15.11.2019
BANG TANGO
Comeback klasické sestavy těchto Američanů, kteří ..více

15.11.2019
SEVEN SPIRES
Epickým metal prezentující se parta z amerického Bostonu ..více

15.11.2019
APRIL WINE
Bývalý kytarista a klávesista těchto zasloužilých ..více

14.11.2019
SOUNDGARDEN
Od grungeové legendy, která od roku 2017, kdy spáchal ..více

14.11.2019
COZY POWELL
O legendárním bubeníkovi, bývalém členovi Rainbow, ..více

14.11.2019
ARMORED SAINT
Pětiletá pauza mezi studiovými alby se u Armored Saint ..více


BLIND GUARDIAN - Twilight Orchestra: Legacy Of The Dark Land
Je to Blind Guardian, i když nemetalový, na obal ..

BLIND GUARDIAN - Twilight Orchestra: Legacy Of The Dark Land
Tohle není Blind Guardian ! Je to project Hansiho ..

ARAKAIN - Restart
Podle me skvele album. 2 pisnicky prumerne, bonus ..

BLIND GUARDIAN - Twilight Orchestra: Legacy Of The Dark Land
Geniální dílo, které opět nebude doceněno, c ..

THE DEFIANTS - Zokusho
Tak dle zpráv z www má další album TMF vyjít ..

EUROPE - The Final Countdown
No jo, to je pravda. Mám to nějak zažité, že ..

THE DEFIANTS - Zokusho
Pokud jste zmínil projekt Tokyo Motor Fist, tak a ..

EUROPE - The Final Countdown
Nechci vam do toho moc kecat chlapci, ale Hysteria ..

EUROPE - The Final Countdown
Prave podcenovany Ninja je najlepsia vypalovacka z ..

EUROPE - The Final Countdown
Když jsem před mnoha lety obdržel kazetu s albe ..
Za poslední měsíc:
SIGNUM REGIS - The Seal Of A New World
1311x

DYMYTRY - Revolter
1223x

ARAKAIN - Farao
1106x

ARAKAIN - Warning!
1072x

ARAKAIN - Forrest Gump
1053x

ARAKAIN - Archeology
1018x15.11.2019
Večer legend 18 - rocková muzika od A do Z Nejlepší tribute bandy AC/DC, LE..
KC SEMILASSO, začátek od:18:00, vstupné: 290

23.11.2019
Scabbard (Metal Zlín) https://bandzon e.cz/_97687 Darkwind (Death-Black Frýde..
Rock Club Kain, začátek od:19:00, vstupné: 100,-článků celkem: 7268
recenzí: 5952
reportů: 565
rozhovorů: 382

Fobia Zine

Metalopolis

metalový magazín ABYSS

VolumemaxOBSCENE EXTREME 2008
V létě 2008 oslavíme 10 let OBSCENE EXTREME Festivalu a to je jistě víc než důvod k pořádné oslavě.

Za tu uplynulou dekádu jste měli sami možnost sledovat, jak se OEF z mini festiválku na valníku (skutečně - v roce 1999 se hrálo na závěsném valníku za traktor) stal jedním ze zásadních a respektovaných grindcore festů, jenž dobře znají a sledují i grind maniaci z tak vzdálených destinací jakými jsou třeba Singapur, Austrálie, Mexico, Brazílie, Argentina, Thajsko, Malajsie, USA a celé řady dalších míst.

Opravdový šok jsem zažil v roce 2005 při návštěvě Malajsie kdesi v ulicích Kuala Lumpuru, když jsem podepisoval tamním fans OEF kompilačky z roku 1999.

Stejné překvapení mě čekalo minulý rok v Brazílii, Argentině nebo Chile. Pozoruhodné je, že i sny těchto grind fanoušků jsou naprosto stejné., a sice jednou se vydat na tu velkou cestu a OEF si konečně užít i naživo.

A to je naprosto skvělý zjištění!!

K smrti rád každoročně potkávám vás - pravidelné návštěvníky, smekám klobouk před těmi co vážili cestu z druhého konce světa i nadšeně vítám ty, pro které je OEF premiérou.

