5.06.2020
THE SWEET
Z tábora britské glamrockové legendy sedmdesátých let ..více

5.06.2020
STONE SOUR
Zpěvák Corey Taylor oznámil, že jeho hardrocková kapela ..více

5.06.2020
NEUROSIS
Kytarista Steve Von Till, který u této sludgemetalové ..více

5.06.2020
BAADER-MEINHOF
Obskurní blackmetalový projekt losangeleského ..více

5.06.2020
BLIGHT
Po dvanácti letech existence se konečně k debutovému ..více

5.06.2020
SICKENING HORROR
Technický death metal hrající Řekové vrhnou po ..více


MOONSPELL - Irreligious
Na prvních 2 albech jsem ve své době ujížděl ..

SARKONIA - Počátek
no Počátek tam mají správně 2016 a Cestu 2020 ..

MOONSPELL - Irreligious
Srdcovka. Doteď se tetelím při Awake, Mephisto, ..

SARKONIA - Počátek
teď jsem trochu zmatený, na webu mají rok vydá ..

AXEL RUDI PELL - Sign Of The Times
Teda, docela mě překvapuje, kolik chvály jde sm ..

Joe SATRIANI - Shapeshifting
Asi nemusím hovoriť ako je ťažké urobiť náp ..

SARKONIA - Počátek
tak prima...vyříd ím i kapele. Pořid, je to pri ..

MOONSPELL - Irreligious
Co dodat, určitě jedna z mých nejoblíbeněj ..

SARKONIA - Počátek
Že na tuhle hudbu moc nejsem, ale zaujal me klip ..

MERCYFUL FATE - Don`t Break The Oath
Jo, a dokonalý motiv na obalu, který se mi poda ..
Za poslední měsíc:
Zdeněk ČERNÝ (TITANIC) - Kluci se vyblbnou v Cradle Of Filth a v Titánech budou klidnější
1540x

MERCYFUL FATE - Mellisa
1017x

Michal PIXA (VISACÍ ZÁMEK) - Čas letí jak splašená punková kráva
947x

VAN HALEN - Van Halen III
838x

GRAVE DIGGER - Fields Of Blood
819x

PARADISE LOST - Obsidian
810x12.06.2020
GOSPEL OF THE FUTURE, DROM, OR, atd......
Dub nad Moravou, začátek od:13:00, vstupné:

12.06.2020
TASS, HAKMAK, MARASTIC BLUES, POZOR MAMUT...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

13.06.2020
KÚROVEC, VPV, SALAZAR, BANDA...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150článků celkem: 7677
recenzí: 6308
reportů: 571
rozhovorů: 412

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Walter LURE & THE WALDOS - Wacka Lacka Loom Bop A Loom Bam Boo

Walter Lure. Ten, který přežil The Heartbreakers. Proto také zákonitě punková ikona, i když ve zmíněné kapele stál ve stínu heroinových dvojčat z New York Dolls, ikonického kytaristy Johnnyho Thunderse a bubeníka Jerryho Nolana. Johnny Thunders & The Heartbreakers, to byla krátká, leč naprosto vyčerpávající jízda, která už od začátku nemohla dopadnout dobře. Jejich jediné album „L.A.M.F.“ (čti „Like A Motherfucker“) z roku 1977 je dnes naprostou klasikou žánru, která se vyrovná „Never Mind The Bollocks“ od Sex Pistols, ale i těm nejlepším albům dalších legend jako The Clash či Ramones. The Heartbreakers ale skončili dřív, než se stačili pořádně rozkoukat. Turné „Anarchy In The UK“ po Velké Británii, kde jeli spolu se Sex Pistols, The Clash a The Damned, kde byli podle dobových ohlasů suverénně nejlepší, dopadlo katastrofálně. Navíc kapela byla tehdy už v zoufalém stavu, protože všichni svištěli v heroinu a hektolitrech kořalky.

Rozpad následoval velmi záhy. Na očích veřejnosti zůstal logicky už jen Johnny Thunders, která nahrál výborné sólové album „So Alone“, ovšem postupem osmdesátých let se čím dál více propadal do drogového bahna. Na konci dekády už na něho byl skutečně zoufalý pohled, když na pódiu působil absolutně mimo, zapomínal texty, hrál falešně a chvílemi dokonce usínal. V roce 1991 se tak stalo nevyhnutelné, když si Thunders (podle oficiální zprávy) vpálil v nějakém hotelovém pokoji v New Orleans do žil zlatou. Jerry Nolan jej následoval o rok později a basista Billy Rath pak zemřel v roce 2014. Walter Lure je tu ale pořád… Důvod je prozaický. Dokázal se vymanit z osidel The Heartbreakers, na čas hudbu pověsil na hřebík a zbavil se všech závislostí, protože jinak by ho neodvratně čekal osud Thunderse a Nolana. Teď obchoduje s akciemi na newyorské burze a jen tak mimochodem, v naprostém tichu, vydává novou desku. Je to nečekané, ale na druhou stranu hrozně milé…

