30.11.2022
THE OFFSPRING
O nové desce těchto amerických neopunkerů je zase o ..více

30.11.2022
ACE FREHLEY
Přestože jeho bývalí chlebodárci z legendárních Kiss ..více

30.11.2022
DELAIN
Klávesista a hlavní mozek této nizozemské symphonic ..více

30.11.2022
STEVEN WILSON
Jedna z nejvýraznějších postav současného prog rocku a ..více

30.11.2022
DONNA CANNONE
Dvě bývalé členky švédských hardrockerek ..více

30.11.2022
CIRCUS OF FOOLS
Německá sedmička muzikantů, mající kořeny u ..více


Daniel KROB - Šachmat
Tenhle člověk mě před pár lety takovým způs ..

Joe Lynn TURNER - Belly Of The Beast
Pokud to srovnám s blbostma typu poslední Lande, ..

Joe Lynn TURNER - Belly Of The Beast
od Turnera super krok, klobouček za odvahu uděla ..

Joe Lynn TURNER - Belly Of The Beast
Velmi trefně popsáno. Měl jsem problém to vůb ..

Joe Lynn TURNER - Belly Of The Beast
Chápem, že album nemusí sadnúť každému, ale ..

Joe Lynn TURNER - Belly Of The Beast
První dojem docela dobrý, zní to moderně, tvrd ..

Joe Lynn TURNER - Belly Of The Beast
Album jsem slyšel jen letmo, takže zatím nevím ..

Joe Lynn TURNER - Belly Of The Beast
Mně se to líbí více než Sunstorm. Super hlas ..

XENTRIX - Seven Words
Xentrix-sedm slov.Tady jsou.Paráda,po hoda,lepší ..

ENUFF Z`NUFF - Finer Than Sin
Přestal jsem je kupovat po Paraphernalii. Beztak ..
Za poslední měsíc:
AVANTASIA - A Paranormal Evening With The Moonflower Society
1584x

MEGADETH - The World Needs A Hero
1277x

OLYMPIC - Sopka
1020x

MEGADETH - The System Has Failed
985x

OLYMPIC - Trilobit
847x

QUEENSRŸCHE - Digital Noise Alliance
790x

článků celkem: 9496
recenzí: 7874
reportů: 590
rozhovorů: 589

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


SAMMY HAGAR & THE CIRCLE - Crazy Times

Sympatický americký kudrnáč Sammy Hagar toho v životě dokázal jistě víc, než si kdysi předsevzal. Dnes je za vodou, nemusí se spoléhat na prodeje alb či výdělečnost koncertů, na tom jeho živobytí nestojí, a proto natáčí nové desky jen tak pro zábavu. Když se někomu budou líbit, tak dobře. Když ne, důležité je, že se líbí Sammymu. Už dávno pohřbil komerční ambice z minulosti a současná alba připomínají spíše rozjetý jam, na kterém se v garáži sejde parta výjimečných muzikantů a nezávazně si spolu zahrají. Je to radost poslouchat, po čistě technické stránce čtveřice Sammy Hagar, kytarista Vic Johnson, basista Michael Anthony a bubeník Jason Bonham slibuje zážitek. Se skladbami je to trochu horší, muzikanti si svůj umělecký vrchol už dávno odžili a na největší hity kariéry to rozhodně nevypadá.

Hagar prožil takové vrcholy dva. První na začátku rockové dráhy, kdy nazpíval první dvě alba s hardrockovou mašinou Montrose. Bezejmenný debut i následující „Paper Money“ se dávno zapsaly do rockové historie výrazným písmem, stejně jako Sammyho desetileté angažmá u Van Halen. Tam přispěl čtyřmi alby, která v éře po odchodu frontmana Davida Lee Rotha udržela kapelu na špici zájmu. Sólová kariéra rovněž nestála úplně v koutě, i když kasovní trháky, jaké zplodil s Van Halen, neobsahuje. Dnes je jedno, jestli alba vydává pod svým jménem nebo v rámci projektů The Waboritas či The Circle, hudba, kterou produkuje, je natolik signifikantní díky nezaměnitelnému hlasu, že vždycky víte, co dostane. Hagar je ve věku, kdy toho nechce moc měnit a ví, že je dobrý v tom, co dělá. Novinka „Crazy Times“ je plně prosycena typicky americkým hard rockem, v němž rezonují ozvěny rhythm n`blues, funky i lehké názvuky country. Nic nového pod sluncem, ale v podání Hagara a jeho kumpánů má taková muzika smysl.