Podstata věci není složitá - sám, jako fanoušek extrémní muziky, se vám rok co rok snažím přinést obrázek o tom, co se na scéně děje - od začínajících kapel, až po "old school" a vaše přízeň hovoří o tom, že je to cesta správným směrem.

A i nadále chci dávat prostor zcela neznámým a naprosto skvělým kapelám, jejichž sound vám i letos naprosto vyrazí dech. myslím, že tak to má být, a tak je to, kurva, správně!!!

Koneckonců - OEF je a vždy byl, o poznávání a setkávání přátel, o muzice. a vůbec o pohodě, kterou rok co rok tvoříte právě vy. A tahle filosofie je i duší festivalu.

Jak praví klasik: "Pokrok nezastavíš!", a tak i jubilejní, desátý OEF, mám v plánu zpestřit o další mimohudební aktivity, o kterých vás budu na těchto stránkách průběžně informovat.

Dík za podporu...uvidíme se nejpozději v létě!!!

Čurby/Obscene

10 let Obscene Extreme!!!
10.-11.-12. Červenec 2008
TRUTNOV - Czech republic
www.obsceneextreme.cz
www.myspace.com/obsceneextreme
IMPALED NAZARENE (Finland) + DEAD (Germany) + PUTRID PILE (Usa) + FLAGITIOUS IDIOSYNCRASY IN THE DILAPIDATION (Japan) + SPLITTER (Sweden), BLOODY PHOENIX (Usa) + DESECRATION (Wales), MESRINE (Canada) + VOETSEK (Usa). FUCKSAW (Usa) + SAKATAT (Turkey) + PULMONARY FIBROSIS (France) + DrDOOM (Holland) + RETH (Uk), ASS TO MOUTH (Poland), KEITZER (D), JESUS CROST (Holland), DEAD BEYOND BURIED (Uk), GONORRHEA PUSSY (D), ALEHAMMER (Uk/Usa), SPECK (Switzerland), NAMEK (Portugal), RECTAL SMEGMA (Holland), DEMENTED RETARDED (Cz), DEATH TOLL 80 K (Finland), + 25 dalších!!!
[Savapip]  [27.01.2008]

HODOKVAS 2008
Už len sedem dní zostáva do skončenia prvej vlny predpredaja vstupeniek na letný festival Hodokvas 08. Tradičným miestom konania už deviateho ročníka Hodokvasu bude 4. a 5. júla letisko v Piešťanoch.

Dvojdňové permanentky sú v sieti Ticketportal dostupné za výhodnú uvádzaciu cenu 888,- Sk len do konca januára. „Úvodná akciová cena je odmenou pre najvernejších hodokvasníkov, ktorí náš festival navštevujú pravidelne, dôverujú nám, chcú ušetriť a na zverejňovanie veľkých svetových mien si počkajú s lacno kúpeným lístkom. S blížiacim sa festivalom bude cena stúpať ešte dvakrát,“ vraví Tomáš Holetz z agentúry Nova Music Entertainment Slovakia. Vo februári sa cena vstupenky zvýši na 999,- Sk a od prvého marca sa budú vstupenky predávať za 1.299,- Sk. Rovnako ako na Slovensku funguje predpredaj už aj v Českej republike a na Morave. V sieti Ticketpro kúpia naši západní susedia vstupenky za 699,- KČ. Akcia trvá takisto ako na Slovensku, len do konca mesiaca.

Organizátori letného Hodokvasu už avizovali vystúpenia vyše desiatky skupín na svojom festivale. Jedným z ťahúňov česko-slovenskej scény bude pražská funky kapela Monkey Business, ktorá na Hodokvase hrala naposledy v roku 2005 a ich koncert zožal od publika famóznu odozvu. Perličkou Hodokvasu 08 bude aj koncert jednej z najúspešnejších súčasných poľských kapiel The Car is on fire, ktorá zahrá na Slovensku vôbec po prvý krát. Domácu scénu budú reprezentovať samé skvelé mená: samurai-rockový Lavagance, kultová Slobodná Európa, kontroverzná Karpina, moderná The Swan Bride či ortodoxný Punkreas. Na Hodokvase tradične nebudú chýbať pestré hudobné scény, sprievodné podujatia či rôzne atrakcie.