Lure se tak na scéně znovu objevuje po bezmála pětadvaceti letech, když s kapelou The Waldos vydal v roce 1994 debut „Rent Party“. Samotní The Waldos vydali ještě v roce 2009 eponymní desku, ovšem v současné době se celá parta objevuje pod novým názvem Walter Lure & The Waldos a proto lze jejich aktuální nahrávku s příšerným, křivolakým názvem „Wacka Lacka Loom Bop A Loom Bam Boo“ považovat za jejich debut. Ostatně, berou to tak i oni. Že by se tedy jednalo o nový, popravdě velmi nečekaný restart Lureho kariéry, když už má tento na krku šest křížků? Nebo jen o jakési završení jeho života? To všechno ukáže čas. Teď je nejdůležitější, že tahle deska vůbec vyšla.

Jaká tedy je? Starého psa novým kouskům nenaučíš a Lure má jednou styl, který prezentoval s The Heartbreakers natolik zakódovaný v krvi, že by byl nesmysl od něho čekat cokoliv jiného. Ano, „Wacka Lacka Loom Bop A Loom Bam Boo“ by klidně mohla být pokračovatelem megakultovní „L.A.M.F.“. Jak stylově, tak i celkovým výrazem a skladatelským rukopisem. Lure na ní ukazuje, že by bylo krajně nespravedlivé na něho pohlížet na jako na někoho, kdo „dělal křoví Johnnymu Thudnersovi“. Lure je totiž i po letech pořádný sekáč a jeho kytara má neskutečný punkový šmrnc, kterému se dnes vyrovná snad jen hra Stevea Jonese (pokud kdy ještě vůbec hraje…) ze Sex Pistols.

„Wacka Lacka Loom Bop A Loom Bam Boo“ je naprosto staromilská deska. Hraje totiž s kartami, které se rozdávaly v roce 1977. Vzpomíná na Johnnyho Thunderse v úvodní kladbě „Crazy Kids“, kterou okamžitě definuje svůj styl, stejně jako to udělala kdysi slavná „Born To Lose“ na „L.A.M.F.“. A těch paralel s touto deskou je tady mnohem víc. Možná někomu může chybět taková hitovka jako „I Wanna Be Loved“ či „Get Off My Phone“, ale zase tu je „Damn Your Soul“, „London Boys“, či možná nejlepší „Where Were You (On Our Wedding Day)“ se skřípajícím saxofonem, které hravě dokáží staré klasiky zastoupit. Stejně tak, jako je jisté, že Thundersův vokální projev byl jedinečný, tak i Lureho výraz léty možná trochu zhrubl, zdýchavičněl, ovšem nepozbyl nic ze svého kouzla konce sedmdesátých let.

„Wacka Lacka Loom Bop A Loom Bam Boom“ je proto krásná deska. Daly by se jí vyčítat trochu těžkopádnější kompozice jako „Little Black Book“, ale nakonec by to bylo úplně zbytečné. Nedokonalost k starému poctivému punku patří a proto by si tuhle nahrávku povinně měli poslechnout všechny ty navoněné novodobé partičky „s čírem na šampóna“, protože ta autentičnost, ten pocit odžití od někoho, kdo byl přímo u toho a psal dějiny této hudby, tu je a je silný. Po loňském comebacku The Professionals další nečekaný návrat, který zahřál u srdce.

Pepsi Stone             


FB THE WALDOS

YouTube ukázka - Crazy Kids

Seznam skladeb:
1. Crazy Kids
2. Damn Your Soul
3. Where Were You (On Our Wedding Day)
4. London Boys
5. Lazy Day
6. Take A Chance On Me
7. Wham Bam Boo
8. Bye Bye Baby
9. She Doesn`t Love You
10. Little Black Book
11. Don`t Mess With Cupid
12. You Talk Too Much

Sestava:
Walter Lure – zpěv, kytara
Tak Nakai – kytara
Takanori Ichiuji - baskytara
Joe Rizzo – bicí

Rok vydání: 2018
Čas: 41:52
Label: Cleopatra Records
Země: USA
Žánr: punk rock

Diskografie:
2018 - Wacka Lacka Loom Bop A Loom Bam Boom

Foto: archiv kapely


Vydáno: 04.09.2018
Přečteno: 769x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.17167 sekund.