29.05.2020
THE DOORS
Po deseti letech se s novou sólovkou hlásí kytarista ..více

29.05.2020
DOKKEN
I když se stále mluví o nové desce této americké ..více

29.05.2020
STRYPER
Podle zpěváka Michaela Sweeta dokončují tito američtí ..více

29.05.2020
SORCERER
Švédská kapela, kde působí někdejší basista Tiamat ..více

29.05.2020
MOUNTAIN WITCH
Němečtí milovníci mixu stoner rocku, doom metalu a ..více

29.05.2020
ANCILLOTTI
Po čtyřech letech se s novým studiovým albem hásí tato ..více


MERCYFUL FATE - Mellisa
1. Bathory - debut je prosicený black metalem. Hu ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
Ty vole hádate sa tu u úplných hovnách. Radše ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
...ale i KISS. :-) Taková God Of Thunder s chrlen ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
V tom případě jsou black metal i Black Sabbath ..

IN THIS MOMENT - Mother
No, ja si dovolím nesúhlasiť s tvrdením, že B ..

ROYAL HUNT - Collision Course
Já teď sleduju všechny Royal Hunt recenze, kter ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
Podle mě je black metal o vytvoření určité at ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
Melissa čo sa týka obsahu resp. textov je určit ..

Minirecenze na téma to nejlepší z thrash metalu posledních tří let: kapely ONSLAUGHT, HAVOK, PRAYERS OF SANITY a HARLOTT
https://www.you tube.com/watch? v=jcUrQGZB_yw Tak to ..

MERCYFUL FATE - Mellisa
A je někde definováno, co je hudebně black meta ..
Za poslední měsíc:
Zdeněk ČERNÝ (TITANIC) - Kluci se vyblbnou v Cradle Of Filth a v Titánech budou klidnější
1313x

Adrian TĂBĂCARU - Lucifer-A rock opera
897x

Michal PIXA (VISACÍ ZÁMEK) - Čas letí jak splašená punková kráva
871x

VAN HALEN - Van Halen III
783x

TRIVIUM – What The Dead Men Say
764x

MERCYFUL FATE - Mellisa
735x12.06.2020
GOSPEL OF THE FUTURE, DROM, OR, atd......
Dub nad Moravou, začátek od:13:00, vstupné:

12.06.2020
TASS, HAKMAK, MARASTIC BLUES, POZOR MAMUT...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150

13.06.2020
KÚROVEC, VPV, SALAZAR, BANDA...
Havlíčkův Brod - Oko klub, začátek od:20:00, vstupné: 150článků celkem: 7670
recenzí: 6303
reportů: 571
rozhovorů: 410

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Duff McKAGAN - Tenderness

Duffa McKagana rozhodně není třeba představovat. Dnes, v době kdy je znovu členem Guns N`Roses, se kterými za poslední tři roky absolvoval obří „Not In This Lifetime World Tour“, znovu vstoupil mezi naprostou rockovou smetánku. Tam sice patřil už od dob debutu GN`R „Appetite For Destruction“, ale přece jen jeho jméno postupem let, kdy nebyl členem této legendy, tak trochu zapadlo prachem. Co na tom, že vydal dvě sólová alba, byl členem další úspěšné party Velvet Revolver, vedl své Duff McKagan`s Loaded a v současné době působí v projektu Walking Papers. Nic z toho nemohlo zastínit jeho domovské působiště a McKagan už navždy (i kdyby se nestal součástí comebacku) bude tím „blonďatým basákem z Guns N`Roses“.

Možná jeho novinková sólovka „Tenderness“ přichází trochu nečekaně. Poslední opravdu vlastní album „Beautiful Disease“ stvořil na konci devadesátých let, ovšem tento počin, přestože mezi fanoušky už dávno koluje, nikdy oficiálně nevyšel. Ani debutové album „Believe In Me“, jenž ještě vyšlo v domě gunsmánie, nebylo bůhvíjaké a z komerčního hlediska se jednalo tak trochu o propadák. Navíc podle celkem zaručených zpráv Guns N`Roses v současné době točí novou desku (s McKaganem i Slashem, samozřejmě…), tak nač štěpit síly a vydávat vlastní abum. Jistě, Slash přišel loni také s další nahrávkou, vzniklou ze spolupráce se zpěvákem Mylesem Kennedym, ale Duff byl vždycky přece jen více týmový hráč.

