19.10.2019
ARAKAIN
Videoklip k písni "Kompromis", ve kterém si mj. zahrál ..více

19.10.2019
ALKEHOL
Pražská kapela připomíná loňskou studiovku animovaným ..více

19.10.2019
THE NEPTUNE DARLINGS
Přestože kapela Life Of Agony má aktuálně venku novinku ..více

19.10.2019
RAGE
Peavy a jeho parta neúnavně pokračuje v chrlení nového ..více

19.10.2019
FIT FOR AN AUTOPSY
Deathcorová šestice z New Jersey se hlásí s pátým ..více

19.10.2019
AUTUMN`S CHILD
Na švédské scéně vznikla nová hardrocková ..více


HELLOWEEN - The Dark Ride
Hodnotím celou recenzi jako celek, tj. si protiř ..

HELLOWEEN - The Dark Ride
á zas nějakej osvícenej odborník, co umí čí ..

HELLOWEEN - The Dark Ride
Sorry jako, musím to říct, Pagane seš KOKOT!!! ..

RIMORTIS - Dvacet černých růží
Souhlas s Paganem ohledně Spilkova zbytečnýho t ..

David HASSELHOFF- Open Your Eyes
Máš něco proti tomu? :-)))) ..

David HASSELHOFF- Open Your Eyes
Tak to je bomba, více takových recenzí, metal f ..

ARAKAIN - Farao
Zoberte Lukymu už niekto tie drogy, lebo potom to ..

ARAKAIN - Farao
“Nech toho! Nechceme!“ křičeli ostatní. “ ..

ARAKAIN - Farao
to lukáš: Když už chceš umísťovat podobné ..

ARAKAIN - Farao
Vaší blbostí umírám - volnej verš Čekal ..
Za poslední měsíc:
Kolinss (DEBUSTROL) - Spěcháme maximálně jen na pivo
1786x

ARAKAIN - S.O.S
1246x

ARAKAIN - Apage Satanas
1026x

ARAKAIN - 15 Vol.1 & 2
1014x

SONATA ARCTICA - Talviö
959x

SASCHA PAETH`S MASTERS OF CEREMONY - Signs Of Wings
769x27.10.2019
HOUBA, POZOR MAMUT, BANDA...
Havlíčkův Brod - Oko Klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

02.11.2019
ATOMOVÁ MIHULE, ČERSTVĚ NATŘENO, NEVIDIM, GIGIGANG, APPLE SPOKESMAN...
Havlíčkův Brod - Oko Klub, začátek od:19:00, vstupné: 150

10.11.2019
DOPETHRONE (can) sludge na evropský tour! GOSPEL OF THE FUTURE (cz) tuzemská ..
Praha - 007 Strahov, začátek od:20:00, vstupné: 23:00článků celkem: 7193
recenzí: 5885
reportů: 564
rozhovorů: 378

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


CAROUSEL – Syrian Winter

Ne a ne a ne! Prostě jsem se rozhodl, že tentokrát své předsudky týkající se crossoverových kapel prostě nepustím ke klávesnici. Tahle recenze bude naprosto objektivně hodnotit výsledky úsilí hořovického kolotoče, nazvané „Syrian Winter“. Jenže, zatraceně, jak se dá objektivně hodnotit něco, co nezměříš, nezvážíš ani jinak jednoznačně nezakategorizuješ? Dejte mi přesné mantinely toho, co se má v crossoveru odehrávat a budu hodnotit objektivně. Chca nechca, neb mantinely nemám (a ukažte mi talenta, který u stylu, jenž se proplétá světem bez hranic, nastaví nějaké hranice…) určitě mi ukápne zase nějaká individuálně identifikovatelná invektiva v neprospěch dnešních hrdinů. Už je to tak, že mi stylové míchanice nějak nejdou pod nos a mikina s kulíškem mi do kovových vzorců taky ne a ne zapadnout (hele, ty kydo, vzpomeň si, jak ses tu rozplíval nad kulišákem Kiskem a uznej, že důležitý je obsah a ne první dojem…uznávám :-)). To jen tak na okraj a teď už to podstatné.

