Marty FRIEDMAN - Drama
...a připomenutí, rád si novinku poslechnu. Za mě...

ANETTE OLZON - Rapture
Když stála Anette Olzon za mikrofonem...

ROTTING CHRIST - Pro Xristou
Jsem spíš na blackmetalové Rotting, mám rád i...

MOTORBAND - 007
Spajk: Jaképak hledání problému? Jaký problém je...

MOTORBAND - 007
A co je na tom? Tohle není web, kde jsou nějaká...

MOTORBAND - 007
Víš proč nemá spousta hudebníků rádo...

MOTORBAND - 007
Odosobněné recenze by jistě skvěle zvládla umělá...

Lenny KRAVITZ - Blue Electric Light
Skvělá deska. Nedejte na recenzi. Jdu do...

MOTORBAND - 007
To je tupej alibismus jak z bulváru, Pepsi. Stačí...

MOTORBAND - 007
Nedá mi to, abych se alespoň stručně nevyjádřil....
Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax
4TH DIMENSION - The White Path To Rebirth

Člověk i kdyby chtěl, tak nespočítá, kolik nadějných debutových desek pohřbí špatný zvuk a bohužel velmi často i špatný zpěv. Co je toho příčinou? Nedočkavost vyjít se svým materiálem i přes nevalné finanční zázemí, které by mělo zajistit poslouchatelný sound? Prachbídná sebereflexe muzikantů, kteří nedokážou rozpoznat, že jim pěvecká složka kazí jinak kvalitní skladby? Kdo ví, v každém případě je nesmírně úlevný pocit, když najdeme někoho, kdo je schopný se obou minel vyvarovat. Pakliže se navíc jedná o muziku, která svým melodickým klenutím kopíruje meandry vašeho krevního řečiště, je to radost dvojnásobná. Jako v případě Italů 4TH DIMENSION a jejich letošního debutu „The White Path Of Rebirth“.

Tady máme zvuk perfektní (postaral se o to Alessio Lucatti, neboli klávesák VISION DIVINE), a ještě lépe je na tom zpěv. Ten vyluzuje borec jménem Andrea Bicego a je neuvěřitelné, jak širokým rozsahem a vyzrálou kvalitou oplývá jeho volátko. Poslouchat jeho procítěné pěvecké linky je zkrátka a jednoduše slast, která k výslednému hodnocení přispívá (nebo spíš přizpívává) minimálně jedním plným bodem! No a tuto rozkoš přímo úměrně doplňuje sféra kompoziční, která spadá pod škatulku melodický symfo/power metal, a přestože jde teprve o první album kapely, kvalitativně se řadí hned mezi nejužší špičku zmíněného žánru.

Prostě se nechce věřit, že takto vymakaný počin může být produktem začínající skupiny, a tak člověk v dostupných materiálech mermomocí hledá některá profláklá jména (minimálně z) italské scény. Kdepak, jediným známým interpretem je Fabio Lione, který je zde ovšem „pouze“ v hostující pozici (skladba „A New Dimension“). Co naplat, je zkrátka evidentní, že máme co dočinění s horkým adeptem na Debut roku.

Výrazově zůstává „Čtvrtá dimenze“ věrná domácí scéně a kapelám jako LABYRINTH, SECRET SPHERE či již zmíněným VISION DIVINE. To znamená výrazné melodie „dýňového“ typu s lehkým progresivním vlivem a na první poslech subtilní, o to však důraznější symfonická podpora. Ještě lépe obsah desky „The White Path Of Rebirth“ vystihne pojem, kterým někdo trefně ocejchoval podobnou muziku. Je to FLOWER metal, tedy přesný opak „nabejčených“ power metalových spolků, jakými jsou ACCEPT, BRAINSTORM, VICIOUS RUMORS a podobně (jinak nic proti nim). Zde je to hlavně o optimismu a pozitivitě (viz samotný název desky). Kdo je takto naladěn, nechť prosím s poslechem už neotálí ani vteřinu, protože tohle je opravdu učiněná paráda!

Petr Štěpnička             


4thdimension@Official

YouTube vzorek

Seznam skladeb:
1. The Sun in My Life
2. Consigned to the Wind
3. Goldeneyes
4. Sworn to the Flame
5. Everlasting
6. A New Dimension
7. Winter's Gone
8. Labyrinth of Glass
9. Angel's Call
10. Landscapes

Sestava:
Andrea Bicego - zpěv
Talete Fusaro - klávesy
Stefano Pinaroli - baskytara
Massimiliano Forte - bicí
Michele Segafredo - kytara

Rok vydání: 2011
Čas: 53:03
Produkce: Alessio Lucatti
Label: CRASH & BURN RECORDS
Země: Itálie
Žánr: melodický symfo/power/speed metal

Diskografie:
2011 - The White Path To Rebirth


Vydáno: 12.06.2011
Přečteno: 5557x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2024     RSS - články

stránka byla načtena za 0.14931 sekund.