Ovšem ani Slash, ani Duff McKagan nebyli nikdy stěžejními skladateli v Guns N`Roses (to obstarávali Axl Rose a Izzy Stradlin) a proto jejich sólovky vždy stály tak trochu za díly, které společně stvořili v domovské kapele. Navíc Duff byl vždycky v GN`R ten největší pankáč a podle toho jeho desky zněly. I když to sám McKagan vyvracel, většina fanoušků mělo za to, že novinka bude vedená v tom duchu jako dávná „Believe In Me“ nebo skvělá skladba „Seattlehead“ z „Beautiful Disease“, která se stala už dávno součástí Duffových sólových koncertů. „Tenderness“ je však úplně někde jinde. Zapomeňte na pořádně ostrý rock n`roll s punkovým akcentem, ze kterého táhne kořalka a koks na sto honů. Sám McKagan už takový není a není taková ani jeho nová deska.

„Tenderness“ je totiž v podstatě akustická nahrávka, která je sondou do duše Duffa McKagana současných dnů. Ten od divokých dob raných Guns N`Roses prošel obrovskou proměnou, zbavil se nejen drog, ale i chlastu, dodělal si vysokoškolský titul, je byznysmanem, cvičí bojová umění a vyznává zdravý životní styl. Vezměte tedy „Believe In Me“ a „Tenderness“, dejte je vedle sebe a sami uslyšíte ten obrovský rozdíl. Duff prostě vyspěl a dnes se z nálepky „blonďatého basáka z Guns N`Roses“ snaží vymanit úplně jinak. Na „Tenderness“ se z něj stal čistokrevný písničkář. „Nejvíc mě vadilo, že jsem v rámci turné k „Use Your Illusion“ procestoval celej svět,“ svěřil se před časem Duff, „a nepamatoval jsem si z toho nic. Proto jsem si „Not In This Lifetime“ užíval o to víc.“ Právě zmíněné nedávné turné GN`R bylo inspiračním zdrojem pro Duffovu novou desku.

Z „Tenderness“ je cítit zklidnění, rovnováha a přemýšlivost. Tedy věci, které by člověk od starého pankáče opravdu nečekal. Už sám pilotní singl stejného názvu se nese na velmi poklidných vlnách, sice nepostrádá jisté hitové ambice, ale klade největší důraz na vlastní prožitek. Duff sedí sám na barové stoličce a hraje na akustickou kytaru. Sám, přímo od srdce, jen pro vlastní potěšení… Se skladbami jako „It`s Not Too Late“, „Feel“ (tu McKagan věnoval svému zesnulému kamarádovi ze Seattlu Chrisu Cornellovi) nebo „Cold Outside“ se tak přiblížil svému velkému idolovi Johnnymu Thundersovi, v „Chip Away“ zase oživuje dávného ducha Rolling Stones a v „Last September“ (s roztomile přisprostlým koncem), která nepostrádá country a folkovou atmosféru vyjadřuje svůj (negativní) názor na nedávnou kampaň MeToo. Hudebně nejzajímavější je závěrečná „Don`t Look Behind You“, která graduje za použití dechových nástrojů do nečekaného konce.

Stejně nečekaná je i tahle deska. Duff s ní sice nevystoupil ze stínu Guns N`Roses (což samozřejmě ani nelze), ale ukázal, že jako umělec je v současné době mnohem variabilnější a jeho stylový záběr je natolik široký, že si dnes už může dovolit vydat desku jakéhokoliv znění. Není sice novým Brucem Springsteenem, ale rozhodně ukázal, že má na víc, než předvedl například na zmíněném debutu „Believe In Me“.

Pepsi Stone             


www.duffonline.com

YouTube ukázka - Tenderness

Seznam skladeb:
1. Tenderness
2. It`s Not Too Late
3. Wasted Heart
4. Falling Down
5. Last September
6. Chip Away
7. Cold Outside
8. Feel
9. Breaking Rocks
10. Parkland
11. Don`t Look Behind You

Sestava:
Duff McKagan - zpěv, kytara, baskytara
+ hosté

Rok vydání: 2019
Čas: 47:55
Label: Universal
Země: USA
Žánr: acoustic rock

Diskografie:
1993 - Believe In Me
1998 - Beautiful Disease (nevydáno)
2019 - Tenderness

Foto: archiv umělce


Vydáno: 09.06.2019
Přečteno: 866x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2020     RSS - články

stránka byla načtena za 0.1884 sekund.