Potvrdení účinkujúci:

Monkey Business (cz)
Slobodná Európa (sk)
Lavagance
The Car is on fire (pl)
The Switch (cz)
Karpina
The Swan Bride
HC3 (cz)
Hypnotix (cz)
Punkreas
Mäso

Viac info:
www.hodokvas.sk
www.ticketportal.sk
www.ticketpro.cz
[Savapip]  [26.01.2008]

NOC PLNÁ HVĚZD 2008
NOC PLNÁ HVĚZD se, jak známo, řadí mezi největší festivaly s nejdelší tradicí v rámci celé České republiky. Vždyť její prvopočátky sahají až do roku 1993, kdy se v Třinci konal její premiérový ročník. Tahle multižánrová hudební událost tak patří k událostem, které letní sezónu open air festivalů v ČR otevírají.

V působivém prostředí, kde návštěvníky akce obklopují z jedné strany malebné Beskydy a z druhé industriální kontury Třineckých železáren, čekají na přítomné lidičky 2 dny naplněné po okraj skvělou muzikou, dobrou zábavou, soutěžemi o ceny, chutným jídlem a řízným pěnivým mokem. To vše dokonale zaštítěno kvalitní produkcí.

V rámci letošního, v pořadí již 16. ročníku NOCI PLNÉ HVĚZD, mají organizátoři z PETARDA PRODUCTION v jednání několik velkých jmen hudební scény, mj. i kultovní brazilskou formaci SEPULTURA, dále KENA HENSLEYHO (ex-Uriah Heep), německé beer-thrashers TANKARD, či tuzemské rockové titány KABÁT. Již nyní mohou pořadatelé potvrdit několik „tahounů“, mezi nimiž najdeme legendární britské rockery NAZARETH anebo jejich o generaci mladší krajany SEROTONAL (v čele s bývalým zpěvákem kapely Anathema, Darrenem Whitem). Z českých seskupení uvidíte na festivalu letos mj. DIVOKÉHO BILLA, WOHNOUT, DOGU, ROOT, ALKEHOL, HARLEJ, DEBUSTROL, POST-IT, TRAKTOR, TORR, BÁRU ZEMANOVOU, SALAMANDRU, MEDVĚD 009, KREYSON, UDG, HYPERION.

Menší B scéna bude patřit například vystoupením LOCOMOTIVE, EUTHANASIE, MALIGNANT TUMOUR, DYING PASSION, FORREST JUMP, PANDEMIA, SIX DEGREES OF SEPARATION, MATAHARI, LIVE EVIL, CRASHPOINT, GREEDY INVALID, GALACTIC INDUSTRY a mnoha dalším.

Vstupenky na NOC PLNOU HVĚZD, která proběhne letos ve dnech 27. a 28. června, si můžete již nyní objednat přes internet na této adrese. Datum, kdy bude zahájen předprodej na obvyklých předprodejních místech, bude brzy upřesněno.
[Savapip]  [26.01.2008]

TISÍC LET OD RÁJE
Brněnští Tisíc let od ráje nyní dokončují nahrávání v pořadí třetí desky, která vyjde u vydavatelství Elysion. CD s pracovním názvem Waves bude obsahovat deset skladeb v celkové délce cca 50 minut. CD vzniká pod producentským dohledem klávesového mága Tudyho (Insania, Equirhodont, Ebola joy a dalsi). Většiny melodických vokálů na desce se zhostí Dorka z dua violončelistek Tara fuki. Část pracovní verze jedné skladby je možné slyšet v sestřihu z K1 zápasů na této adrese.
[Savapip]  [26.01.2008]

Brutal Assault vol 13.
14.8. - 16.8. 2008, Jaroměř, vojenská pevnost Josefov Kapely: BRUTAL ASSAULT festival vol. 13 *** 14.-16.08.2008 .::. doposud potvrzené kapely: SIX FEET UNDER, KATAKLYSM, BEHEMOTH, EXODUS, SWALLOW THE SUN, TEXTURES, PRIMORDIAL, BEHEADED, INVERACITY ... další kapely budou postupněš přibývat - celkem 70 kapely během 3 dnů na 2 podiích!!! Další informace: předprodej vstupenek zahájen: VSTUPENKY - na všechny 3 dny: 800,-Kč (předprodej - limitovaná edice 666 vstupenek pro nejrychlejší z vás! Platí do vyprodání a nebo do 15.02.2008) *** 1000,-Kč (předprodej přes www.shindy.cz a naše kamenné předprodeje) *** 1100,-Kč (elektronické předprodeje) *** 1200,-Kč (na místě) *** 600,-Kč (pouze sobota, na místě) *** uvedené ceny již zahrnují vratný eko-poplatek 50,-Kč Předprodej: Vstupenku v předprodeji lze objednat nejpozději 15. února 2008 Rezervace: Vstupenku lze rezervovat nejpozději 13. srpna 2008 Cena v předprodeji: 800,- Kč Cena rezervace: 1200,- Kč
[Ascela]  [23.01.2008]

