7.08.2022
HEIDEN
Nové album HEIDEN s názvem "Andzjel" vyjde 11.11.2022. ..více

7.08.2022
SEBASTIEN
Spolupráce kapely SEBASTIEN se zpěvačkou Viktorií ..více

7.08.2022
DÉMOPHOBIA
DÉMOPHOBIA slaví sedmdesáté narozeniny vozidla více

7.08.2022
BAD JOKERˇS CREAM
Do konce roku plánují BAD JOKERˇS CREAM vydat album "Pink ..více

7.08.2022
MORTIFILA
Páté řadové a zároveň první koncepční album ..více

5.08.2022
SAMSON
Ve věku pětasedmdesáti let zemřel bývalý zpěvák ..více


VIRGIN STEELE - The Marriage Of Heaven And Hell Part 2
V roce 1995 vyšlo velké množství kvalitních d ..

OLYMPIC - 4
Ano, opravdu jedna z nejslabších, ne-li nejslab ..

James LABRIE - Beautiful Shade of Grey
Tohle není album pro skalní metalisty a fandy kl ..

OLYMPIC - Jedeme jedeme
OLYMPIC jsem začal poslouchat - a poslouchám ho ..

JACK STARR`S BURNING STARR - Souls Of The Innocent
Slušné album, kterému ale chybí pronikavě mel ..

MASTERS OF ROCK 2022 -Vizovice, čtvrtek (7.7.2022) a pátek (8.7.2022)
pre mňa boli Dead Daisies spolu s Judas Priest a ..

James LABRIE - Beautiful Shade of Grey
pre mňa ako fandu JLB je tento album sklamaním s ..

GRAHAM BONNET BAND - Day Out In Nowhere
Já bych hodnocení bez obav zvedl minimálně o b ..

TRAITOR - Exiled To The Surface
U mě je thrash metal bokovka a když už se k ně ..

FELLOWSHIP - The Saberlight Chronicles
Ač stylem to, co mám velice rád, přesto mi tot ..
Za poslední měsíc:
MASTERS OF ROCK 2022 - Vizovice, sobota (9.7.2022) a neděle (10.7.2022)
2350x

WINGER - Pull
2211x

MASTERS OF ROCK 2022 -Vizovice, čtvrtek (7.7.2022) a pátek (8.7.2022)
1151x

OLYMPIC - Želva
1031x

SINNER - Brotherhood
810x

WINGER - In The Heart Of The Young
805x

článků celkem: 9264
recenzí: 7668
reportů: 585
rozhovorů: 573

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

Volumemax


SKILLS - Different Worlds

Chrlič all-stars projektů pod hlavičkou vydavatelství Frontiers Music, ve své činnosti nepolevuje. V nepřeberném zástupu od skutečně dobrých, přes lehce nadprůměrné, až po ty, které nemají co říct a mlátí jen prázdnou slámu, se objevuje jméno Skills. To spojuje tři zkušené bardy americké hardrockové scény, kytaristu Night Ranger Brada Gillise, virtuózního basistu Billyho Sheehana, člena Mr. Big či The Winery Dogs a bubeníka nedávno reaktivovaných Giant Davida Huffa s mladým brazilským zpěvákem Renanem Zontou. Na papíře to vypadá na silnou sestavu, ovšem jak už to u podobných podniků chodí, nemusí ani našlapaná soupiska znamenat zaručený výsledek. Znepokojujícím faktorem je skutečnost, že producentsky i kompozičně za Skills stojí italský všeuměl a firemní hráč Frontiers Music Alessandro Del Vecchio. Jeho obrovská nadprodukce je kontraproduktivní, neboť alba, pod kterými je Del Vecchio podepsán, jsou v podstatě totožná a pozbývají invenci a charisma.

To je problém i debutu Skills „Different Worlds“. Stylově a zvukově je v podstatě dokonalým dílem, instrumentálně skvěle zahraným a Zontou výborně odzpívaným. Jenže mu chybí osobitost. Tři mazáci jako by byli jen nájemnými hráči, kteří mají za úkol dobře odvést předem nalajnovanou práci a přitáhnout k projektu pozornost. Nejsou slyšitelné odkazy na Night Ranger, Mr. Big ani na Giant, protože všechny kapely mají specifickou tvář, která se do tvorby Skills nepromítá. O to více je znát typický Del Vecchiův styl, beroucí si hrstmi nápady z osmdesátých let, ve kterých se učil od nejlepších, ovšem schopnost napsat stadionový hit, neotřelý a dechberoucí i v dnešní době, mu unikla. To je zásadní problém, protože není slyšet rozdíl mezi Skills a podobně koncipovanými projekty, kde se objevuje Del Vecchiovo jméno. Všechno je až úzkostlivě nalajnované, všechno zní příliš bezpečně, až se dá mluvit o jisté bezzubosti.