Zajímavá míchanice, od funky do grunge, z metalu do rapu, z rocku do nu-metalu, chvílemi hodně chytlavá, občas příjemně povedená a sem tam na zabití. Chytře vymyšlené, dobře nazvučené, precizně provedené, parádně zazpívané-odeřvané (a to ve všech možných polohách), leč sem tam odrbané, udřené a primitivní. Bráno čistě aritmetickým průměrem, při prostém sčítání plusů a mínusů mi při celkovém počtu šesti skladeb vychází palec více méně směrem skoro k obloze.

Bod zlomu, ve kterém jsem snad alespoň zlehka proniknul na území Carousel, jsou útržky melodických refrénů, které sympaticky zjemňují hustou atmosféru alba. V úvodní „Driver Is Red“ se nervózní kytarová vazba kroutí v rytmicky uřvané valící se atmosféře. Přesně ten typ surové řežby s drsným feelingem, která mi už od nástupu grunge nechce spadnout do ucha. Zdánlivým odlehčením nálady je klidná vybrnkávaná pasáž, kdy atmosféru skladby zahustí citace rozsudku smrti nad Adolfem Eichmannem, vykonavatelem konečného řešení židovské otázky v hitlerovském Německu. Působivé. V následující „Wicked Love“ vsadí Carousel na hodně odlehčenou notu, s výrazným závanem funky, a již zmíněným melodickým refrénem. Takhle nějak zněly kapely jako Mötley Crüe či Skid Row, když se v polovině devadesátých let snažily přiblížit ze své glam- či hard- rockové parkety grungeovým hrdinům. Našlápnuté, drzé, intenzivní. Škoda vyštěkávané pasáže, snaha o maximální barevnost nemusí být ani u crossoveru vždy vítězství. Právem titulní „Syrian Winter“ začíná jako příjemná obyčejně rocková písnička, do tohoto nádechu se opakovaně vrátí přes refrénové intenzivní nasazení a zamávání na melodie. Carousel se téměř po celou dobu drží rockové podstaty skladby a já poprvé uznale tleskám.

Čeho se určitě na „Syrian Winter“ nemusíte ani v nejmenším obávat, je stereotyp. Ani hudebně, ani kvalitativně. V „Corridor“ Carousel zavítají na hranice zemí funky a nu-metal, z radostného pohupování do štěkaně rapované pasáže. Poněkud kolotočoidní nenáročnost se zbytečnou němčinářskou veselicí na závěr je poprvé palec směrem k hlíně. O „Elevator“ vše podstatné již bylo prakticky popsáno, přehažte pořadí všech výše uvedených vět a víc není třeba dodávat. Snad jen, že se Carousel stále více přibližují k nu-metalu. Naštěstí ne natolik, aby se nedalo říct: různobarevné… A tady mělo album skončit.

Bohužel, ještě se na něm nachází naprosto zbytečná a hloupá rapovaná záležitost „Beaver blues“. Carousel si snad vzali k srdci mé připomínky k přílišné barevnosti a poslední skladbu namatlali jakousi raději neidentifikovatelnou hnědí, o úrovni českého textu nemluvě.

Objektivně přiznávám, „Syrian Winter“ je hodně zajímavá a pestrá záležitost, která stojí za poslech. Přátelé stylových míchanic nechť si laskavě ke konečnému hodnocení jeden až dva body (dle stupně závislosti) přihodí. Subjektivně dodávám, že k dalšímu poslechu alba se už asi neodhodlám.

Savapip             


www.carousel.cz

Seznam skladeb:
1. Driver Is Red
2. Wicked Love
3. Syrian Winter
4. Corridor
5. Elevator
6. Beaver Blues

Seznam skladeb:
Honza Beneš - zpěv
Honza Jílek - kytary
Ondra Hejnal - baskytara
Jirka Štech – bicí

Rok vydání: 2006
Čas: 26:21
Studio: RAM Králův Dvůr
Země: Česká republika


Vydáno: 06.09.2006
Přečteno: 2237x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.16911 sekund.