Nehledejte nové „Dreams“, „Can`t Stop Lovin` You“ nebo „When It`s Love“, takové věci dnes Hagar nedělá. Když přece jen sáhne po komerčním znění jako v případě „Father Time“ či „Be Still“, nezní to načechraně a pompézně, spíše se blíží více klasickému rockovému písničkářství ve stylu Toma Pettyho. Působí to jako vítané ozvláštnění desky, jako solidní hit, kterému zpěvák dodal podmanivým hlasem velkou sílu. Je až s podivem, jak pestrou paletu dokáže z hrdla ještě vyloudit, když už je mu pětasedmdesát let. Není to jen o tom, že by potřeboval jemnější polohy „Father Time“ k tomu, aby si odpočinul. Dokáže být přesvědčivý i v tvrdých rockových věcech, jako kdyby měl k dispozici pilulky proto stárnutí. Na „Crazy Times“ znovu ukazuje, že síla, kterou udivoval jak v Montrose, tak ve Van Halen, je v jeho hlase prakticky nezmenšená.

Ve skladbách Hagar a jeho přátelé ukazují, že řemeslo zvládají dokonale. Hrají jako o život, jako kdyby jim bylo třicet, ale pocit, že to nejdůležitější už řekli, se vytěsnit nepodaří za celou desku. Nečekejte náznaky něčeho experimentálnějšího nebo jiného, než se objevilo na předchozích albech, ale pokud to není pro posluchače na překážku, je mu k dispozici silná deska. Obsahuje všechno, co mohou Hagar, Johnson, Anthony a Bonham nabídnout. Je tu rozpumpovaný rock n`roll „Pump It Up“ s velmi úderným refrénem, hravá „Funky Feng Shui“ ve stylu Aerosmith, líbivější „You Get What You Pay For“, či silný závěr v podobě dramatické „Childhood`s End“. I když jsou ředěny méně výraznými a trochu těžkoprdelatými „Slow Drain“ či titulní „Crazy Times“, nejde o propadáky, spíše jen o kusy, které vykazují méně energie a jeví jisté známky opotřebování.

Jak to bývá u muzikantů tohoto ražení zvykem, poslech alba přináší dobrý zážitek. Je to jako poslouchat mazáckou, mistrovskou partu při oblíbené kratochvíli. Vše odsýpá nenuceně a působí velmi přirozeně. Je takřka až jistota, že pokud si k desce sednete, tak ji nevypnete dříve, než skončí. Otázka je, jak to bude často, protože „Crazy Times“ nemůže nahradit zásadní milníky Hagarovy kariéry.

Jan Skala             


www.redrocker.com

YouTube ukázka - Pump It Up

Seznam skladeb:
1. Intro: The Beginning Of The End
2. Slow Drain
3. Feed Your Head
4. Pump It Up
5. Be Still
6. You Get What You Pay For
7. Crazy Times
8. Funky Feng Shui
9. Father Time
10. Childhood`s End

Sestava:
Sammy Hagar - zpěv, kytara
Vic Johnson - kytara
Michael Anthony - baskytara
Jason Bonham - bicí

Rok vydání: 2022
Čas: 45:44
Label: Universal
Země: USA
Žánr: hard rock

Diskografie:
2019 - Space Between
2021 - Lockdown 2020
2022 - Crazy Times

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 08.11.2022
Přečteno: 394x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2022     RSS - články

stránka byla načtena za 0.46296 sekund.