21.09.2023
THERION
Švédští symfonici pokračují v opulentním díle ..více

21.09.2023
BUSH
10. listopadu vypustí někdejší hvězda britského grunge ..více

21.09.2023
TRIUMPH OF DEATH
Projekt Toma Fischera, vracející se k jeho původní ..více

21.09.2023
GRIDLOCK
Grindcoroví milovníci vědecko-fantastických teorií ..více

21.09.2023
PRIME CREATION
Powermetalisté ze Švédska se po čtyřech letech znovu ..více

21.09.2023
CHAOS CONTROL
Japonská formace pohybující se na hranici power a speed ..více


EXODUS - Bonded by Blood
tak si říkám co jiného může mít v diskograf ..

EXODUS - Bonded by Blood
https://www.lou dersound.com/fe atures/the-stor y- ..

EXODUS - Bonded by Blood
Možná v jakémsi tvém paralelním světě. ..

EXODUS - Bonded by Blood
Informace ve třetím odstavci odpovídají skute ..

EXODUS - Bonded by Blood
Informace ve třetím odstavci recenze neodpovída ..

EXODUS - Bonded by Blood
Jen doplním zmínku o znovu nahrané verzi tohoto ..

HEIMDALL - Hephaestus
Oproti předešlému albu kapela skutečně trošk ..

EXODUS - Bonded by Blood
Absolutní kult a Thrashová jistota. Od Bonded By ..

EXODUS - Bonded by Blood
Prostě klasika, totální thrash. 9 ..

EUNOMIA - The Chronicles of Eunomia Part II
Po prvotním úžasu, jestli je to možný, přiš ..
Za poslední měsíc:
U.D.O. - Touchdown
1600x

BLOODBOUND - Tales from the North
1066x

HEIMDALL - Hephaestus
1008x

CAVALERA - Bestial Devastation / Morbid Visions
961x

Yngwie MALMSTEEN - Spellbound
794x

NEW YORK DOLLS - New York Dolls
791x

článků celkem: 10032
recenzí: 8351
reportů: 601
rozhovorů: 619

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Chez KANE - Powerzone

S debutovým albem udělala britská zpěvačka Chez Kane docela slušnou díru do světa melodického hard rocku. Povedlo se jí přijít s deskou v nejlepších tradicích stylu, která odkazovala na zlatou éru konce osmdesátých let, ale zároveň byla dostatečně moderní, aby oslovila i mladší posluchače. Lví podíl na tom měl předák švédských Crazy Lixx Danny Rexon, který se postaral jak o instrumentální složku, tak o produkční stránku. Pro něho to možná bylo částečně kontraproduktivní, protože Chez albem zastínila i Crazy Lixx, kteří se v posledních pěti, šesti letech rovněž nacházejí na vrcholu sil. Po umělecké stránce to oběma klaplo na výbornou a Chez byla najednou jednou z nejžhavějších stylových akvizic doby covidové. Vkládaly se do ní velké naděje, že by mohla být pro melodický hard rock potřebnou injekcí, umělkyní, která má šance přilákat k podobné hudbě větší množství posluchačů, což se stalo, protože úspěch debutu předčil očekávání.

Bylo jasné, že dvojka na sebe nenechá dlouho čekat. Rok a půl dlouhý rozestup mezi jednotlivými deskami je v zásadě ideální. Hlavně proto, že nový materiál měl čas uzrát, a také proto, že se na Chez a její debut ještě nezapomnělo. Železo se kulo, dokud bylo žhavé a proto tu máme novinku „Powerzone“. Má dobrou výchozí pozici, jméno zpěvačky je etablované, ovšem na druhou stranu je připravena o možnost překvapení, jak tomu bylo u debutu. "Powerzone“ se od minulého alba moc neliší. Debut byl natolik kvalitní, že navázat na něj bylo správné a logické. Alespoň u druhého alba, od něhož se v podstatě očekává pokračování úspěšného debutu. Nebudeme předjímat, kam se kariéra Chez může ubírat v dalších letech, ustrnutí na místě a opakování stejného vzorce by pro ni nemuselo být to pravé ořechové.

