objevila i upoutávka na album, ale přiznám se, že jsem marně hledal zmínku o jeho finální realizaci. Jak to tedy s albem vlastně dopadlo, či vypadá? A jak bude mít současná situace v kapele vliv na jeho případnou realizaci, případně na další tvorbu kapely?
Ano, v roce 2017 jsme začali nahrávat album, ale nepodařilo se nám jej zatím dotáhnout do konce. Času na toto máme všichni velmi málo, jelikož jsme pracovně hodně vytížení. Rádi bychom jej uvedli do života, skladby na něj samozřejmě máme, ale navíc teď bojujeme i s odchodem zpěvačky. Realizace se tedy bohužel odkládá, než najdeme nový hlas. Jinak dál zkoušíme a snažíme se skládat nové věci.

Kodiak hrají vlastní i převzaté skladby, jaký je jejich poměr, který skladbám dáváte přednost, vlastním nebo převzatým?
Postupem času a díky možnostem jsme složili několik svých věcí a zakomponovali jsme je do playlistu mezi převzaté. Začali jsme hrát na způsob koncertu a sledujeme, že to má pozitivní ohlasy. Z těch převzatých jsme zachovali jen ty opravdu velmi známé hity a poměr mezi vlastními skladbami a převzatými je takřka půl na půl. Postupem času se chceme však víc orientovat na vlastní tvorbu.

Jak bys charakterizoval hudbu, kterou s Kodiak tvoříte, co bys doporučil jako váš zatím nejpovedenější kus? Které kapely jsou tvému hudebnímu cítění blízké?
Hudbu, kterou nyní tvoříme, bych jednoduše popsal jako heavy metal. Snažíme se o melodické linie a harmonie s českými texty, a aby to znělo svižně a hutně. Díky vyrovnanosti kytaristů se postupně můžeme pouštět do rozmanitějších pasáží a progrese. Jako zatím nejpovedenější skladbu hodnotím „Kometu“. Členitá věc se změnami tempa, rozdvojení kytar, arpeggio, dvojí styl zpěvu a text s více výklady sdělení. Kapely, které máme rádi, jsou např. Iron Maiden, AC/DC, Judas Priest, Metallica, Arch Enemy, Bolt Thrower, Testament, prostě všechno co smrdí metalem.

Jak jste na tom s živým koncertováním, kde je možné vás v dohledné době vidět? Vedete si nějakou statistiku ohledně koncertů, kolik jich máte za sebou a který považuješ za nejvydařenější?
Vzhledem k situaci, že jsme momentálně bez zpěvu, tak v dohledné době žádný koncert nechystáme. Vše se odvíjí od úspěšného nalezení nového hlasu. Kde všude a kdy jsme hráli, máme zaznamenáno na našich stránkách a na FB. Kolik jich bylo….z hlavy teď nedám. Za nejvydařenější koncerty považujeme akce v Pekelných dolech a v Hradci Králové - hradecká V8. Úžasná atmosféra a skvělý zvuk.

Jak bude Kodiak prožívat festivalovou sezónu, máš rád festivaly ať už jako fanoušek nebo jako muzikant?
Na pár festivalech jsme také vystupovali, např. na Naděje fest v Trutnově ale v letošním roce vzhledem k absenci zpěvu nemáme tu možnost. Takže letos festivaly jen jako fanoušci. Samozřejmě máme koncerty a festivaly rádi, a pokud to čas dovolí, tak jezdíme.

V současné době je hodně populární prezentace formou videoklipu, uvažujete o tom, že byste se do něčeho podobného pustili? Pokud ano, ke které vaší skladbě bys rád pořídil pohyblivé obrázky?
O videoklipu uvažujeme od první chvíle, kdy jsme začali nahrávat „Upírku“. Bez toho se dnes v podstatě nikdo neobejde. Scénář a veškerou vizualizaci jsme již dávali do kupy. Odchodem zpěvačky je to však neaktuální.

Jaké máš s Kodiak ambice? Co si z nich dosud naplnil, jaké představy tě opustily a jaké naopak přibyly?
S kapelou bychom rádi dotočili album, stvořili klip a samozřejmě bychom rádi koncertovali a dostali se na nějaká velká a významná pódia. Vše se ale momentálně nachází na mrtvém bodě, dokud nebudeme mít zpěv.

A teď už jen závěrečný prostor pro to, co bys rád řekl, aniž bych se tě na to zeptal.
Závěrem bych řekl, pokud víš o nějaké zpěvačce nebo zpěvákovi … dej nám echo.

Savapip             


FB KODIAK

Foto: archiv kapely


Vydáno: 29.07.2018
Přečteno: 320x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2018     RSS - články

stránka byla načtena za 0.1441 sekund.