20.06.2021
MARKED AS AN ENEMY
MARKED AS AN ENEMY po vydání EP "Fire Find Me", dvou ..více

20.06.2021
JUST WÄR
JUST WÄR se po vynucené covidové pauze vrací na ..více

20.06.2021
TORTHARRY
Tuzemští TORTHARRY se po třech letech hlásí s novou ..více

18.06.2021
MEGADETH
Dusná atmosféra kolem vyhazovu basisty Davida Ellefsona ..více

18.06.2021
FOO FIGHTERS
Parta Davea Grohla připravila pro své fanoušky dárek v ..více

18.06.2021
JINJER
Ukrajinské hvězdy současného metalcoru si 27. srpna ..více


HELLOWEEN - Helloween
...Chroustovo nadšení. Schválně jsem ještě n ..

HELLOWEEN - Helloween
Jsem maximálně spokojen, celkem všechno na albu ..

HELLOWEEN - Helloween
We Are Real na albu je - pokud si koupíš jeho ja ..

HELLOWEEN - Helloween
Album bez slabiny, vlastne jednu má a to zvuková ..

HELLOWEEN - Helloween
Súhlas s recenziami.Ško da, možno im pri skladan ..

EDU FALASCHI - Vera Cruz
album, Edu patří mezi mé oblíbené pěvce a p ..

František Ringo ČECH - Jiří SCHELINGER - Hrrr na ně...
Bomba fošna!Když jsem byl malý, moje teta měla ..

František Ringo ČECH - Jiří SCHELINGER - Hrrr na ně...
záležitost, plna palba ... 10/10 ..

František Ringo ČECH - Jiří SCHELINGER - Hrrr na ně...
Tady asi není co řešit - prostě klenot! ..

DARK TRANQUILLITY - Haven
Tak 10/10 ani náhodou, sice dobrá deska před v ..
Za poslední měsíc:
ARTILLERY - X
2376x

URIAH HEEP - High And Mighty
2148x

Gary MOORE - How Blue Can You Get
1525x

Robin McAULEY - Standing On The Edge
1409x

FLOTSAM AND JETSAM - Blood In The Water
1038x

SKUPINA FRANTIŠKA RINGO ČECHA - Báječní muži
994x

článků celkem: 8432
recenzí: 6945
reportů: 573
rozhovorů: 498

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Chez KANE - Chez Kane

Mladá britská zpěvačka Chez Kane zatím neměla moc na čem stavět, její stopa na rockovém poli byla dosud jen nevýrazná, což se ale mění a to v její prospěch. Chez, která dosud byla členkou sesterského tria Kane`d, se rozhodla vystoupit ze stínu své kapely a zkusit štěstí na vlastní pěst. Už její atraktivní vzhled jí zaručoval, že by se její kroky mohly setkat s pozorností veřejnosti a proto i vydavatelská firma Frontiers Music zacítila příležitost a nabídla této Angličance smlouvu, jejíž výsledkem je bezejmenné debutové album. To hned po vydání vzbudilo docela velký ohlas, protože jen málokdo by čekalo od umělkyně, které nebylo ještě ani třicet let, hudbu tak stylově překvapivou, tolik orientovanou na komerčněji znějící hard rock osmdesátých let. Krok je to možná trochu překvapivý, ale rozhodně správný.

„Narodila jsem se v devadesátých letech, ale vždycky jsem měla velkou slabost pro rockový styl osmdesátých let,“ vysvětlila zvuk své debutové desky Chez, která na ní spolupracovala s frontmanem švédských hairmetalistů Crazy Lixx Dannym Rexonem. Jeho jméno (vzhledem k tomu, že Crazy Lixx patří k tomu nejlepšímu, co současná hairmetalová scéna nabízí) je zárukou kvality. Rexon, původně avizovaný jen jako producent, nakonec nahrál všechny nástroje a podílel se i na masteringu, což ale neznamená, že by pod hlavičkou Chez Kane vytvořil další album své domovské kapely. S tou má sice tato deska stylově mnoho společného, ale pokud bychom se vrátili do minulosti, lze najít určitou paralelu z osmdesátých let, a to konkrétně u kapel Poison a Vixen. Členové Poison se podíleli i na debutovém albu Vixen, které mělo být ženskou odpovědí na jejich úspěch a na této paralele lze jasně demonstrovat rozdílnost mezi Chez Kane a Crazy Lixx. Zjednodušeně lze říct, že tahle deska je ženskou odpovědí na severské hvězdy současného hair metalu.