WHITE LION
Na 14.března je ohlášeno vydání desky "Return Of The Pride" skupiny WHITE LION. Ukázky najdete na této adrese, obálku můžete okouknout tady .
[Savapip]  [21.01.2008]

METAL MIND PRODUCTIONS
METAL MIND PRODUCTIONS podepsali smlouvu s Nuclear Blast Records, díky které vydají v reedici téměř 70 starších alb z bohatého katalogu NBR, jako např. Brutallity, Control Denied, Darkseed, Disharmonic Orchestra, Gardenian, Horde, Hypocrisy, Impulse Manslaughter, Macabre, Mortification, Night In Gales, Slaughter, Warhammer, Winter a spoustu dalších jmen. Každá z desek vyjde v limitované digipakové edici v počtu 2000 kusů i s různými bonusovými materiály.
První reedice se budou týkat Mortification, Control Denied a Macabre.
[Savapip]  [20.01.2008]

MAGNUM
Na 25.února připravují MAGNUM vydání dvojalba "Wings of Heaven Live".
[Savapip]  [20.01.2008]

ORDEN OGAN
Německá power/folková formace ORDEN OGAN chystá u Yonah Records na 22.února vydání svého druhého alba "Vale". Tracklist alba:
01. Graves Bay
02. To New Shores of Sadness
03. Winds of Vale
04. Farewell
05. Reality Lost
06. This Is
07. This Was
08. Something Pretending
09. Lord of the Flies
10. And If You Do Right
11. What I'm Recalling
12. A Friend of Mine
13. Candle Lights
Ukázky z aba najdete na této adrese. . A couple of the album tracks are available for steraming on the band's MySpace page.
[Savapip]  [20.01.2008]

Narodila se RockGirl!
Tento týden se na webových stránkách www.rockgirl.cz rozjela nová netradiční soutěž krásy RockGirl 2008. Jde o nultý ročník projektu, v němž si především rockové publikum zvolí svoji Miss Rock a Miss Metal. Podmínkou účasti v soutěži je bezplatná registrace na stránkách soutěže a dívky musí být starší osmnácti let. Na webových stránkách pak samo rockové publikum může podpořit své favoritky na cestě přes castingy do finále. Vítězky soutěže čekají i pravé rockerské ceny jako je motocykl Harley Davidson, oblečení téže značky, volné vstupenky na zahraniční i tuzemské hudební festivaly, možnost nafotit rockový kalendář a další.

Dívky se mohou registrovat do soutěže až do 31.1.2008. Slavností finálový večer proběhne ve čtvrtek 27.3.2008 v pražském klubu Retro.

Více informací, registrace a hlasování na www.rockgirl.cz

[Savapip]  [17.01.2008]

KILLCHAIN
Kapela informuje:
nahrali sme koncom roka novú skladbu s názvom Wall Of Buried Souls ktorú si môžete vypočuť na:

www.myspace.com/killchainmetal
www.bandzone.cz/killchain

[vadder]  [15.01.2008]

PROJECT: FAILING FLASH
Thrashový projekt, známý například díky účasti "Voivody" Erica Forresta, usilovně pracuje na třetí desce s pracovním názvem "Count Back From Ten". Pokud ho stihnout vydat již letos, naplní hezkou statistiku tři desky za čtyři roky, což jen dokazuje, že pánové jsou plni chuti a inspirace.
[Pepa Dubec]  [15.01.2008]
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 >>

 
Metalforever.info © 2006 - 2019     RSS - články

stránka byla načtena za 0.14243 sekund.