Zde je vše v nejlepším pořádku a proto se znovu otevírá nablýskaný svět rockového pozlátka (v nejlepším slova smyslu), v němž rezonují vzpomínky na první dvě alba Vixen nebo na AOR/glammetalovou éru seattleských Heart. Danny Rexon opět dodal naleštěnou produkci, která už nevznikala v nejdražších amerických studiích, ovšem atmosféru vyvolává totožnou. I skladby mají prakticky totožnou sílu, jako tomu bylo u debutu, takže laťka kvality neklesá. Materiál působí ještě vyrovnanějším dojmem a kompozice větším pocitem dotaženosti. Můžeme mluvit o tom, že Chez s Rexonem v zádech opět dodává hitovou kolekci, v níž každá skladba může být samostatným singlem a výkladní skříní desky. Zpěvačka znovu sází ohromně chytlavé refrény, podpořené Rexonovou precizní instrumentací, zejména vyšívané kytarové ornamenty jsou vítanou ozdobou jako v sólech, tak v kratičkých vyhrávkách, které dodávají skladbám patřičnou šťávu.

Sílu alba podtrhuje fakt, že mezi deseti skladby nelze najít jedinou opravdu slabou věc. Pokud by se přece jen měla vybrat, byla by to pravděpodobně „I`m Ready (For Your Love)“, která zabředává do stylových klišé více než by bylo vítáno, ovšem ani ji nelze označit jako úplnou slabinu. Chez s Dannym ji vyrovnávají zbylými skladbami, v nichž oba doslova září. „I Just Want You“, „Love Gone Wild“, „Children Of Tomorrow Gone“, „Guilty Of Love“, defleppardsková „Rock You Up“, nebo výstavní balada „Streets Of Gold“ jsou natolik silné, že na hlušší místa snadno zapomenete. Desku je nejlepší brát jako celek, tak vás nejlépe vtáhne do děje a vezme na úchvatný výlet do dob, kdy Los Angeles byl skutečný pupek světového showbyznysu, po tamních plážích se za dohledu kamer proháněl David Hasselhoff s Pamelou Anderson a přední stránky hudebních časopisu i společenských tiskovin plnily zpovykané rockové hvězdy, užívající si skandály a chvíle největší slávy. Tenhle výlet proti proudu času funguje v podání Chez Kane takřka dokonale.

Tahle deska je retro, stejně jako celá tvorba zpěvačky i Crazy Lixx. Ovšem retro v nejlepším slova smyslu. Spolupráce mezi oběma muzikanty zafungovala podobně jako na debutu (tedy na výbornou) a výsledkem je možná nejlepší album, které letos v žánru vyšlo. Uvidíme, kam se tvorba Chez pohne dál, od třetí desky by to chtělo vsadit i na odlišné inspirační vlivy, které by tvorbu dokázaly ozvláštnit.

Jan Skala             


FB Chez KANE

YouTube ukázka - Love Gone Wild

Seznam skladeb:
1. I Just Want You
2. (The Things We Do) When We`re Young In Love
3. Rock You Up
4. Love Gone Wild
5. Children Of Tomorrow Gone
6. Powerzone
7. I`m Ready (For Your Love)
8. Nationwide
9. Streets Of Gold
10. Guilty Of Love

Sestava:
Chez Kane - zpěv
Danny Rexon - kytara, baskytara, klávesy, bicí

Rok vydání: 2022
Čas: 50:11
Label: Frontiers Music
Země: Velká Británie
Žánr: AOR/glam metal

Diskografie:
2021 - Chez Kane
2022 - Powerzone

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 13.11.2022
Přečteno: 1567x
počet příspěvků: 3

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Tak tuto paní jsem...21. 11. 2022 18:11 ToPi
Mně to naopak...13. 11. 2022 12:07 JonathanGray
-Loňský debut Chez...13. 11. 2022 6:52 Petronius


 
Metalforever.info © 2006 - 2023     RSS - články

stránka byla načtena za 0.52202 sekund.