Nejvíce se staví na mladém Zontovi (vizuálně by zapadl hlavně do nějaké metalcorové kapely), kterému tři starší borci dělají hvězdnou oporu, která je pouze křovím. Je dobrý zpěvák, ale když se o něm v promo materiálech mluví jako o novém Davidu Coverdaleovi, Sammym Hagarovi a Stevenu Tylerovi, víte, že tohle musí být trochu přehnané. Zonta spíše připomene jihoamerického krajana Ronnieho Romera, který rovněž disponuje silným hlasem, ovšem starým mistrům se také vyrovnat nedokáže. V současnosti vyčnívá, ale v historickém kontextu je jedním z mnoha, místo pocitu skutečného žití rock n`rollu se vším všudy cítíte kořeny v revivalových kapelách a soutěžích typu SuperStar. Tohle nemůže zakrýt ani sebesilnější hlas. Ten Zonta má, ale nedokáže s ním vyvolávat takové emoce a pnutí jako Coverdale, Hagar či Tyler.

A pak jsou tu skladby samotné… Poslechněte si jednu (v podstatě libovolnou) a bude se vám docela líbit. Poslechněte si celou desku a bude vás nudit. Nejsou na ní žádné vrcholy, nic, co by vedlo k tomu, aby si ji člověk chtěl pouštět opakovaně. Jsou tu jen skladby s provařenými postupy, tisíckrát slyšenými melodiemi, které vylétnou uchem ve chvíli, kdy skončí závěrečná „Don`t Break My Heart“. Co na tom, že deska má energii, která se rozproudí s úvodní svižnou dvojicí „Escape Machine“ a „Blame It On The Night“, když se neubráníte pocitu, že je jedno, kdo na ní hraje, protože kdyby se vyměnily tři výše zmíněné hvězdy za jakéhokoliv schopného revivalového muzikanta, výsledek by byl stejný. Je to škoda, Gillis, Sheehan i Huff (a nakonec snad i Zonta) mají pořád co říct a v rámci svých kapel odvádějí velice dobrou práci. Jenže tady jsou válcováni Del Vecchiovým vyčpělým stylem a skladatelským rukopisem, známým jako falešná pětka. Je jedno, pod jakým názvem producent tvoří, protože výsledek je pořád stejný. Stejně očekávatelný a zbytečný.

Když se s něčím podobným před lety u Frontiers Music začalo, bylo to osvěžující. Posluchač mohl slyšet oblíbené muzikanty i mimo jejich kapely a i když projekty nikdy nepřesáhly význam domovských formací, nebyl důvod se na tuto činnost dívat skrz prsty. Jenže když to moc dlouho, začnou podobné projekty spíše otravovat. Dnes je už jasné, že nenabídnou nic skutečně skvělého s hodnotnou živností. To je případ i Skills. Jen další plácnutí do vody, na které si za chvíli člověk nevzpomene.

Pepsi Stone             


FB SKILLS

YouTube ukázka - Blame It On The Night

Seznam skladeb:
1. Escape Machine
2. Blame It On The Night
3. Different Worlds
4. Losing The Track
5. Writings On The Wall
6. Show Me The Way
7. Just When I Needed You
8. Need To Fall
9. Stop The World
10. Hearts Of Stone
11.Don`t Break My Heart

Sestava:
Renan Zonta - zpěv
Brad Gillis - kytara
Billy Sheehan - baskytara
Alessandro Del Vecchio - klávesy
David Huff - bicí

Rok vydání: 2022
Čas: 38:32
Label: Frontiers Music
Země: Brazílie/USA/Itálie
Žánr: hard rock

Diskografie:
2022 - Different Worlds

Foto: archiv kapely


Vydáno: 22.07.2022
Přečteno: 278x
počet příspěvků: 3

Titulek:Příspěvek:Datum:Jméno:
Chápu zmíněné v...22. 07. 2022 9:20 Martin01
Chápu zmíněné v...22. 07. 2022 9:20 Martin01
Chápu zmíněné v...22. 07. 2022 9:20 Martin01


 
Metalforever.info © 2006 - 2022     RSS - články

stránka byla načtena za 0.57112 sekund.