17.08.2019
KALIDIA
Powermetalová kapela z Itálie stvořila singl s názvem ..více

17.08.2019
SINNER
Ukázka z desky "Santa Muerte" (13. září) k poslechu ..více

17.08.2019
TUNGSTEN
Moderní heavy-powermetalový spolek Tungsten (dříve ..více

16.08.2019
TWILIGHT FORCE
Firma Nuclear Blast podporuje dnešní vydání desky "Dawn ..více

16.08.2019
HELLOWEEN
Trailer k živáku "United Alive" více

16.08.2019
TOXIC HOLOCAUST
Americký všeumělec Joel Grind se po delší době vrací ..více


ARAKAIN - předvoj
A hlavně na Plný Energie je slyšet ještě ta z ..

ARAKAIN - předvoj
Bude to tím, že Radegast je o dvě ligy jinde. D ..

ARAKAIN - předvoj
Přesně ..

ARAKAIN - předvoj
Citron a Plni energie je plnohodnotný nadupaný h ..

ARAKAIN - předvoj
Citron to byl jen náznak metalu i když v tý dob ..

ARAKAIN - předvoj
Citron to byl jen náznak metalu i když v tý dob ..

ARAKAIN - předvoj
První ofiko metal vydaný na desce u nás byli Ci ..

ARAKAIN - předvoj
O Nerakainu jsem slyšel nebo někde četl hodně ..

ARAKAIN - předvoj
1983 vánoční Barča , 1984 Sokolov a zákaz Pra ..

ARAKAIN - předvoj
někde jsem četl, že název vznikl pozpátku cte ..
Za poslední měsíc:
MASTERS OF ROCK 2019 - Vizovice, čtvrtek (11.7.) a pátek (12.7.)
1220x

SABATON - The Great War
1180x

MASTERS OF ROCK 2019 - Vizovice, sobota (13.7.) a neděle (14.7.)
1147x

ARAKAIN - předvoj
869x

SLIPKNOT - We Are Not Your Kind
836x

HOLLOW HAZE - Between Wild Landscapes and Deep Blue Seas
826x31.08.2019
HOLY MOSES, TROLLECH, NORNIR, DYSANGELIUM, MALLEPHYR, LAID TO WASTE, DOUPOV...
Plzeň-Kalikovský mlýn., začátek od:14:00., vstupné: 399 Kč.

04.09.2019
GOSPEL OF THE FUTURE + MOBIUS..
Olomouc (SF Mini), začátek od:20:00, vstupné:

02.10.2019
PROTECTOR (Ger/Swe), DENET (Ova)..
Barrák Music Club, Ostrava, začátek od:19:00, vstupné: 250/300článků celkem: 7092
recenzí: 5792
reportů: 561
rozhovorů: 376

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


Duff McKAGAN - Tenderness

Duffa McKagana rozhodně není třeba představovat. Dnes, v době kdy je znovu členem Guns N`Roses, se kterými za poslední tři roky absolvoval obří „Not In This Lifetime World Tour“, znovu vstoupil mezi naprostou rockovou smetánku. Tam sice patřil už od dob debutu GN`R „Appetite For Destruction“, ale přece jen jeho jméno postupem let, kdy nebyl členem této legendy, tak trochu zapadlo prachem. Co na tom, že vydal dvě sólová alba, byl členem další úspěšné party Velvet Revolver, vedl své Duff McKagan`s Loaded a v současné době působí v projektu Walking Papers. Nic z toho nemohlo zastínit jeho domovské působiště a McKagan už navždy (i kdyby se nestal součástí comebacku) bude tím „blonďatým basákem z Guns N`Roses“.

Možná jeho novinková sólovka „Tenderness“ přichází trochu nečekaně. Poslední opravdu vlastní album „Beautiful Disease“ stvořil na konci devadesátých let, ovšem tento počin, přestože mezi fanoušky už dávno koluje, nikdy oficiálně nevyšel. Ani debutové album „Believe In Me“, jenž ještě vyšlo v domě gunsmánie, nebylo bůhvíjaké a z komerčního hlediska se jednalo tak trochu o propadák. Navíc podle celkem zaručených zpráv Guns N`Roses v současné době točí novou desku (s McKaganem i Slashem, samozřejmě…), tak nač štěpit síly a vydávat vlastní abum. Jistě, Slash přišel loni také s další nahrávkou, vzniklou ze spolupráce se zpěvákem Mylesem Kennedym, ale Duff byl vždycky přece jen více týmový hráč.

