Po letech pisálkovského naříkání na firmu Frontiers Records, která sdružuje námezdní umělce k tvorbě generických žánrových alb, nastává ve vnímání tohoto procesu určitý zlom, a to minimálně v ranku melodický rock / AOR. Když člověk narazí na novinku některé labelem stvořené formace, má v podstatě jistotu dostatečně obstojné hudební dovážky, kterou zaručují zkušení řemeslníci, přičemž vždy existuje statistická naděje, že z playlistu vyskočí několik nadmíru příjemných hitovek. Dříve spíše protivná sázka na marketingový efekt, se kterou tak rád taktizuje šéf Frontiers Serafino Perugino, se v době, kdy zase nevychází tolik čistě stylových - a hlavně povedených - nahrávek, začíná pomalu vyplácet.
Výjimkou není ani spolek Find Me, jenž díky ostříleným protagonistům jen těžko může upadnout do posluchačské nevole a nezábavné umělecké šedi. Parta kolem zpěváka Robbie LeBlanca, Daniela Florese, a tentokrát i Jima Peterika (Survivor), připravila titul "Nightbound", který je již pátým studiovým zářezem tohoto projektu. Od začátku třičtvrtěhodinového tracklistu je zřejmé, že se kapela nachází v dobrém rozpoložení, díky kterému nebude nouze o stylové kousky plné retrospektivní a v každém ohledu pozitivní atmosféry (s nutnou dávkou sametově romantické melancholie).
Prvních pět písní jiskří odlehčenou a svěží energií, dostatečnou líbivostí, pamětihodný moment ale prozatím chybí, pokud nepočítáme slokové sekvence stopy "I See You in Everyone" (původně složené pro kapelu Survivor), ve které Jim Peterik celkem bezostyšně vybral hitovku "I Can´t Stop Loving You" od Van Halen. "Love Always Finds a Way" je o kousek chytlavější, a v navazující "Speechless" už přichází to pravé žánrové křupnutí. Svižné tempo, kontrastně zklidněné sloky, větrné klávesové rejstříky a výborný, poutavě vypointovaný refrén, to jsou hlavní klady nejlepšího kousku alba "Nightbound".
Na druhé místo patří Peterikova píseň "Walk Through the Fire" s dalším atraktivním chorusem a příjemně dokreslující akustickou kytarou. Bronzová příčka náleží skladbě "The Time Has Come", která znamená vkusnou tečku za povedeným albem, jež je důstojným zástupcem stylů AOR a melodický rock, o to více cenným, oč méně podobně dobrých nahrávek v současnosti vychází.
|