Odkaz Vixen a jejich dvou alb rezonuje albem Chez Kane pravděpodobně nejsilněji. Parta kolem Janet Gardner a Roxy Petrucci byla přece jen o ždibec tvrdší (hlavně na desce „Rev It Up“), ale práce s melodiemi, celkový zvuk a koneckonců i zpěv samotné Chez je k této kapele osmdesátých let docela blízko. Nejde však o žádnou kopírku, tohle album je docela osobitým a především hitovým dílem, přestože se hodně obrací do osmdesátých let. Rezonují na něm vlivy Bon Jovi, Foreigner, Heart (v jejich popmetalových dobách let 1985 až 1990) a samozřejmě zmíněných Vixen. Hlas Chez je pak velice sympatickým mixem Janet Gardner (Vixen), Ann Wilson (Heart) a Lity Ford, přičemž se zbytečně necpe do výrazu ani jedné ze zmíněných vokalistek. Devizou rovněž je, že se svým „nástrojem“ umí výborně zacházet a vyvaruje se zbytečných přešlapů, které by se pravděpodobně na debutovém albu i mírně tolerovaly.

Co je ovšem na této desce nejsilnější, to jsou skladby jako takové. Je z nich cítit nadhled i Rexonův vliv zkušeného skladatele, ale i cit samotné Chez pro melodii a stavbu kompozice. Ty nese kupředu lehkost i líbivost, ale zároveň se vyhýbají pocitu podlézavosti. Nejsou nijak hardrockově zatížené, dominují jim neagresivní kytary, jemné, ač důležité vstupy kláves a pestré pěvecké rejstříky. Navíc desetiskladbová kolekce je velice vyrovnaná a její těžiště leží u jasných hitovek „Too Late For Love“, „Dead End Street“, „Rocket On The Radio“ a úvodní „Better Than Love“, což jsou nadmíru vyvedené kompozice, chytře napsané a precizně zaranžované. Tím nelze říct, že by zbylá šestice stála v jejich stínu. Na to mají také velké hitové ambice, těžící zejména z Rexonových letitých zkušeností. Podobné skladby by se neztratily ani v největším boomu stylu, tedy na konci osmdesátých let, kdy by se Chez bezesporu jistě stala rychle hvězdou.

V dnešním stylovém marasmu bude výchozí pozice sice o něco těžší, ale její debutové album je takřka ideálním počinem na rozjezd kariéry. Mladá Britka by se tak jednou mohla stát nástupkyní Lity Ford a Vixen. Dnes už je mnohem více než jen náhražkou za tyto muzikantky v době, kdy se ony k činnosti už moc nemají. O tom, jestli se stane trvalkou, by mohla rozhodnout příští nahrávka.

Pepsi Stone             


FB Chez KANE

YouTube ukázka - Too Late For Love

Seznam skladeb:
01. Better Than Love
02. All Of It
03. Rocket On The Radio
04. Get It On
05. Too Late For Love
06. Defender of The Heart
07. Ball N`Chain
08. Midnight Rendezvous
09. Die In The Name Of Love
10. Dead End Street

Sestava:
Chez Kane - zpěv
Danny Rexon - kytara, baskytara, klávesy, bicí

Rok vydání: 2021
Čas: 46:38
Label: Frontiers Music
Země: Velká Británie
Žánr: AOR/hair metal

Diskografie:
2021 - Chez Kane

Foto: archiv kapely


Vydáno: 25.05.2021
Přečteno: 711x
počet příspěvků: 9

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Zdravim. Chysta se...31. 05. 2021 9:39 sunstorm
Prostě Del Vecchio...27. 05. 2021 13:29 Pepsi Stone
To, že Del Veccio...27. 05. 2021 13:01 Mates01
Je to bomba. Rexon...27. 05. 2021 9:18 MichalPuchovsky
-Skladba Ball n...26. 05. 2021 16:06 Desmond


 
Metalforever.info © 2006 - 2021     RSS - články

stránka byla načtena za 0.40655 sekund.