Ovšem ani Slash, ani Duff McKagan nebyli nikdy stěžejními skladateli v Guns N`Roses (to obstarávali Axl Rose a Izzy Stradlin) a proto jejich sólovky vždy stály tak trochu za díly, které společně stvořili v domovské kapele. Navíc Duff byl vždycky v GN`R ten největší pankáč a podle toho jeho desky zněly. I když to sám McKagan vyvracel, většina fanoušků mělo za to, že novinka bude vedená v tom duchu jako dávná „Believe In Me“ nebo skvělá skladba „Seattlehead“ z „Beautiful Disease“, která se stala už dávno součástí Duffových sólových koncertů. „Tenderness“ je však úplně někde jinde. Zapomeňte na pořádně ostrý rock n`roll s punkovým akcentem, ze kterého táhne kořalka a koks na sto honů. Sám McKagan už takový není a není taková ani jeho nová deska.

„Tenderness“ je totiž v podstatě akustická nahrávka, která je sondou do duše Duffa McKagana současných dnů. Ten od divokých dob raných Guns N`Roses prošel obrovskou proměnou, zbavil se nejen drog, ale i chlastu, dodělal si vysokoškolský titul, je byznysmanem, cvičí bojová umění a vyznává zdravý životní styl. Vezměte tedy „Believe In Me“ a „Tenderness“, dejte je vedle sebe a sami uslyšíte ten obrovský rozdíl. Duff prostě vyspěl a dnes se z nálepky „blonďatého basáka z Guns N`Roses“ snaží vymanit úplně jinak. Na „Tenderness“ se z něj stal čistokrevný písničkář. „Nejvíc mě vadilo, že jsem v rámci turné k „Use Your Illusion“ procestoval celej svět,“ svěřil se před časem Duff, „a nepamatoval jsem si z toho nic. Proto jsem si „Not In This Lifetime“ užíval o to víc.“ Právě zmíněné nedávné turné GN`R bylo inspiračním zdrojem pro Duffovu novou desku.

Z „Tenderness“ je cítit zklidnění, rovnováha a přemýšlivost. Tedy věci, které by člověk od starého pankáče opravdu nečekal. Už sám pilotní singl stejného názvu se nese na velmi poklidných vlnách, sice nepostrádá jisté hitové ambice, ale klade největší důraz na vlastní prožitek. Duff sedí sám na barové stoličce a hraje na akustickou kytaru. Sám, přímo od srdce, jen pro vlastní potěšení… Se skladbami jako „It`s Not Too Late“, „Feel“ (tu McKagan věnoval svému zesnulému kamarádovi ze Seattlu Chrisu Cornellovi) nebo „Cold Outside“ se tak přiblížil svému velkému idolovi Johnnymu Thundersovi, v „Chip Away“ zase oživuje dávného ducha Rolling Stones a v „Last September“ (s roztomile přisprostlým koncem), která nepostrádá country a folkovou atmosféru vyjadřuje svůj (negativní) názor na nedávnou kampaň MeToo. Hudebně nejzajímavější je závěrečná „Don`t Look Behind You“, která graduje za použití dechových nástrojů do nečekaného konce.

Stejně nečekaná je i tahle deska. Duff s ní sice nevystoupil ze stínu Guns N`Roses (což samozřejmě ani nelze), ale ukázal, že jako umělec je v současné době mnohem variabilnější a jeho stylový záběr je natolik široký, že si dnes už může dovolit vydat desku jakéhokoliv znění. Není sice novým Brucem Springsteenem, ale rozhodně ukázal, že má na víc, než předvedl například na zmíněném debutu „Believe In Me“.

Pepsi Stone             


www.duffonline.com

YouTube ukázka - Tenderness

Seznam skladeb:
1. Tenderness
2. It`s Not Too Late
3. Wasted Heart
4. Falling Down
5. Last September
6. Chip Away
7. Cold Outside
8. Feel
9. Breaking Rocks
10. Parkland
11. Don`t Look Behind You

Sestava:
Duff McKagan - zpěv, kytara, baskytara
+ hosté

Rok vydání: 2019
Čas: 47:55
Label: Universal
Země: USA
Žánr: acoustic rock

Diskografie:
1993 - Believe In Me
1998 - Beautiful Disease (nevydáno)
2019 - Tenderness

Foto: archiv umělce


Vydáno: 09.06.2019
Přečteno: 540x
K článku zatím nebyly přidány žádné komentáře.


 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.11214 sekund.