ATTIC - Return Of The Witchfinder
Velice povedené retro, které mě bavilo už na...

RAGE - Afterlifelines
Za mě jednoznačně toto období. Kromě...

RAGE - Afterlifelines
Za mě byl vrchol deska Trapped! a pak ještě The...

RAGE - Afterlifelines
To Oree: Jo, Rage vydali hrůzu desek a každý na...

RAGE - Afterlifelines
Je to zajímavé. Například v Japonsku nebo Německu...

RAGE - Afterlifelines
Ze mě byli Rage určitě nejlepší se Smolskim a...

RAGE - Afterlifelines
šly do uší i jiné desky Rage nebo debut Avenger,...

LUCA TURILLI - King Of The Nordic Twilight
Díky za recenzi. Poslouchám hard rock, ale tohle...

RAGE - Afterlifelines
Osobně si nemyslím, že hlavní smyslem sestavy se...

RAGE - Afterlifelines
Almanac bohužel nikoho nezajímá na rozdíl od...












Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax




AC/DC - Ballbreaker

Turné k „The Razors Edge“ bylo největším a nejúspěšnějším od dob „Back In Black“ Neexistovalo na světě snad jediné místo, kde by se nezastavilo. Na něm se kapele také podařilo nahrát své druhé oficiální živé album, lapidárně pojmenované „Live“, které plně dokumentovalo jejich koncertní sílu. Na skok si také AC/DC odskočili do studia, aby nahráli skladbu „Big Gun“ pro soundtrack k vpravdě hroznému filmu Last Action Hero s Arnoldem Schwarzeneggerem. Celé turné skončilo po roce, 16. listopadu 1991, v novozélandském Aucklandu. Tam se na show přišel podívat i Phil Rudd. Malcolmovi jasně naznačil, že už je v pořádku, a že by se do kapely velmi rád vrátil.

„On byl tím, kdo určil styl bubnování v týhle kapele,“ řekl tehdy Angus a bylo jasné, že AC/DC o Ruddově nabídce uvažují. Jenže co s Chrisem Sladem? Malcolm mu oznámil, že Rudd je zpět a že s jeho pozicí to nyní vypadá všelijak. Požádal jej o strpení. Pak už se mu ale neozval. Slade stále čekal a čekal, až nakonec sám oznámil, že končí. „Byl jsem tak znechucený, že jsem tři roky nesáhl na bicí,“ svěřil se bubeník. Pak začalo obvyklé hledání producenta. Volba nakonec padla na Ricka Rubina, který kapelu sám oslovil a jenž se proslavil prací se Slayer a Beastie Boys. „Byla to ale chyba, ten chlap není rocker,“ řekl po letech Angus.

Rubin ale tenkrát byl v kurzu, protože se uměl dobře orientovat v tom, co tehdy v rockovém světě letělo. Od dob „The Razors Edge“ se totiž scéna změnila k nepoznání. Zmizel tolik populární losangeleský hair metal, takřka se vytratil i tradiční heavy metal, zmíral i thrash. Vládu převzal grunge, který se však za první polovinu devadesátých let natolik vyčerpal, že prakticky skončil se sebevraždou Kurta Cobaina a nahradil jej alternativní rock a neopunk. Nevypadalo to, že by svět zrovna čekal na novou desku AC/DC.

Kapela zamířila do Los Angeles, aby tam s Rubinem natočila desku, která je měla zbavit nablýskaného soundu „Blow Up Your Video“ a „The Razors Edge“ a vrátit zpět k jejich syrovým kořenům. Samotné nahrávání se protahovalo na měsíce a pomalu se z něho stávalo martyrium. 17. září 1995 konečně ticho rozčísl singl „Hard As A Rock“, vynikající věc, která působila minimalisticky, ovšem přitom naprosto úderně, jako když se do pohybu uvede celá tanková brigáda. Čekala se proto ohromná deska. Ta vyšla o týden později a způsobila mírné zklamání, protože „Hard As A Rock“ je zdaleka nejpovedenější věcí na celém albu.

Samozřejmě jsou na „Ballbreaker“ dobré skladby, ovšem na různých místech to vypadá, že nápady z před pěti let došly. Kapela se vzedme k výbornému výkonu na sociální problematikou angažované „Hail Caesar“, kde skvěle působí hromový refrén, úderně pak zní i další singl „Cover Yu In Oil“ a „Burnin´ Alive“. Tady kapela čerpá ze studnice energie, aby se ale naopak v jiných skladbách rychle unavila.

Proto věci jako „The Furror“, „Boogie Man“ či „Whiskey On The Rocks“ nefungují zrovna podle představ. Sice dokumentují proklamovaný návrat ke kořenům, k bluesovějšímu podání, ovšem oproti začátkům s Bonem Scottem jim chybí energie a proto odkazují spíše na unavené období „Flick Of The Switch“ a „Fly On The Wall“. V budoucnu ten syndrom únavy kapela spíše svalovala na nejednoduchou spolupráci s Rubinem, ovšem nedal se zastřít fakt, že léta už byla tady a stárnutí je věc, kterou nikdo neovlivní. I když „Ballbreaker“ patří k těm méně podařeným albům, následné turné bylo opět megaúspěšné a hektické, což vedlo až ke kolapsu Briana Johnsona. Nastal čas na pauzu.

Jan Skala             


www.acdc.com

YouTube ukázka - Hard As A Rock

Seznam skladeb:
1. Hard As A Rock
2. Cover You In Oil
3. The Furror
4. Boogie Man
5. Honey Roll
6. Burnin´ Alive
7. Hail Caesar
8. Love Bomb
9. Caught With Your Pants Down
10. Whiskey On The Rocks
11. Ballbreaker

Sestava:
Brian Johnson- zpěv
Angus Young - kytara
Malcolm Young - kytara
Cliff Williams - baskytara
Phil Rudd - bicí

Rok vydání: 1995
Čas: 49:47
Label: Atlantic
Země: Austrálie
Žánr: AC/DC!

Diskografie:
1975 - High Voltage
1975 - T.N.T.
1976 - Dirty Deeds Done Dirt Cheap
1977 - Let There Be Rock
1978 - Powerage
1979 - Highway To Hell
1980 - Back In Black
1981 - For Those About To Rock (We Salute You)
1983 - Flick Of The Switch
1985 - Fly On The Wall
1988 - Blow Up Your Video
1990 - The Razors Edge
1995 - Ballbreaker
2000 - Stiff Upper Lip
2008 - Black Ice
2014 - Rock Or Bust

Související články

Foto: archiv kapely


Vydáno: 07.05.2015
Přečteno: 4023x




počet příspěvků: 3

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Po čase......jsem...8. 05. 2015 9:30 Kolík
Tohlealbum jsem dlouho...7. 05. 2015 20:19 Gogo
1. film LAST ACTION...7. 05. 2015 18:32 Demonick


 
Metalforever.info © 2006 - 2024     RSS - články

stránka byla načtena za 0.10829 sekund.